25%
106,91 TL 80,18 TL
23%
62,36 TL 48,02 TL
20%
89,09 TL 71,27 TL

Golden Eagle Kılçık Tabancası (Normal Uçlu) (Tg-88S)

Tüm Normal Kılçıklarda Kullanılabilir.

16%
62,36 TL 51,84 TL

Universal Tag Pins Kılçık (Normal) (5000 Adet)

Lütfen Kılçık Boylarını Seçiniz

24%
35,40 TL 26,90 TL

Saip Kılçık Tabancası (Normal Uçlu) (Saip Sp-Sılverstd)

Tüm Normal Kılçıklarla Kullanılabilir

23%
133,64 TL 102,90 TL
Ücretsiz Kargo
23%
62,36 TL 48,02 TL

Saip Kılçık Tabancası (İnce Uçlu) (Saip Sp-Silverfine)

Tüm İnce Kılçıklarla Kullanılabilir

27%
187,09 TL 134,75 TL
Ücretsiz Kargo
21%
62,36 TL 49,00 TL

Red Arrow Kılçık Tabanca İğnesi (Yh-202) (Normal) (5 Adet)

Red Arrow Normal Kılçık Tabancası İçin

20%
17,70 TL 14,03 TL

Red Arrow Kılçık Tabancası (Normal Uçlu)

Tüm Normal Kılçıklarla Kullanılabilir

20%
89,09 TL 71,27 TL

HTML İçerik

Kılçık Tabancası

Hız faktörünün ön planda olduğu tekstil sektöründe birim zamanda daha fazla iş yapabilmek için yararlanılan pek çok alet bulunmaktadır. Bu aletlerden bazıları, boyut olarak küçük olmalarına rağmen son derece işlevseldir. Kılçık tabancası olarak adlandırılan ürün de işlevselliği ile tekstil sektöründe önemli bir yere sahiptir. Basit bir kullanım mantığına sahip olan bu tabancalar, kıyafetlerin ya da farklı tekstil ürünlerinin etiketleri ile fiyat kartlarının tutturulması amacıyla kullanılmaktadır. Makine ucuna takılan ve kılçık adı verilen plastik malzemeleri kıyafete kolay bir şekilde sabitleyen bu makineden etiketleme işleminde yararlanılmaktadır. Aynı zamanda kılçık makinesi olarak da adlandırılan bu tabancalarda kullanılan kılçıkların hem şeffaf hem de renkli seçenekleri bulunmaktadır.

 

Kılçık tabancası seçiminde, kullanılacak kılçık türünün dikkate alınması gereklidir. Bazı tabancalar kalın ya da normal kılçıklar için kullanılırken, bazıları da yalnızca ince kılçıklar için uygundur. Bu durum, alınacak makinenin işlevsiz hale gelmesine ya da istenilen verimi sağlayamamasına neden olabilmektedir. Eğer farklı kalınlıktaki tekstil ürünlerinde kullanılacaksa, birden fazla tabanca bulundurmak daha yararlıdır.

 

Kılçık Tabancası İğnesi

Kılçık tabancalarının işlevlerini yerine getirebilmeleri için iğnelere gereksinim duyulmaktadır. Bu tabancalarda kullanılmak için özel olarak imal edilmiş iğneler mevcuttur. Kılçık tabancalarının iğnelerinde genellikle ince ve kalın olmak üzere iki seçenek bulunmaktadır. Kalın iğneler kimi yerlerde normal iğne olarak da adlandırılmaktadır. Normal kıyafetlerde ve ince tekstil ürünlerinde etiketleme yapmak için ince iğne kullanılırken; pardösü, yün kazak ya da daha kalın kumaşlar için de normal iğne tercih edilmektedir. İğne kullanımının kumaş türüne göre seçilmesi gereklidir. İnce kumaşlarda kalın iğne kullanmak kıyafete zarar verebileceği gibi, kalın kıyafetlerde ince iğne kullanmak da etiketin tam olarak yerleşmemesi gibi bir sorunun ortaya çıkmasına neden olabilmektedir.

 

Kılçık Tabancası Kılçık

Kılçık tabancaları ile etiketleme yaparken kullanılan esas malzeme kılçıklardır. Kılçık etiketin kıyafete ya da tekstil ürününe tutturulmasını sağlayan ince plastik teldir. Ancak bu telin iki ucu çentiklidir ve bu sayede tekstil malzemesine tam olarak tutunabilmektedir. Kılçığın takılacağı malzemenin türüne göre farklı kalınlık ve uzunluk ölçütleri de mevcuttur. Ayrıca renkli ürünlerde sırıtmadan kullanılabilmesi adına üretilen renkli kılçıklar da bulunmaktadır. Şeffaf kılçıklar, halen daha en yaygın biçimde kullanılan türdür.

 

Kılçık Tabancası Fiyatları

Sahip olduğu özellikler, boyutu ve markası gibi pek çok neden, kılçık tabancalarının fiyatlarında değişikliklerin yaşanmasına neden olmaktadır. Kılçık makinesi alırken ihtiyacı karşılayabilecek nitelikle olmasına büyük özen gösterilmelidir. Ayrıca fiyattan ziyade kaliteye odaklanılması da önem arz eden bir husustur. Zira kalitesiz ürün seçimi, seçilen ürünün kullanım ömrünün kısa olması gibi bir problemi de beraberinde getirecektir.

 

Burada bahsedilen tüm kılçık tabancası ürünlerini ve daha fazlasını online alışverişin sağlamış olduğu kolaylıklardan yararlanarak web sitemiz üzerinden sipariş edebilirsiniz. Kredi kartınız ile güvenli ödeme yapabileceğiniz web sitemizde, aynı zamanda 9 taksit avantajından de yararlanabilirsiniz. Ayrıca 100 TL ve üzeri tüm alışverişlerinizde kargo ücreti de firmamız tarafından karşılanmaktadır. Daha detaylı bilgi almak için 444 6 889 numaralı müşteri destek hattımız üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.