Ev Tipi Dikiş Makinası Motor Kayışı - İç Çapı 11 Cm

Tüm Ev Tipi Dikiş Makinalarına Uyumludur

3,65 TL
24%
11,33 TL 8,60 TL

Çuval Ağzı Dikiş Makinesi Kayışı 160XL

Tüm Çuval Ağzı Dikiş Makinelerine Uyar

37,06 TL

HTML İçerik

Dikiş Makinesi Kayışı

Tekstil sektöründe en yaygın kullanılan makine türü olan dikiş makineleri, çeşitli parçalardan oluşmaktadır. Makinenin sorunsuz bir şekilde çalışabilmesi adına bu parçalarda herhangi bir sorun olmaması gerekmektedir. Dikiş makinesi kayışı bu makinelerin çalışmasını sağlayan en önemli parçalardan biridir. Motordan aldığı gücü makineye aktararak makinenin işlevlerini yerine getirmesini mümkün kılan makine kayışı özellikle makinenin yoğun kullanımında aşınma yaşayabilmektedir. Bu aşınmalar makine performansını olumsuz etkilediği gibi; sesli çalışma ya da titreme gibi bazı olumsuzlukları da beraberinde getirmektedir. Bu yüzden de aşınmanın ileri boyutlara ulaşmasından önce, dikiş makinesi motor kayışı değiştirilmelidir.

Dikiş Makinesi Kayışı Nasıl Takılır?

Dikiş makinesi motor kayışı nasıl takılır diye merak edenler için belirtmek gerekirse, bu işlem son derece kolaydır. Ancak dikkat edilmesi gereken bazı noktaları da mevcuttur. Değişimden önce, tercih edilecek lastiğin makine ile uyumlu ölçülerde olmasına dikkat edilmelidir. Bunun için kayışların arkasında yazan numaralar ile makinede kullanılan kayışın numaraları karşılaştırılmalıdır. İlk olarak kayışı tutan cıvataların gevşetilmesi ve lastiğin gevşek hale gelmesi sağlanmalıdır. Daha sonra eski lastik çıkarılarak, yerine aynı şekilde yeni lastik takılmalı ve cıvatalar aynı şekilde sıkılmalıdır. Ancak kayış takarken gerginliğe dikkat edilmelidir. Dikiş makinesi kayış takma işlemi kolay olmakla birlikte, lastiğin gevşek olmaması ve çok da gergin olmaması önem taşımaktadır. Özellikle gereğinden fazla gergin olan lastikler, motorun daha fazla güç harcamasına neden olmaktadır. Bu da hem enerji giderinin artmasına hem de makinenin zorlanarak kullanım ömrünün kısalmasına yol açan bir durumdur.

Dikiş Makinesi Kayışı Fiyatları

Dikiş makinesi kayışları hakkında net bir rakamdan söz etmek mümkün değildir. Zira kayış fiyatlarını etkileyen pek çok etken bulunmaktadır. Kalite bu etkenler arasında en önemlisidir. Günümüzde makine parçası üreten firmaların piyasaya sürmüş olduğu çok sayıda kayış mevcuttur. Ancak bunların makine ile uyum sağlayabilmesi ve uzun süre kullanılabilecek kadar dayanıklı olması gözden kaçırılmamalıdır. Marka bilinirliği de kayış fiyatlarını etkileyen değişkenlerden biridir. Tanınmış markaların ürünlerine olan talebin fazlalığı ve bu markaların üretimde kaliteye odaklanmaları, fiyatlarının normal kayışlardan bir miktar pahalı olmasına yol açmaktadır. Dikiş makineleri için sıfır kayış bulmanın olanaksız olduğu durumlarda ikinci el kayışlara başvurulması da mümkündür. İkinci el dikiş makinesi kayış fiyatları sıfırları ile kıyaslandığında daha uygundur.

Markalara Göre Dikiş Makinesi Kayışları

Bazı dikiş makinesi markaları, gerekli durumlarda değişiklik yapılabilmesi için kendi kayışlarını üretmektedir. Firmaların üretmiş olduğu orijinal kayışlar, makine performansının aynı şekilde devam etmesine ve alınacak kayışın uzun ömürlü olmasına yaramaktadır. Köhler, dikiş makinesi kayışı üretiminde öncü firmalardan biridir. Köhler dikiş makinesi kayışı hem bu markaya ait makinelerde hem de farklı makinelerde sorunsuz bir şekilde kullanılabilmektedir. Ancak yine lastik seçimi yapmadan önce, makine ile uyumlu ölçülerde olmasına özen gösterilmelidir. Sewing dikiş makinesi kayışı da piyasada en çok tercih edilen kayış türleri arasındadır. Sağlamlığı ile ön plana çıkan bu kayışlar, makine performansını da olumlu yönde etkilemektedir.

Dikiş makinesi kayışı nerede satılır diye merak ediyorsanız, bu kategoride yer alan makine kayışlarını online alışverişin sağlamış olduğu avantajlar ile web sitemiz üzerinden şimdi sipariş edebilirsiniz. Üstelik kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde 9 aya varan taksit seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca web sitemizden yapacağınız 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti de tamamen tarafımızdan karşılanmaktadır. Daha fazla bilgi için 444 6 889 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.