HTML İçerik

Kesimhane Malzemeleri

Tekstil sektöründe faaliyet gösteren işletmeler, tekstil ürünlerine duyulan talepteki artışı karşılayabilmek adına daha profesyonel üretim yöntemlerini benimsemektedir. Tekstil üretimi yapan atölyelerin farklı bölümlere ayrılması ve her bölümün kendi üzerine düşen görevi yaparak üretimde profesyonel iş bölümü sağlanmaktadır. Kesimhaneler de tekstil atölyelerinin en önemli kısımlarından biridir. Nihai ürüne dönüştürülmek üzere top ya da deste halinde getirilen kumaşların, üretilecek olan ürünlerin kalıplarına uygun biçimde kesildiği ve sonra da dikimhaneye gönderildiği bu bölümde, çeşitli araç ve malzemelerden yararlanılmaktadır. Genellikle kesimhane malzemeleri olarak adlandırılan bu malzemeler, kumaş kesim işleminin ara parçalarından biri olmasa da yapılan işin kolaylaşmasını ve daha pratik hale gelmesini sağlamaktadır. Bu doğrultuda çok sayıda üründen bahsedebilmek mümkündür. Günümüzde internetten alışverişin yaygınlık kazanmasına paralel olarak satılık kesimhane malzemeleri daha kolay bir şekilde bulunabilmekte ve satın alınabilmektedir. Ancak internetten alışveriş yapılacağı zaman, güvenilir firmaların tercih edilmesi büyük önem taşımaktadır. Hem alışveriş güvenliği hem de alınacak ürünlerinin kalitesinin garanti altına alınabilmesi açısından bu durum önem arz etmektedir.

Pastal İğnesi

Pastal işlemi, deste halinde gelen kumaşların büyük masalara serilmesi ve sonrasında da istenilen kalıplar doğrultusunda kesilmesidir. Pastal kesim işlemi esnasında kumaşların masadan kaymaması adına kullanılan farklı aparatlar bulunmaktadır. Kumaşın masaya sabitlenmemesi, kumaş kesme motorunun hareketleri dolayısıyla kumaşın toplanmasına ve kesilmesi gereken ölçülerin kaçırılmasına yol açabilmektedir. Pastal iğnesi de bu amaçla kullanılan malzemeler arasında yer almaktadır. Kumaşların pastal kâğıdı üzerinde masaya sabitlenmesini sağlayan bu iğnelerin çeşitli türleri bulunmaktadır. Daha sağlam sabitleme yapabilmek için çelik iğne kullanımı tavsiye edilmektedir. Çelik iğnelerin de farklı boyutları bulunmaktadır.

Pastal iğne fiyatları alınacak ürünün kalitesine göre değişiklik göstermektedir. Ancak pastal iğnesi alırken fiyattan daha çok kaliteye odaklanılması gereklidir. Zira yalnızca fiyatına bakarak ürün seçimi yapmak, alınacak ürünlerin istenilen kalitede olmamasına neden olabilmektedir. Bu yüzden de sağlam ve kaliteli çelik iğneler tercih edilmelidir. Günümüzde kesimhane malzemesi satan çok sayıda online ve fiziki mağaza bulabilmek mümkündür. Özellikle online mağazalar üzerinden çeşitli markalara ait, farklı boyutlardaki iğneleri bulabilme olanağı vardır. Bu olanak iyi değerlendirilmelidir. Detaylı bir araştırma ile kaliteli pastal iğnelerini daha uygun fiyatlar ile satın alabilme ihtimali mevcuttur. Pastal iğnesi almak için bilinirliği yüksek markaların ya da firmaların tercih edilmesi, alınacak ürünün kalitesinin ve işlevselliğinin garanti altına alınabilmesi açısından önem arz etmektedir. Pastal iğneleri farklı adetlerde iğne bulunan kutular içerisinde satılmaktadır. Kutu içerisindeki iğne sayısı da fiyatlar üzerinde belirleyici olan etkenlerden biridir. Genellikle kutu içerisindeki iğne sayısının artmasına paralel olarak, fiyatlarda düşüş görülmektedir.

Dikiş Aksesuarları

Dikiş aksesuarları daha önce de ifade edildiği gibi, esasında dikiş işleminin ana unsurlarından biri olmayıp; yapılan işlemi kolaylaştıran ve daha kısa sürede tamamlanmasını sağlayan araç gereçlerdir. Bu amaçla kullanılan aksesuarların sayısı oldukça fazladır. Dikiş işlemlerinde kullanılan bu aksesuarlar hem endüstriyel tekstil üretimi yapan firmalarda hem de terzihanelerde ya da moda evlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Bu kategoride yer alan pastal iğneleri ile dikiş aksesuarlarını online alışverişin sağlamış olduğu avantajlar ile web sitemiz üzerinden şimdi sipariş edebilirsiniz. Üstelik kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde 9 aya varan taksit seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca web sitemizden yapacağınız 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti de tamamen tarafımızdan karşılanmaktadır. Daha fazla bilgi için 444 6 889 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.