HTML İçerik

Ütü Altığı

Ütü, tekstil sektöründe en sık ihtiyaç duyulan aletlerden biridir. Özellikle söz konusu hazır giyim olduğunda hem ara ütülerin yapılabilmesi hem de son ütüleme işleminin yapılarak ürünlerin paketlenebilmesi için ütülere gereksinim duyulmaktadır. Ütülerin sahip oldukları bu önemin yanı sıra ütü aksesuarlarına duyulan gereksinim de oldukça fazladır. Bu noktada ütü altlığı ön plana çıkan ütü malzemelerinden biridir. Aslında bu kavram aynı zamanda iki farklı ürün yerine kullanılmaktadır. Bu ürünlerin işlevleri farklı olsa da isim olarak her ikisi de aynı şekilde anılmaktadır. Bunlardan biri ütü dinlendirme altlığı diğeri ise ütü çarığıdır.

Ütü Dinlendirme Altlığı

Ütü dinlendirme altlığı, adından da anlaşılacağı üzere ütü yapılmayan anlarda ütünün bırakıldığı altlıktır. Evlerde kullanılan ütü masalarının yanlarında ütü bırakmak için ayrı bir bölme olsa da tekstil sektöründe kullanılan masaların daha geniş olması ve daha gelişmiş modellerdeki ütülerin kullanılması bu durumu zorlaştırmaktadır. Bu yüzden de harici bir ütü dinlendirme altığına gereksinim duyulmaktadır. Ütü dinlendirme altlıkları seyyar olmaları nedeni ile son derece kullanışlıdır. Yanmaz silikon malzemeden ya da alüminyumdan imal edilen ütü dinlendirme altlıkları sayesinde, ütüleme yapılmayan anlarda da ütü güvende tutulabilmektedir. Alüminyum kullanımının temel nedeni ise paslanmaz ve uzun ömürlü olmasıdır. Bu noktada dikkat edilmesi gereken husus, tercih edilecek ütü dinlendirme altlığının boyutudur. Mini boy ütüler, normal ütüler ve endüstriyel buhar kazanlı ütüler için ayrı ayrı üretilmiş ütü dinlendirme altlıkları bulunmaktadır.

Ütü Çarığı

Ütü altlığı adıyla kullanılan bir diğer ürün de ütü çarığıdır. Zaman içindeki kullanıma bağlı olarak ütü tabanlarında yanma ya da kirlenme görünmesi muhtemeldir. Bu durum da zamanla kıyafetlerin parlamasına ve sonrasında da ütüleme esnasında lekeler oluşmasına neden olmaktadır. Ayrıca ütü tabanında kötü bir iz bırakmaktadır. Bu sorunların üstesinden gelebilmek ve daha sağlıklı bir şekilde ütü yapabilmek için ütü çarıklarından yararlanılmaktadır. Bu çarıklar da silikon ya da paslanmaz alüminyum malzemeden imal edilmektedir. Ütünün tabanına yerleştirilen bu ince çarık sayesinde ütünün yanması ya da yapışması engellenmektedir. Her ne kadar ütü ile kıyafet arasında ayrı bir tabakanın yer alması, ütü kalitesinin düşmesine neden olacağı yönünde bir görüşe neden olsa da esasında ütüleme konusunda hiçbir eksiklik yaşanmamaktadır. Ütü çarıkları sayesinde hem ütülerin ömrü uzamakta hem de ütülenen kıyafetler parlama, leke ve yanma gibi olumsuzluklardan korunmalıdır.

Ütü Altlığı Fiyatları

İmal edildikleri malzeme, boyutları ve kalitesi gibi pek çok unsur ütü altlığı fiyatlarının değişikliğe uğramasına neden olmaktadır. Ancak ütü altlığı alırken fiyattan çok kaliteye odaklanmak, alınacak ürünü uzun süre kullanabilmek ve istenilen verime ulaşabilmek açısından dikkate alınması gereken bir durumdur.

Burada bahsedilen tüm ütü altlığı ürünlerini ve daha fazlasını online alışverişin sağlamış olduğu kolaylıklardan yararlanarak web sitemiz üzerinden sipariş edebilirsiniz. Kredi kartınız ile güvenli ödeme yapabileceğiniz web sitemizde, aynı zamanda 9 taksit avantajından de yararlanabilirsiniz. Ayrıca 100 TL ve üzeri tüm alışverişlerinizde kargo ücreti de firmamız tarafından karşılanmaktadır. Daha detaylı bilgi almak için 444 6 889 numaralı müşteri destek hattımız üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.