Merrow 70-D3B-2 Kuru Topbaşı Dikiş Makinası

Fiyata Tabla + Ayak + Motor Dahildir

6%
31.251,20 TL 29.366,40 TL
Ücretsiz Kargo
6%
51.488,78 TL 48.030,34 TL
Ücretsiz Kargo

Merrow Mg-3U Arma Kenarı İşleme Overlok Makinası

Fiyata Tabla + Ayak + Motor Dahildir

Fiyat Sorunuz

Merrow 18E Çoban Dikiş Makinası

Fiyata Tabla + Ayak + Motor Dahildir

Fiyat Sorunuz

Dikiş Makinesi

 

Dikiş makineleri, Sanayi Devrimi ile artan talebi ve seri üretim ihtiyacını karşılayabilmek amacıyla geliştirilmiş, hızlı dikiş dikmeye yarayan teknik aletlerdir. Günümüze kadar geçen süreçte teknik alanda meydana gelen gelişmeler, farklı dikiş makinesi modellerinin de ortaya çıkmasına neden olmuştur. Dikiş makinelerinin el, ayak ve elektrik ile çalışan farklı türevleri söz konusudur. Dikiş makinalarının hem tekstil endüstrisine hem de bireysel kullanıcılara sağlamış olduğu katkılar, daha gelişmiş özelliklere sahip makinelerin üretilmesi açısından itici güç olmuştur. 

 

Dikiş Makinesi Türleri

 

Dikiş makinası ürünleri, farklı özelliklerine göre değişik sınıflandırmalara tabi tutulmaktadır. Bu sınıflandırmalar arasında kullanım alanına göre yapılan sınıflandırma ön plana çıkmaktadır. Kullanım alanlarına göre dikiş makinalarını iki başlık altında incelemek mümkündür:

  • Endüstriyel Dikiş Makineleri: Sanayi tipi dikiş makinesi olarak da adlandırılan endüstriyel makineler, genellikle tekstil atölyelerinde ve büyük tekstil fabrikalarında kullanılmaktadır. Bu makineler hem hızları hem de güçleri ile seri üretime olanak tanımaktadır. 
  • Ev Tipi Dikiş Makineleri: Sanayi tipi makineler ile kıyaslandıkları zaman işleme kapasiteleri ve güçleri daha düşük ayrıca daha yavaş olan makinelerdir. Ev tipi dikiş makinesi ev kadınları tarafından günlük ihtiyaçlar doğrultusunda kullanmak ya da basit ticari işleri yapmak için tercih edilmektedir. Ayrıca küçük terzi işletmelerinde de bu türden makineler sık görülmektedir. 

 

Bu genel sınıflandırmanın yanı sıra dikiş makinelerinin yerine getirdikleri işlevler doğrultusunda da bazı ayrımlar yapmak mümkündür. Bunları; klasik tek iğneli ve tek iplikli düz dikiş makineleri, kumaş kenarlarını kesmeye ve aynı zamanda da dikerek temizlemeye yarayan overlok makinesi türleri, birden fazla ipliği aynı anda kullanarak dikiş yapabilme olanağı tanıyan recme makineleri, aynı anda iki iğne kullanarak dikiş ya da işleme yapabilen çift iğneli dikiş makineleri şeklinde sıralanabilmektedir. Ayrıca dikiş makineleri ile birlikte kullanılan dikiş aparatları da oldukça çeşitlidir. 

 

Dikiş Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Makine ile yapılan dikiş işlemlerinden istenilen verimi elde edebilmek adına doğru dikiş makinesi seçmek büyük önem arz eden bir konudur. Bu konuda üzerinde durulması gereken ilk husus, tercih edilecek makinenin her türden kumaşı dikebilecek nitelikte olmasıdır. Aksi halde zorluklar ile karşılaşılması söz konusu olacaktır. Ayrıca makine almadan önce marka ve modeller hakkında internet üzerinden ya da bilgili kişilerden kısa bir araştırma yapmak yerinde olacaktır. Hakkında çok fazla şikâyet olan model ve markalara karşı mesafeli durulmalıdır. 

 

Tercih edilecek dikiş makinesinin sessizliği de önemli bir faktördür. Özellikle birden fazla makinenin aynı ortamda kullanılacağı alanlar için makine seçimi yaparken, bu faktör gözden kaçırılmamalıdır. Gürültülü makineler, uzun süreli kullanımda duyma fonksiyonlarının zayıflamasına neden olabilmektedir. Dikiş makinesinde yer alan fonksiyonların otomatik olması da dikkat edilmesi gereken bir diğer husustur. Bu sayede zamandan tasarruf sağlarken, iş yapmak da daha kolaylaşacaktır. Dikiş makinesinin iç ve ana parçalarının metal olması da gözden kaçırılmamalıdır. Ayrıca arıza durumunda parçalarının kolay bulunabilir olması da bir dikiş makinesini tercih sebebi haline getirmektedir. 

 

En İyi Dikiş Makinesi Markaları

 

Dikiş makinası seçiminde marka tercihi de son derece önemlidir. Kalitesi ile bilinirliği yüksek olan markaları tercih etmek hem yüksek verimlilik sağlayabilmek hem de yaşanabilecek sorunlar karşısında muhatap bulabilmek adına avantajlıdır. Ayrıca tercih edilecek markanın yaygın bayi ağına sahip olması gereklidir. Juki, Brother, Yamato, Kingtex, Siruba ve Zoje gibi markalar bu konuda devler liginin başında yer almaktadır. Bunlara ek olarak Esman, Kansai, Typical, FDM, Yuki, Pegasus, Durkopp Adler ve Janome markalarından da söz etmek mümkündür. Dilerseniz web sitemiz üzerinden bu markalara ait tüm makineleri inceleyebilir ve internetin sunmuş olduğu olanaklardan yararlanarak anında sipariş verebilirsiniz. 

 

Dikiş Makinesi Fiyatları

 

Dikiş makinalarının seçiminde önemli olan bir diğer aktör de fiyattır. Ancak yalnızca fiyatı uygun olduğu için bir dikiş makinesini tercih etmek oldukça yanlıştır. Dikiş makinesi fiyatları markadan markaya değişiklik gösterdiği gibi; aynı markanın modelleri arasında da gözle görülür farklılıklara sahiptir. Ayrıca ev tipi makineler ile endüstriyel makineler arasında da fiyat farklılıkları söz konusudur. Makine seçimi yapmadan önce, kullanım amacına uygun dikiş makinesinin hangisi olduğuna dair iyi bir araştırma yapılması gereklidir.  Bu kategoride yer alan dikiş makinelerinin özelliklerini ve fiyatlarını inceleyebilir, ihtiyacınıza en uygun olanını seçerek anında sipariş verebilirsiniz.