HTML İçerik

Kılçık Tabancası

Tekstil sektöründe yapılması gereken işlerin daha hızlı yapılabilmesi ve insan iş gücü üzerindeki yükün azaltılabilmesi için başvurulan pek çok araç bulunmaktadır. Artan talebi karşılayabilmek üzere bu alanda her geçen gün daha fazla önem arz etmeye başlayan seri üretim için, büyük tekstil makinelerinin yanı sıra bu küçük araçlara da gereksinim duyulmaktadır. Kılçık tabancası da bu kullanışlı araçlar arasında yer almaktadır. Tekstil ürünlerine vurulacak etiketlerin, kılçık adı verilen şeffaf bir plastik tel yardımı ile tutturulmasını sağlayan bu araçlar, kısa sürede çok sayıda etiketleme yapılabilmesine olanak tanımaktadır. Genellikle tekstil imalatı yapan firmalarındaki son aşama olarak kabul edilen ütüleme ve paketleme bölümünde kullanılan kılçık tabanca üzerine takılan kılçıkların kıyafete sabitlenmesine yardımcı olmaktadır. Etiketleme yapılacak tekstil ürününün kalınlığına ve ebatları ile takılacak olan kılçığın boyutlarına bağlı olarak kılçık tabancalarının farklı boy seçenekleri bulunmaktadır. Etiket kılçık tabancası kullanımı son derece kolay olan ve hem zamandan hem de iş gücünden tasarruf sağlayan bir araçtır.

Kılçık Tabancası İğnesi

Kılçık tabanca iğnesi kılçık tabancaları ile birlikte kullanılan bir parçadır. Kılçık tabancasının uç kısmına yerleştirilen bu iğne, etiketleme yapılacak tekstil ürününün hafifçe delinmesini ve kılçığın bu delikten atılmasını sağlamaktadır. Kılçık iğneleri tekstil ürününü delerken ürünün herhangi bir şekilde zarar görmesini engellemektedir. Kılçık iğneleri genellikle çelik malzemeden imal edilmektedir. Kılçık iğnesi olarak da bilinen bu parçalarda da kullanılacağı ürünlere bağlı olarak çeşitli boyut seçenekleri bulunmaktadır. Hem kılçık tabancası hem de tabanca iğnesi alırken kullanım gereksinimlerinin göz önünde bulundurulması ve bu gereksinimleri karşılama potansiyeli bulunan ürünlerin tercih edilmesi gereklidir.

En İyi Kılçık Tabancası Markaları

Kılçık tabancalarının tekstil alanında sağlamış olduğu yararlar, bu araçların her geçen gün daha yaygın hale gelmesine neden olmaktadır. Günümüzde kılçık tabancası imalatı yapan çok sayıda firma bulunmaktadır. Ancak her firmanın aynı kalitede ürün ortaya koyduğunu söylemek mümkün değildir. Kılçık tabancalarının bahsedilen avantajlarını tam olarak görebilmek için marka seçimine özen gösterilmesi gereklidir. Saip Silver kılçık tabancası noktasında ön planda yer alan markalardan biridir. Üretmiş olduğu işlevsel ürünler ile çok sayıda işletmede kendine yer bulabilen bu marka, aynı zamanda ürünlerinin uygun fiyatlarıyla da tercih sebebidir. Saga kılçık tabancası da kılçık tabancası imalatı yapan markalar arasında bilinirliği en yüksek olanlardan biridir. Bu marka tarafından üretilen kılçık tabancaları da oldukça kaliteli ve kullanışlıdır.

Kılçık Tabancası Fiyatları

Kılçık makinesi fiyatları hakkında net bir rakamdan söz edebilmek mümkün değildir. Zira daha önce de bahsedildiği gibi, bu alanda üretim yapan çok sayıda firma bulunmaktadır. Firma sayısındaki bu fazlalık, aynı zamanda fiyatların da çeşitlenmesine neden olmaktadır. Ayrıca alınacak makinenin kalitesi de fiyat üzerinde etkiye sahiptir. Ancak kılçık makinesi alırken, kılçık tabancası fiyatları her zaman ikinci planda tutulmalı; daha öncesinde kaliteye odaklanılmalıdır. Zira kalitesiz ürünlerin kısa sürede kullanım dışı kalmaları ve bu sayede yeni alım maliyetleri yaratmaları gibi bir olumsuzluk söz konusudur.

Bu kategoride yer alan kılçık tabancaları ile kılçık tabancası iğnelerini online alışverişin sağlamış olduğu avantajlar ile web sitemiz üzerinden şimdi sipariş edebilirsiniz. Üstelik kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde 9 aya varan taksit seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca web sitemizden yapacağınız 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti de tamamen tarafımızdan karşılanmaktadır. Daha fazla bilgi için 444 6 889 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.