Fdm 500w El Kompresörü
Fdm 500w El Kompresörü
Fdm 500w El Kompresörü
Fdm 500w El Kompresörü

Fdm 500w El Kompresörü (10.01800)

Marka : Fdm
Fiyat : 666,06 TL(KDV Dahil)

Fdm 500w El Kompresörü

NEREDE KULLANILIR?

*Bilgisayar, TV vb. hassas ürünlerde el değmeden hassas temizlik imkânı,
*Klima ve havalandırma sistemleri, filtre temizlemede kolay temizlik sağlar,
*Büyük makine, ekipman ve fan temizliğinde kolay ve hızlı temizlik sağlar,
*Kimyasal dübel uygulamalarında alanın toz ve kirlerden temizlenmesini sağlar,
*Makine ve kesim hattında biriken talaş ve tozların kolaylıkla temizlenmesini sağlar,
*Kurumuş yaprakların kolaylıkla temizlenmesini sağlar,
*Hafif ve kompakt tasarımı ile kolay kullanım imkânı  

Özellikler
220 Volt
500 Watt
13.000 min
2,3 M3 / Min

Hafif Taşınabilir
Güvenli ve kolay kullanım

Kutu İçeriği
1 ADET ÜFLEME BORUSU
1 ADET TOZ TORBASI

 ELEKTİRKLİ BLOWER KOMPRESÖR YÜKSEK DERECEDE EMİŞ VE ÜFLEME GÜCÜNE SAHİPTİR

Kompresör Nasıl Çalışır?

Kompresörler farklı amaçlarla kullanabilmek için basınçlı hava üretmeye yarayan pratik ürünlerdir. Değişik yönlerden sınıflandırmalara tabi tutulan kompresörlerin en sık kullanılan türlerinden biri de el kompresör ürünleridir. Taşınabilir olması ve pratikliği ile büyük avantajlar sağlayan el kompresörlerinin çalışma mantığı oldukça basittir. Atmosferde bulunan havayı içindeki tüpe depolayan kompresörler, daha sonra kapasitesine göre basınçla tahliye etmektedir. Hem el kompresörleri hem de sabit kompresörler bu işlevi yerine getirebilmek için elektrik motorundan yararlanmaktadır. Kompresörlerin atmosferden aldıkları havayı temizleyerek basınç ile yeniden geri verebilmesi için bir filtre kullanılmaktadır. Kimi kompresörlerde basınç kademeli olarak ayarlanabilirken, kimilerinde de sabit bir güç ile basınçlı hava verilmektedir. El kompresör ürünleri büyük kompresörlere göre daha düşük basınç değerlerine sahip olduğu için, yaygın olarak tek kademeli basınçlı hava uygulamaktadır.

Kompresör Nerelerde Kullanılır?

Kompresörlerin kullanım alanı oldukça yaygındır. Kullanım amacıyla bağlantılı olarak kompresörlerin boyutları da değişiklik göstermektedir. Kompresörler yalnızca hava üretmek değil, bu havayı enerjiye dönüştürerek farklı makinelerin çalışmasını da sağlamaktadır. Bu doğrultuda kalıp ve pres tezgahlarını örnek göstermek mümkündür. Kimi zaman binlerce tonluk metal parçaları preslemek için kullanılan büyük makineler, büyük ölçüde kompresörlerin üretmiş olduğu havadan elde edilen güç ile çalışmaktadır. Bununla birlikte küçük ve büyük ölçekli pek çok fabrikada da makinelerin çalıştırılması için kompresörlerden yararlanılmaktadır. Özellikle nem ve yağış oranlarının yüksek olduğu, elektrikli makine kullanımının sürekli bakım ve arıza masrafı getirdiği yerlerde kompresörlerden yararlanılmaktadır. Araç tamir istasyonları da kompresörlerden yaygın olarak yararlanılan alanlar arasındadır. Araç lastiklerine hava basılması ve kaput altında yer alan parçalardaki tozlanmanın giderilmesi için basınçlı havadan yararlanılmaktadır. Buna ek olarak marangoz atölyelerinde kullanılan çivi tabancaları, boya fırınlarındaki robotlar ve makineler de kompresörlerin yarattığı basınçlı havadan yararlanmaktadır. Bu kullanım alanlarını daha fazla çeşitlendirmek mümkündür.

Fleibig Hava Üflemeli El Kompresörü 

El kompresör ürünleri hem endüstriyel alanlarda hem de gündelik yaşam alanlarında yaygın bir biçimde kullanılmaktadır. Bu noktada Fleibig markası tarafından üretilmiş olan basınçlı hava üflemeli ek kompresörü önemli bir yere sahiptir. 500 Watt güce sahip olan ve 7 metre ötedeki bir karton bardağı kolaylıkça uçurabilen bu ürün, kolay taşınabilir olması nedeni ile son derece pratiktir. Daha güvenli bir kullanım için 2 kat izole edilmiş olan Fleibig hava üflemeli el kompresörü bahçe temizliği, bilgisayar klavye temizliği, elbise kurutma, araç içi toz alma ve evde toz alma gibi çok değişik kullanım amaçlarına hizmet etmektedir. Aynı zamanda toz torbasına sahip olan ve basınçlı hava üflemenin yanı sıra güçlü emiş özelliğine de sahip olan bu ürün, son derece işlevseldir.


Ürün Kodu: 10.01800
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR