HTML İçerik

Sürfile Makası

Makaslar, tekstil sektörü açısından hayati öneme sahip olan araçlardır. Üretim öncesi hazırlık aşamasından başlayarak, paketleme aşamasına varıncaya kadar pek çok alanda makaslardan yararlanılmaktadır. Her ne kadar makas denildiği zaman tek bir araç akla gelse de esasında makasların da kendi aralarında çeşitleri olduğunun bilinmesi gereklidir. Sürfile makası da bu doğrultuda sıklıkla kullanılan makaslardan biridir. İki yanı düz olan makasların aksine bir yanı düz, diğer yanı ise tırtıklı bir yapıda olan sürfile makasları hem kumaş kenarlarında kalıntı bırakmadan kesim yapabilmek hem de kol ve yaka ağızlarında zikzak deseni elde edebilmek için kullanılmaktadır.

Sürfile Makası Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sürfile makası ürünleri de kendi arasında çeşitlenmektedir. Bu çeşitlilik içerisinden doğru makası seçebilmek için dikkat edilmesi gereken bir dizi husus bulunmaktadır. Hepsinden önce makasın boyutuna odaklanılmalıdır. Üzerinde çalışılacak kumaşların boyutuna bağlı olarak sürfile makaslarının boyutu belirlenmelidir. Ayrıca zikzak genişliği de bu doğrultuda önem arz eden hususlardan biridir. Kesmek için bu durum önemli olmasa da desen amacı ile bu makasın kullanıldığı durumlarda dikkate değer bir noktadır. Zikzak aralıklarının daha fazla olması, kesilecek desenlerin de geniş olmasına neden olacaktır. Son olarak da makasın tutma yerinin ele oturan ve rahatsız etmeyen yapıda olmasına özen gösterilmelidir. Özellikle uzun süre makasla çalışılan tekstil endüstrisinde, makasın tutacak kısmının ele oturması kullanım konforu açısından dikkate değerdir.

Sürfile Makası Nasıl Bilenir?

Sürfile makasları sürekli kullanım nedeni ile zaman zaman körelebilmektedir. Bu durumda makasların ağzının bilenmesi ve yeniden keskin hale getirilmesi gereklidir. Ancak bu noktada sürfile makası nasıl bilenir gibi bir soru ortaya çıkmaktadır. Sürfile makasının bilenmesinde başvurulabilecek birden fazla yöntem bulunmaktadır. Bunların başında zımpara kullanımı gelmektedir. Orta kalınlıktaki zımparaların sürfile makası ile kesilmesi sayesinde makasın ağzında biriken tortuların temizlenmesi ve yeniden keskinleşmesi sağlanabilmektedir. Burada, kullanılacak zımparanın makası zorlamayacak kalınlıkta olmasına özen gösterilmelidir. Diğer bir yöntem ise alüminyum folyo kullanımıdır. Her ne kadar zımpara kadar etkili olmasa da alüminyum folyo kullanarak da sürfile makaslarının ağzının açılması mümkündür. Bunun için de alüminyum folyoların makas ile küçük küçük dilimlenmesi gereklidir. Makasın çok fazla körelmediği durumlarda bu da iş gören bir yöntemdir. Son olarak da tornavida ya da demir çubuk gibi malzemelerden destek alarak sürfile makasını bilemek mümkündür. Bu yöntemde, makasın ağzı zarar görmeyecek biçimde tornavidaya ya da demir çubuğa sürtülmelidir.

Sürfile Makası Fiyatları

Piyasada farklı boyutlarda ve farklı kalitelerde sürfile makasları bulunmaktadır. Bu çeşitlilik, sürfile makası fiyatı üzerinde de bir değişkenliğin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Her üründe olduğu gibi, sürfile makasında da fiyat önemli bir etkendir. Ancak sadece makas fiyatına odaklanmak doğru bir yaklaşım değildir. Sürfile makası alırken hepsinden önce işlevsel ve kaliteli olmasına özen gösterilmelidir. Ucuz olmasına karşın yeteri kadar kaliteli olmayan sürfile makasları, kısa süre içinde kullanım özelliğini kaybedebilmektedir. Bu yüzden de öncelikli olarak kalite analizi yapılması, daha sonra yeterli kalitede olan makaslar arasından uygun fiyatlı olanı tercih edilmelidir.

Birbirinden farklı ve kaliteli sürfile makaslarını online alışverişin sağlamış olduğu avantajlar ile web sitemiz üzerinden şimdi sipariş edebilirsiniz. Üstelik kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde 9 aya varan taksit seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca web sitemizden yapacağınız 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti de tamamen tarafımızdan karşılanmaktadır. Daha fazla bilgi için 444 6 889 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.