PASTAL ALTI DELİKLİ

Kağıt Satışlarımız Top Bazında Olup, Minimum Ağırlık 25 Kg'dır

22%
15,34 TL 11,90 TL

Pastal Üstü İşaretli Kağıt (Süper) (Desing) (Kg Fiyatı)

Top Bazında Olup, Minimum Ağırlık 25 Kg'dır

29%
34,16 TL 23,92 TL

Yuvarlak Kesim Motoru Bıçağı (Rs-100) (Bıçak Çapı 10 Cm)

Tüm Yuvarlak Kesim Makinalarına Uyumludur

61,73 TL

SUPER PLOTTER PASTAL KAĞ

Kağıt Satışlarımız Top Bazında Olup, Minimum Ağırlık 25 Kg'dır

29%
34,16 TL 23,92 TL

Pastal Başı Kesim Bıçağı Rs4 1/4

Tüm Pastal Başı Kesim Makinalarına Uyumludur (Kuris Hariç)

57,42 TL
18%
5.310,00 TL 4.344,08 TL
Ücretsiz Kargo

Dik Kesim Motoru Zımparası (100 Adet)

Tüm Dik Kesim Motorlarına Uyumludur (Km - Maimin Hariç)

74,28 TL

Pastal Ağırlığı 50 cm

Pastal atarken kullanılır

153,44 TL
Ücretsiz Kargo

PASTAL AĞIRLIĞI 25cm

Pastal atarken kullanılır

105,19 TL
Ücretsiz Kargo
21%
1.003,00 TL 790,00 TL
Ücretsiz Kargo
25%
354,00 TL 265,00 TL
Ücretsiz Kargo

Wd-1 Yuvarlak Kesim Motoru Bıçağı Rs-50 Bıçak Çapı 5 Cm

Tüm Yuvarlak Kesim Makinalarına Uyumludur

46,80 TL

Meto Marka Meto Etiketi (Beyaz) (42 Rulo) (1 Rulo 1500 Adet)

Meto Marka Meto Makinalarında Kullanılır

7%
177,00 TL 163,90 TL
Ücretsiz Kargo

HTML İçerik

Kesimhane Malzemeleri

Dünya nüfusunun giderek artması ve buna bağlı olarak tekstil ürünlerine duyulan talebin yükselmesi, bu alanda makineleşmeyi zorunlu kılmıştır. Günümüzde tekstil sektöründe verimliliği sağlamak ve seri üretimi sürdürebilmek adına kullanılan çeşitli araçlar bulunmaktadır. Tekstil işletmelerinde, yürütülen faaliyetlerin türüne göre çeşitli departmanlar bulunmaktadır. Kesimhaneler de bu departmanlar içerisinde yer almaktadır. Top haldeki kumaşların kullanım ölçülerine göre ayarlanmaları ve dikim işlemine hazırlanmaları için çaba gösterilen bu bölümde kullanılan çeşitli makineler ile araçlar bulunmaktadır. Bir bütün olarak kesimhane malzemeleri olarak adlandırılan bu araçlar, yapılması düşünülen işleme göre çeşitlenmektedir.

Çelik Eldiven

Kesimhanelerde en sık kullanılan araç, kumaş kesim motorlarıdır. Dikey ve yatay şekillerde kumaşların istenilen ölçülerde kesilmesini sağlayan bu makinelerin üzerinde büyük testereler bulunmaktadır. Bu yüzden de iş güvenliğinin sağlanması büyük önem taşımaktadır. Metal örgülü eldiven bu makinelerde çalışan bireylerin korunması adına önemli bir yer tutmaktadır. Metal zincirden örülmüş olan bu eldivenler, makinenin bıçağı ile temas ettikleri zamanda bile kaza yaşanmasını engellemekte ve makinenin bıçağını durdurmaktadır. Çelik eldiven fiyatları alınmak istenilen eldivenin kalitesine göre değişiklik göstermektedir. Ancak çelik eldiven alınacağı zaman bu ürünlerin fiyatlarından daha çok sağlamlıklarına ve kalitelerine odaklanılması gereklidir. Aksi halde iş kazalarının yaşanması kaçınılmaz bir hal almaktadır.

Pastal Altı Delikli Kâğıt

Kesimhanelerde yapılan kesme işlemleri, pastal alma ya da pastal çıkarma olarak adlandırılmaktadır. Ancak pastaldan tam ölçü alabilmek ve kesme esnasında da sorun yaşamamak adına altına farklı özelliklere sahip kağıtlar serilmektedir. Bu amaçla kullanılan pastal altı kağıtları, pastal alma işlemini büyük ölçüde kolaylaştırmaktadır. Pastal altı delikli kağıtlar, bu amaçla kullanılan kağıtlar arasında en yaygın olanlarıdır. Kullanımının kolay olması ve yapılan işi daha pratik hale dönüştürmesi nedeniyle düz kağıtlardan daha fazla tercih edilmektedir. Pastal altı delikli kâğıt fiyatları alınacak ürün miktarına göre değişiklik göstermektedir. Genellikle top halinde satılan bu ürünler, topların ağırlığına göre fiyatlandırılmaktadır. Ayrıca alınacak ürünün kalitesi de bu kağıtların fiyatları üzerinde belirleyici olmaktadır. Daha rahat kullanım için kaliteli pastal kağıtlarının tercih edilmesi önem arz etmektedir.

Dik Kesim Motoru Bıçağı

Daha önce de belirtildiği gibi, kesim motorları kesimhanelerde en yaygın kullanılan makine türleridir. Ancak zaman içerisinde kullanıma bağlı olarak bu makinelerin bıçaklarında yıpranma ya da körelme yaşanabilmektedir. Bununla birlikte çeşitli iş kazaları da bıçakların kırılmasına yol açabilmektedir. Bu gibi durumlar karşısında aralıksız çalışmaya devam edebilmek için kesim motorunun bıçağının değiştirilmesi gereklidir. Dik kesim motoru bıçağı dikey kesim yapan makinelerde kullanılmaktadır. Bunlar genellikle makinenin sabit olduğu ve kumaşın el yardımı ile makinenin ağzına verildiği makinelerdir. Kesim motoru bıçaklarının kaliteli olması, uzun süre kullanılmalarına da olanak tanımaktadır. Bu yüzden de kalitesiz ve ucuz ürün alıp sürekli olarak değişimle uğraşmak yerine, kaliteli bir bıçak almak ve uzun süre kullanmak daha akıllıcadır. Günümüzde bu ürünlere olan talebin artması, daha kaliteli bıçakların imal edilmesini sağlamıştır. Bu yüzden de kısa bir araştırma ile sağlam ve kaliteli kesim motoru bıçağı alabilmek mümkündür.

Bu kategoride yer alan kesimhane malzemelerine online alışverişin sağlamış olduğu avantajlar ile web sitemiz üzerinden şimdi sipariş edebilirsiniz. Üstelik kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde 9 aya varan taksit seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca web sitemizden yapacağınız 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti de tamamen tarafımızdan karşılanmaktadır. Daha fazla bilgi için 444 6 889 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.