HTML İçerik

Kumaş Kontrol Makinası

Tekstil sektörünün esas hammaddesi olan kumaş, nihai ürün haline gelmeden önce pek çok işlemden geçirilmektedir. Bu işlemlerin her biri, kumaşın farklı yönlerden ele alınmasını, işlenmesini ve bir sonraki aşamaya aktarılmasını sağlamaktadır. Bu doğrultuda ilk yapılan işlemlerden biri kumaş kontroldür. Kumaşlar her ne kadar makineler tarafından dokunsa da zaman zaman teknik aksaklıklar nedeni ile sorunlu çıkabilmektedir. Ağarma, desenlerde bozukluk, renk solgunluğu gibi sorunların olmadığından emin olabilmek adına kumaş kontrol makinesi kullanılarak, kumaşlar kontrol edilmektedir. Tekstil endüstrisinin temel mantığının seri üretim olması ve bu alanda daha kısa sürede daha fazla iş yapılmasının gerekli olması, tüm işlemlerde olduğu gibi kumaş kontrolünde de makineleşmeyi zorunlu hale getirmektedir. Kumaş kontrol makinası ile top halindeki kumaşları birkaç dakika içerisinde hızlıca kontrol edebilme olanağı bulunmaktadır. İnsan eliyle yapıldığında daha uzun sürecek olan bu işlem, makine yardımı ile kısa sürede tamamlanabilmekte ve tekstil sektöründe faaliyet gören işletmelerin hem zamandan hem de maliyetten tasarruf etmelerini sağlamaktadır. Üstelik makine ile yapılan kontroller, el ile yapılan klasik kontrollere göre daha güvenilirdir.

 

Kumaş Boşaltma Makinası

Tekstil sektöründe kullanılan en işlevsel makinelerden biri de kumaş boşaltma makinesi olarak adlandırılan ve kumaşın bir rulodan başka bir ruloya aktarımını sağlayan makinelerdir. Büyük toplar halinde üretim tesislerine gelen kumaşların her zaman tamamının kullanılması gibi bir durum söz konusu değildir. Kumaşın gereksinim duyulan kısmını kullanmak ve kalanını da depolamak amacıyla bu makineden yararlanılmaktadır. Ayrıca büyük toplar halinde işlenmesi zor olan kumaşların daha küçük parçalara ayrılması ve parça parça işlenmesi de bu kumaş boşaltma makinelerinin sağladığı olanaklardandır. Günümüzde dijital teknolojilerin de tekstil makinelerine entegre edilmeye başlamasıyla birlikte kumaş boşaltma makineleri de daha işlevsel hale gelmiştir. Üzerinde bulunan ölçüm cihazı sayesinde, ne kadar kumaş aktarıldığını takip edebilmek bu makinelerde mümkündür. Boşaltma makinesi sayesinde insan gücünün taşımak ve aktarmakta zorlanacağı büyüklükteki kumaş toplarından aktarım yapılabilmektedir.

 

Tüp Kumaş Kontrol Makinası

Tekstil endüstrisi, farklı tekstil ürünlerinin üretimi için değişik kumaş türlerini kullanmaktadır. Tüp kumaşlar da bu çeşitlilik içinde yer alan ve yaygın kullanıma sahip olan kumaş türlerinden biridir. Süprem kumaş ya da örgü kumaş olarak da bilinen tüp kumaşlar, esnek yapıları nedeni ile son derece hassastır. İki yüzü birbirinden farklı olan tüp kumaşlar, fazla baskı ya da gerdirme işlemine maruz kaldığı zaman kolayca deforme olabilmektedir. Bu yüzden de tüp kumaşların kontrolünün yapılabilmesi için daha hassas makinelerden yararlanılmaktadır. Tüp kumaş kontrol makinesi olarak adlandırılan bu makineler, tüp kumaşın bir toptan diğerine aktarılmasını ve bu esnada kontrol edilmesini sağlamaktadır. Toplam atölye üretimi içerisinde tüp kumaş kullanılarak yapılan üretimlerin payının büyük olduğu işletmeler açısından bu makineler neredeyse bir zorunluluktur. Tüp kumaşların kontrol edilmesini son derece kolay hale getiren tüm kumaş kontrol makineleri, aynı zamanda çalışanların üzerindeki iş yükünün azalmasına ve işletme verimliliğinin artmasına da katkı sağlamaktadır.

 

Bu kategoride yer alan kumaş kontrol makineleri ile kumaş boşaltma makinelerini online alışverişin sağlamış olduğu avantajlar ile web sitemiz üzerinden şimdi sipariş edebilirsiniz. Üstelik kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde 9 aya varan taksit seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca web sitemizden yapacağınız 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti de tamamen tarafımızdan karşılanmaktadır. Daha fazla bilgi için 444 6 889 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.