İz Makinası

Tekstil makinaları, tekstil sektörünün bel kemiğini oluşturmaktadır. Zira dünya nüfusunun her geçen gün artması ve buna paralel olarak tekstil ürünlerine yönelik talebin yükselmesi, yüksek hızda üretim yapmayı zorunlu hale getirmektedir. Bu yüzden de tekstil sektöründe ve tekstil atölyelerinde kullanılan çok sayıda makine bulunmaktadır. Bu makinalardan biri olan iz makinesi de yaygın olarak kullanılmaktadır. Adından da anlaşılacağı gibi, iz makinaları tekstil ürünleri üzerinde izlerin oluşturulmasına yardımcı olmaktadır. Bu izler genellikle yaka takma işlemlerine yardımcı olmaktadır. Yakanın takılacağı yerlerin önceden belirlenmesi ya da kesilecek kumaşın kesim noktalarının tespit edilmesi için bu makineden yararlanılmaktadır. İşlevsel bir makine olması nedeniyle, tekstil makineleri üreten firmalar her geçen gün daha gelişmiş iz makinaları üretmektedir. Rezistanslı iz makinası ürünleri bu doğrultuda daha kolaylaştırıcıdır.

İz Makinesi Fiyatları

İz makineleri de dahil olmak üzere, tekstil makinelerinin fiyatları üzerinde etkili olan pek çok faktör bulunmaktadır. Bu faktörlerin başında makinenin çalışma gücü gelmektedir. Daha büyük atölyelerde ve fabrikalarda kullanılan büyük makineler, fiyat olarak daha pahalıdır. Ayrıca makinanın markası da fiyatı etkileyen bir durumdur. Zira kaliteli markalar, kaliteli makinalar üretmektedir. Ancak iz makinası alırken ilk olarak fiyata odaklanmak doğru bir yaklaşım değildir. Çünkü sadece uygun fiyatlı olduğu için bir makineyi tercih etmek, uzun vadede daha fazla maliyetin ortaya çıkmasına yol açabilme potansiyeli taşımaktadır. Bu yüzden de öncelikle alınacak makinanın kalitesine odaklanmalı ve işletmenin ihtiyacını karşılayacak kapasiteye sahip olmasına dikkat edilmelidir. Kalite ve uygunluk açısından belirlenen ürünler, daha sonra uygun fiyat ve ödeme seçenekleri doğrultusunda tercih edilmelidir.

Yaka Çevirme Makinesi

Tekstil sektörünün sıkça gereksinim duyduğu makinalar arasında yaka çevirme makineleri de yer almaktadır. Tişört ya da gömlek gibi tekstil ürünlerinin yakaları, üretimleri tamamlandıktan sonra son aşamada takılmaktadır. Bu işlemin daha seri ve düşük hata payı ile yapılabilmesi için de yaka çevirme makinası kullanılmaktadır. Yaka çevirme işlemi, fabrikalardan ziyade terzi işletmelerinde ve moda evlerinde yapılmaktadır. Bu da makinenin kullanım alanının genişliğine işaret etmektedir. Aynı zamanda yaka takma overlok olarak da adlandırılan bu makinalar, çalışanların üzerindeki iş yükünü alması ve üretimde verimliliği sağlaması ile ön plana çıkmaktadır. Yaka takma makinası alırken dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar bulunmaktadır. Makinenin marka bilinirliğinin yüksek olması ve yaygın bayi ağına sahip olması bunların başında gelmektedir. Aksi halde yaşanabilecek arıza durumlarında işlerin uzun süreli aksaması söz konusudur. Ayrıca makinanın kullanımının pratik olmasına da özen gösterilmelidir. FDM tarafından üretilen yaka çevirme makinaları, bu hususta ön plana çıkmaktadır.

Yaka takma makinası fiyatları iz makinalarında olduğu gibi ikinci planda olmalıdır. Alınacak makinenin işlevsel olmasına ve iş yükünün azaltılmasına katkı sağlaması daha önemlidir. Bu yüzden de tam otomatik ve kusursuz çalışan makinalar tercih edilmelidir. Kaliteli tekstil makinaları, fiyat bakımından pahalı olsalar bile uzun kullanım ömrüne sahip olmaları ve uzun vadede yeniden makine alma riskini ortadan kaldırarak maliyeti düşürmeleri yönleri ile avantaj sağlamaktadır.

Bu kategoride yer alan iz makinaları ile yaka çevirme makinalarını online alışverişin sağlamış olduğu avantajlar ile web sitemiz üzerinden şimdi sipariş edebilirsiniz. Üstelik kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde 9 aya varan taksit seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca web sitemizden yapacağınız 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti de tamamen tarafımızdan karşılanmaktadır. Daha fazla bilgi için 0850 562 1616 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.