5%
5.074,00 TL 4.788,00 TL
Ücretsiz Kargo
23%
54.069,63 TL 41.266,63 TL
Ücretsiz Kargo

HTML İçerik

Ütü Robotu

Tekstil sektöründe üretilen ürünler, tüm aşamalardan geçtikten sonra ütüleme aşamasına gelmektedir. Üretim esnasında kumaşlarda meydana gelen kırışıklıkların giderilmesi ve daha düzgün bir ürün paketlemesinin yapılabilmesi açısından doğru ve kaliteli ütüleme yapmak son derece önemlidir. Uzun zamandan beri çalışanlar tarafından elde yapılan ütüleme işlemleri, son dönemlerde ütüleme robotları tarafından yapılmaya başlanmıştır. Geleneksel buhar kazanlı ütüler ile yapılan ütüleme, uzun sürmesi ve çalışanların iş yükünün artmasına neden olması gibi bazı dezavantajları vardır. Ütü robotu ise bu işlemin daha kısa sürede yapılmasını sağlarken, aynı zamanda ütü kalitesini de arttırmaktadır.

Ütüleme robotlarının çalışma mantığı son derece basittir. Ütülenecek kıyafet, robot üzerinde bulunan askıya sabitlenmekte ve sonrasında da robotun ürettiği yüksek buhar gücü sayesinde kırışıklıkların giderilmesi sağlanmaktadır. Otomatik ütü modelleri, genellikle içten buharlı ütüleme yapmaktadır. Tekstil sektöründe robot ütülerin kullanılmaya başlaması, tekstil makineleri üreten firmaların da bu alana daha fazla odaklanmalarına yol açmıştır. Bu yüzden de ütüleme robotları giderek daha kaliteli hale gelmektedir. Effie ütü markası, ütüleme robotu üreten markalar arasında ayrıcalıklı bir yere sahiptir.

 

Gömlek Ütüleme Robotu

Gömlek ütüleme, tekstil sektöründe çalışanların en çok zorlandıkları noktalardan biridir. Manşetlerin ve yakaların dik ve düzgün bir şekilde ütülenmesi, bununla birlikte gömlek üzerinde kırışıklık izi kalmaması büyük bir ustalık gerektirmektedir. Bu yüzden de gömlek ütüleme işi özen gerektiren ve zaman alan bir uğraştır. Bu durumu tersine çevirmek amacıyla gömlek ütüleme robotu büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Tek personelin sadece gömleği yerleştirmesi ile birkaç saniye içerisinde ütüleme işlemini tamamlayan bu robotlar, çalışanların iş yükünün azalmasına ve saat başına yapılan iş miktarının artmasına neden olmaktadır.

 

Ütü Presi

Ütü robotları kadar işlevsel olmasa da ütü presi de tekstil sektörünün kolaylaştırıcı araçlarından biridir. Özellikle ceket ya da gömlek gibi zorlu parçaların ütülenmesinde ütü preslerinden sıklıkla yararlanılmaktadır. Ütüleme yapılacak ürüne göre, pres de bazı değişiklikler göstermektedir. Ütü preslerinin çalışma mantığı, presin alt kısmına ütülenecek kıyafetlerin yerleştirilmesi ve daha sonra da baskı kısmının kapatılmasıdır. Presin iki yüzeyi arasında sıkışan kıyafet, daha sonra yüksek buhar yardımı ile ütülenmektedir. Ayrıca şapka ütüleme işlemleri için kullanılan şapka ütü presleri de bulunmaktadır.

 

Robot Ütü Fiyatları

Robot ütü fiyatları üzerinde belirleyici olan çok sayıda etken bulunmaktadır. Ütü markası bunların başında gelmektedir. Uzun yıllardan beri tekstil makineleri üreten ve sektördeki aktörler tarafından tanınan markalar, ürettikleri robot ütüler ile de bu sektörü desteklemektedir. Sağlamış oldukları kaliteye paralel olarak, fiyatta da yükseklik söz konusudur. Ancak robot ütü alırken fiyattan daha çok kaliteye odaklanmak gereklidir. Zira sırf uygun fiyatlı olduğu için tercih edilecek bir ütü, uzun vadede arıza yapma ya da farklı sorunlar çıkarma potansiyeline sahiptir. Otomatik ütü fiyatları üzerinde etkili olan bir diğer etken de buhar gücüdür. Ütünün uygulayacağı buhar gücü, makineden makineye farklılık göstermektedir. Makinenin daha çok hangi kıyafetler için kullanılacağı önceden belirlenmeli ve doğru buhar düzeyindeki makineler seçilmelidir.

 

Bu kategoride yer alan ütü robotları ile ütü presi modellerini online alışverişin sağlamış olduğu avantajlar ile web sitemiz üzerinden şimdi sipariş edebilirsiniz. Üstelik kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde 9 aya varan taksit seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca web sitemizden yapacağınız 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti de tamamen tarafımızdan karşılanmaktadır. Daha fazla bilgi için 444 6 889 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.