HTML İçerik

Pastal Maşası

Tekstil sektöründe faaliyet gösteren firmaları, üretimlerini daha seri hale getirebilmek ve tekstil ürünlerine karşı her geçen gün daha fazla duyulan talebi karşılayabilmek adına profesyonel üretim yöntemleri benimsemektedir. Üretim yapılacak işletmenin farklı bölümlere ayrılması ve her birimde yapılan parça işlerin toplamında, nihai ürünlerin ortaya çıkması da bu doğrultuda atılan adımlardandır.  Tekstil üretimi yapan fabrikalar ya da atölyelerin farklı bölümleri bulunmaktadır. Kesimhaneler de bu departmanlar arasında yer almaktadır. Top halinde gelen tekstil kumaşlarının, üretilmek istenilen ürüne göre kesilmesi ve dikimhaneye gönderilmesi bu departmanda sağlanmaktadır. Kesimhanelerde işlerin daha sorunsuz işleyebilmesi için kullanılan pek çok araç ve malzeme bulunmaktadır. Bu malzemelerin bazıları önemsiz görünseler bile, esasında önemli işlevler yerine getirmektedir. Pastal maşası da bu araçlar arasında yer almaktadır. Kumaşların masalara serilerek kesilmesini ifade eden pastal işlemi esnasında kumaşların masaya sabitlenmesini sağlayan ve bu sayede kaymasını engelleyen pastal maşaları, aynı zamanda kıstırgaç olarak da bilinmektedir. Ancak pastal maşalarının alınması esnasında, ürün genişliğine dikkat edilmesi gereklidir. Farklı boyutlara sahip olan pastal maşaları, böylelikle daha farklı kalınlıklardaki kumaş destelerinin tutulmasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca pastal maşalarının sağlam ve dayanıklı olması da göz ardı edilmemesi gereken noktalardandır.

Pastal Ağırlığı

Pastal masalarında kesilmek için hazırlanan kumaşların kaymaması ve aynı şekilde kalabilmesi için kullanılan araçlar arasında pastal ağırlığı da önemli bir yere sahiptir. Esasında pastal mandalları ile aynı işlevi gören ağırlıklar, kumaşları sıkmak yerine üstten baskı yaparak tutulmalarını sağlamaktadır. Farklı ağırlık değerlerine göre imal edilen pastal ağırlıkları, buna bağlı olarak çeşitli kumaş destelerinin tutulmasını sağlıyor. Pastal masalarına serilmiş olan kumaşların tutulması, kumaş kesme motorlarının bu işlemi daha kolay yapabilmesi açısından önem taşımaktadır. Aksi halde motor bıçağının hareketlerine bağlı olarak kumaşta kayma ya da toplanma gibi olumsuzluklar ortaya çıkabilmektedir.

Pastal Maşası ve Pastal Ağırlığı Fiyatları

Pastal maşası ve ağırlıklar fiyatları oldukça çeşitlidir. Bu yüzden de pastal maşalarının ve pastal ağırlıklarının fiyatları hakkında kesin bir rakamdan söz edebilme olanağı yoktur. Günümüzde pastal maşası ya da ağırlık üreten çok sayıda firma mevcuttur. Firma sayısındaki bu fazlalık, üretilen ürünlerin kalitesi ve ürünlerin boyutları gibi etkenler fiyatların değişikliğine neden olmaktadır. Ancak pastal maşası ile pastal ağırlığı alırken fiyattan daha çok kaliteye ve alınacak ürünün işlevselliğine dikkat edilmesi gereklidir. Yalnızca fiyatına bakarak yapılacak seçimler, alınacak üründen istenilen verimin sağlanamaması gibi bir olumsuzluğa neden olabilmektedir.

Kesimhane Malzemeleri

Pastal ağırlıkları ile pastal maşalarının yanı sıra kesimhanelerde kullanılan daha farklı malzemeler de bulunmaktadır. Genel olarak kesimhane ekipmanları olarak adlandırılan bu malzemeler, işlerin kolaylaşmasını ve daha seri şekilde yapılabilmesini sağlamaktadır. Üretimde verimliliği hedefleyen tekstil işletmelerinde bu malzemelerin eksiksiz bir şekilde bulunması tavsiye edilmektedir. İnsan iş gücü üzerindeki yükün alınması ve üretimin kesintiye uğramaması açısından da kesimhane malzemeleri büyük önem taşımaktadır. Günümüzde internetin de yaygınlaşmasıyla birlikte, bu konuda daha fazla ürüne ulaşabilmek ve ürünleri çeşitli yönlerden değerlendirerek cazip olanaklarla sahip olabilmek olanaklı hale gelmiştir.

Bu kategoride yer alan pastal maşaları ile pastal ağırlıklarını online alışverişin sağlamış olduğu avantajlar ile web sitemiz üzerinden şimdi sipariş edebilirsiniz. Üstelik kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde 9 aya varan taksit seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca web sitemizden yapacağınız 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti de tamamen tarafımızdan karşılanmaktadır. Daha fazla bilgi için 444 6 889 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.