Poşetleme ve Paketleme

Markalar

Fiyat Aralığı

Fırsatlar


HTML İçerik

Poşetleme Makinası

Seri üretim mantığına dayanan ve verimli üretime odaklanan tekstil sektöründe, bu amaçlara ulaşabilmek için kullanılan çok çeşitli makineler bulunmaktadır. Dışarıdan bakıldığında tekstil sektörü yalnızca tekstil ürünlerini dikme işi yapıyormuş gibi görünse de esasında tekstil fabrikaları ya da atölyeleri, birbirini takip eden çok sayıda işlemin art arda tamamlandığı yerlerdir. Bu alanda yapılan işlerin sayısı kadar, kullanılan makine ve ekipman bulunmaktadır. Poşetleme makinası da bu alanda en sık kullanılan makinalardan biridir. Tüm işlemlerden geçirildikten sonra, tekstil ürünlerinin tüketiciye ulaşmasından önceki son aşama olan paketleme işleminin yapılmasında kullanılan bu makineler, atölyelerde hem zamandan hem de maliyetten tasarruf sağlamaktadır. Her gün binlerce ürünün üretildiği tekstil fabrikalarında, poşetleme işleminin el ile yapılması iş yükünü arttıran bir durumdur.

 

Manuel Poşetleme Makinesi

Poşetleme makinaları işlevlerine göre çeşitlenmektedir. Bu çeşitlerden biri olan manuel poşetleme makinası yarı insan, yarı makine kullanılarak paketleme yapılmasını sağlayan makinelerdir. Bu makinelerde genellikle paketlenecek ürün el ile pakete yerleştirilmekte ve makine yardımı ile ağzı kapatılmakta ya da ambalaj ile kaplanmaktadır. Elektrik ile çalışan bu makineler, insan emeğine duyulan ihtiyacı minimum düzeye indirmektedir. Kolayca monte edilip sökülebilen manuel makineler, istenilmesi durumunda farklı alanlara rahatlıkla taşınabilmektedir. Poşet boyutlarının ayarlanmasına olanak tanıyan ve aynı zamanda fonksiyonel kesim yapabilen bu makineler, güçlü yapıları sayesinde aralıksız kullanım için de son derece uygundur. Ancak iş yükünün çok fazla olduğu tekstil fabrikaları için bu makinenin kullanımı çok da cazip değildir.

 

Otomatik Poşetleme Makinası

Paketleme işlemi için kullanılan makine türlerinden bir diğeri de otomatik poşetleme makinalarıdır. Paketleme makinası olarak da anılan bu makineler, işgücüne büyük katkı sağlamaktadır. İnsan emeğini tamamen devre dışı bırakan bu makineler, bir akar bant üzerinden geçen ürünlerin tek tek paketlenmesini sağlamaktadır. Bu sayede kısa sürede daha fazla paketleme yapmaya imkânı sağlamakta ve tekstil fabrikalarında verimliliğin artışına katkı sağlamaktadır. Manuel makinalar ile kıyaslandıklarında daha yüksek maliyetli olmalarından dolayı, bu tür makineler büyük fabrikalar için uygundur. Otomatik paketleme makineleri kullanılarak yapılan paketleme işlemleri, aynı zamanda düşük hata payına sahip olmaları yönüyle de öne çıkmaktadır.

 

Gömlek Katlama Presi

Tekstil sektöründe makinelere gereksinim duyulan işlemlerden biri de gömlek katlama işidir. Her gün binlerce gömleğin üretildiği fabrikalar göz önüne alındığında, bu gömleklerin el ile katlanması son derece zahmetli ve yüksek işgücü gerektirmesi dolayısıyla da maliyetlidir. Gömlek katlama presleri ise bu işlemi daha kolay bir şekilde yapmaya olanak tanımaktadır. Gömlek katlama presi aynı zamanda gömleklerin daha şekilli ve aynı biçimde katlanmasını da mümkün kılmaktadır. El ile yapılan katlama işlemlerinde her zaman aynı sonucu almak olanaklı olmadığı gibi; elden ele farklı katlama biçimleri de estetik olmayan görünüme yol açmaktadır. Gömlek katlama presleri sayesinde çok sayıda gömleği aynı biçimde katlamak mümkündür. Pres yardımı ile katlanan gömlekler, paketleme makinelerinde de kolaylıkla paketlenebilmektedir. Ayrıca gömlek katlama presleri, gömleklere yakalık kartuşların da kolaylıkla takılmasını sağlamaktadır.

 

Bu kategoride yer alan poşetleme ve paketleme makinalarını online alışverişin sağlamış olduğu avantajlar ile iğne iplik burada web sitemiz üzerinden şimdi sipariş edebilirsiniz. Üstelik kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde 9 aya varan taksit seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca web sitemizden yapacağınız 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti de tamamen tarafımızdan karşılanmaktadır. Daha fazla bilgi için 444 6 889 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.