HTML İçerik

Leke Tabancası

Tekstil sektöründe imal edilen ürünlerde üretim aşamaları esnasında çeşitli lekelenmeler meydana gelebilmektedir. Ya da üretim için kullanılacak kumaşın üzerinde lekelere rastlanabilmektedir. Tekstil ürünlerinin nihai tüketiciye ulaşmadan önce bu lekelerden arındırılması önem arz eden bir konudur. Ancak bu işlem yapılırken ürünün ya da kumaşın hiçbir şekilde zarar görmemesi gereklidir. Bu yüzden de hassas leke çıkarma yöntemlerine başvurulmaktadır. Leke çıkarma tabancası bu noktada ön plana çıkan ürünlerden biridir. İçerisine doldurulan leke çıkarıcı spreyi, kumaşlara derinlemesine püskürten bu tabancalar ile bölgesel olarak meydana gelen lekelerle güçlü bir şekilde mücadele edilmektedir. Leke tabancalarında farklı püskürtme kuvvet seçenekleri mevcuttur. Bu seçenekler sayesinde kumaşa istenilen basınç ile püskürtme yapılabilmektedir. Ancak bu tabancalarda kullanılacak leke çıkarıcıların doğru seçilmesi de önemlidir. Leke çıkarma tabancalarında tiner, su ve markası olmayan ilaçların kullanımından kaçınılmalıdır. Kolayca basınç ayarı yapılabilen bu tabancalar ile lekelerin tamamen çıkarılabilmektedir.

Leke Tabancası Yedek Parçaları

Leke çıkarma tabancalarının yanlış kullanılması, düşürülmesi ya da uzun süreli kullanım sonrasında yıpranma gibi nedenlerden dolayı bazı parçaların değişimine gereksinim duyulabilmektedir. Leke çıkarma tabancası esasında birkaç parçanın birleşiminden meydana gelmektedir. Bu parçaların zarara uğraması, tabancanın işlevini kaybetmesine neden olabilmektedir. Bu yüzden de yıpranma ya da kırılma gibi durumlarda tabanca kullanılmaya devam edilmemeli, mutlaka parça değişimi yapılmalıdır. İlaç haznesi, püskürtme düğmesi, tabanca tutacağı, piston mili, piston ve emme borusu leke çıkarma tabancalarının temel parçalarıdır. Bu parçalar genellikle kolay bulunabilseler de tabanca ile uyumlu olanlarının bulunması bazen zor olabilmektedir. Bu yüzden de yedek parça seçimi yaparken de ürünün alındığı yerin tercih edilmesi ve ilk olarak oraya bakılması önerilmektedir.

Leke Çıkarıcı Sprey

Leke sökücü sprey leke çıkarma tabancalarının haznelerine doldurulan ve bu tabancalar yardımı ile lekelerin üzerlerine püskürtülen özel formüllerdir. Bu spreylerin en büyük özellikleri; çok güçlü olmalarına rağmen kumaşa herhangi bir zarar vermemeleridir. Leke sökücü sprey ürünleri ile kumaş üzerine yapılan uygulamadan daha sonra herhangi bir iz kalmamaktadır. Ancak doğru leke çıkarıcı spreyin kullanılması bu noktada önemlidir. Zira günümüzde markasız olarak satılan ya da yeteri kadar güvenilir olmayan spreyler de bulunmaktadır. Bu spreylerin kullanımı lekenin çıkmamasına ya da kumaşta ayrıca sprey izi ve ağarması kalmasına neden olabilmektedir. Bu yüzden de mutlaka bilinirliği yüksek ve kaliteli markaların ürünlerine odaklanılmalıdır.

Leke Tabancası Fiyatları

Leke tabancası fiyatları konusunda net bir rakamdan bahsedebilme olanağı yoktur. Zira günümüzde bu tabancaların satışını yapan çok sayıda firma bulunmaktadır. Firma sayısındaki bu fazlalık, aynı zamanda fiyatların da çeşitliliğine yol açmaktadır. Ancak detaylı bir araştırma ile her bütçeye uygun leke çıkarma tabancası bulabilmek mümkündür. Özellikle günümüzde internetin de yaygınlaşmış olmasıyla bu olanak daha da güçlenmiştir. Ancak leke çıkarma tabancası alırken fiyatından önce kalitesine ve işlevselliğine odaklanılması daha doğru olacaktır. Zira yalnızca fiyatına bakılarak alınacak ürünlerin kısa sürede kırılma ya da tam verim sağlayamama gibi olumsuzluklar meydana getirebilmeleri söz konusudur.

Bu kategoride yer alan leke tabancalarını ve bu tabancaların yedek parçalarını online alışverişin sağlamış olduğu avantajlar ile web sitemiz üzerinden şimdi sipariş edebilirsiniz. Üstelik kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde 9 aya varan taksit seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca web sitemizden yapacağınız 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti de tamamen tarafımızdan karşılanmaktadır. Daha fazla bilgi için 444 6 889 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.