HTML İçerik

Meto Makinesi

Tekstil sektörü açısından her geçen gün artan talebin karşılanabilmesi adına seri üretim zorunluluk arz etmektedir. Bir yandan sürekli artan dünya nüfusu, diğer yandan modanın her geçen gün yeni modeller ve ürünler piyasaya sürmesi, seri üretimi vazgeçilmez hale getirmektedir. Tekstil endüstrisinde işleri hızlandırmak ve daha verimli hale getirebilmek için kullanılan çok sayıda makine ve küçük araçlar bulunmaktadır. Her biri farklı bir işlevi yerine getiren bu makineler, insan çalışanların üzerindeki iş yükünün azalmasını sağlamakta ve birim zamanda daha fazla miktarda iş yapılabilmesini desteklemektedir. Meto makinesi de bu amaçla kullanılan araçlardan biridir. Etiket makinesi olarak da bilinen meto makineleri, genellikle tekstil işletmelerinin kesimhane bölümlerinde kullanılmaktadır. Bu makinenin farklı kullanım amaçları bulunmaktadır. En yaygın kullanım amacı, kesilen parçaların numaralandırmasıdır. Kesimhaneler, top halde gelen kumaşların kesim işlemlerinin yapıldığı ve üretilmek istenilen ürüne göre çeşitli parçalara ayrıldığı alanlardır. Kesilen kumaşlar daha sonra dikimhaneye gönderilmektedir. Kesilen parçaların karışmaması ve üretimde aksaklık yaşanmaması için tüm parçalar numaralandırılmaktadır. Bu numaralandırma işlemi de meto makineleri ile yapılmaktadır. İlk olarak Meto markası tarafından geliştirilmiş olan bu ürün, günümüzde farklı markalar tarafından da üretiliyor olmasına rağmen bu isimle anılmaktadır.

Meto makinelerinin kullanım amaçlarından bir diğeri de hatalı olarak kesilen ya da geldiği andan itibaren defolu olan kumaşların etiketlenmesidir. Böylelikle defolu kumaşların dikimhaneye geçmeden ayırt edilmesi sağlanmaktadır. Parçaların numaralandırılmasında genellikle beyaz renkli etiketler kullanılırken, defolu kumaşların ayırt edilmesinde renkli etiketlere başvurulmaktadır. Meto makineleri, içine yerleştirilen etiket rulosu ve keçe sayesinde seri halde etiket basma işlemi yapabilmektedir. Sıralı numaralandırma yapan bu makine, seri üretime ayak uydurabilecek şekilde seri bir etiketleme yapmaktadır.

Meto Makinesi Keçesi

Meto makina keçesi meto makinelerinin kullanılabilmesi için etiket ile birlikte gerekli olan iki parçadan biridir. Meto mürekkebi olarak da bilinen bu keçeler, rulo biçimlidir. Makinenin alt kısmında bulunan bir hazneye yerleştirilen bu keçeler, etiket makinesinin gereksinim duyduğu mürekkebi karşılayabilmesini ve bu sayede kesintisiz baskı yapabilmesini sağlamaktadır. Meto marka meto makina keçesi bu ürünlerin en kalitelileri olarak bilinmektedir. Meto keçeler sayesinde daha fazla baskı yapabilme olanağı bulunmaktadır. Kullanım ömrü uzun olan bu keçeler, aynı zamanda baskı kalitesi açısından da iyi bir değere sahiptir.

Meto Makinesi Fiyatları

Etiket makinesi fiyat hakkında net bir rakamdan söz edebilmek mümkün değildir. Zira günümüzde bu ürünlerin üretimini yapan çok sayıda firma bulunmaktadır. Her firmanın farklı fiyat politikasına sahip olması ve ürünler arasındaki kalite farkı, fiyatların da değişik olmasına yol açmaktadır. Ancak meto makinesi alırken fiyattan daha çok kaliteye özen gösterilmesi gereklidir. Zira yalnızca meto makinesi fiyatları bakarak alınacak ürünlerin, kısa sürede arıza yapma ya da istenilen verimliliği sağlamama gibi dezavantajları ortaya çıkabilmektedir. Bu yüzden de meto makinesi almadan önce detaylı bir araştırma yapılması ve gereksinimleri karşılama potansiyeline sahip makineler arasından uygun fiyatlı olanının tercih edilmesi gereklidir. Özellikle internetin de yaygın hale gelmesiyle birlikte, çok çeşitli makinelere kolayca erişim olanağı bulunmaktadır.

Bu kategoride yer alan meto makineleri ile meto makinelerinin keçelerini online alışverişin sağlamış olduğu avantajlar ile web sitemiz üzerinden şimdi sipariş edebilirsiniz. Üstelik kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde 9 aya varan taksit seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca web sitemizden yapacağınız 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti de tamamen tarafımızdan karşılanmaktadır. Daha fazla bilgi için 444 6 889 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.