PASTAL ALTI DELİKLİ

Kağıt Satışlarımız Top Bazında Olup, Minimum Ağırlık 25 Kg'dır

22%
15,34 TL 11,90 TL

Pastal Üstü İşaretli Kağıt (Süper) (Desing) (Kg Fiyatı)

Top Bazında Olup, Minimum Ağırlık 25 Kg'dır

29%
33,98 TL 23,80 TL

SUPER PLOTTER PASTAL KAĞ

Kağıt Satışlarımız Top Bazında Olup, Minimum Ağırlık 25 Kg'dır

29%
33,98 TL 23,80 TL
18%
5.262,80 TL 4.305,46 TL
Ücretsiz Kargo
21%
6.183,79 TL 4.857,43 TL
Ücretsiz Kargo

Pastal Altı Düz Kağıt (Kraft) (Kg Fiyatı)

Kağıt Satışlarımız Top Bazında Olup, Minimum Ağırlık 26 Kg'dır

Fiyat Sorunuz

HTML İçerik

Pastal Kâğıdı

Tekstil ürünlerine karşı duyulan talebin sürekli olarak artış göstermesi, bu alanda seri üretim ihtiyacının da artmasına neden olmuştur. Büyük tekstil makinelerinin kullanılmasına paralel olarak bu alanlarda kullanılan çeşitli yardımcı malzemeler de bulunmaktadır. Üretimi kolaylaştıran ve daha verimli hale getiren bu yardımcı malzemeler, büyük çaplı üretim yapan tüm firmalar tarafından kullanılmaktadır. Pastal altı kâğıt ürünleri de bu doğrultuda yaygın olarak kullanılan malzemeler arasında yer almaktadır. Pastal işlemi, üretilecek tekstil malzemesinin şeklinin belirlenmesi ve kalıbının çıkarılmasıdır. Bu işlem için gerekli olan çizimler ise pastal üstü işaretli kâğıt ya da pastal altı kağıtlar üzerine yapılmaktadır.

Genellikle üzerinde çizgilerin ve ölçülerin yer aldığı bu kağıtlar hem alta hem de üste yerleştirilmekte ve kumaş kesme motorunun istenilen kalıbı çıkarabilmesini sağlamaktadır. Altta ve üstte aynı çizimin yapılabilmesi için bu kağıtlar kopyalı şekilde imal edilmektedir. 5 kat kopyalı pastal üstü işaretli kâğıt modelleri, bu ürünlerin en çok tercih edilenleri arasında yer almaktadır. Kâğıda çizilen her şeyin aynı şekilde alttaki kağıtlarda da kopya olarak elde edilebildiği bu kağıtlar, pastal çıkarma işleminde büyük kolaylık sağlamaktadır. 3 kat kopyalı pastal üstü işaretli kâğıt modelleri de sıklıkla yararlanılan modeller arasındadır. Genellikle yapılacak işin niteliğine ve üretimin miktarına göre kâğıt seçimi yapılmaktadır.

Vakum Naylonu

Vakum naylonu da pastal kâğıdı ile birlikte kullanılan ve kumaş kesimini kolaylaştıran malzemeler arasında yer almaktadır. Pastal çizimi tamamlandıktan sonra kesim motorunun kesim yaparken kumaşları toplamaması ve dağılmalarını engellemesi için vakum naylonundan yararlanılmaktadır. Bu naylon, pastal serildikten sonra kumaşların üst kısmına çekilmektedir. Kumaşların sıkışmasını ve sabit kalmasını sağlayan vakum naylonu sayesinde kumaş kesim motorları işlerini kolayca yapabilmektedir. Vakum naylonundan istenilen performansı elde edebilmek için boyut seçiminin doğru yapılması gereklidir. Vakumlama işleminin düzgün yapılması, pastalın da tam istenilen şekilde kesilmesini ve tekstil ürünlerinin daha doğru şekilde üretilmesini sağlamaktadır. Ayrıca vakum yaparken kumaş ile vakum naylonu arasında hiç boşluk kalmamasına ve kumaşların tamamen kavranmasına da dikkat edilmelidir. Yine de kumaş kesim motorunun çalışması esnasında kumaş takip edilmeli ve olası kaymalar için tedbirler alınmalıdır.

Pastal Kâğıdı ve Vakum Naylonu Fiyatları

Pastal kağıtları ile vakum naylonlarının fiyatları konusunda net bir rakamdan söz edebilmek neredeyse olanaksızdır. Zira bu konuda imalat yapan çok sayıda firma bulunmaktadır. Her firmanın ürettiği ürünün farklı kalitede olması ve firmalar arasındaki rekabet ile fiyat politikaları, farklı fiyat seçeneklerinin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Ancak pastal kâğıdı ya da vakum naylonu alırken fiyattan daha çok kaliteye odaklanılması tavsiye edilmektedir. Zira kalitesiz ürünlerin, sırf uygun fiyatlı olduğu için tercih edilmesi istenilen verimin alınamaması gibi bir olumsuzluğun ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Günümüzde internetin sağladığı olanak sayesinde çok farklı markaların ürünlerine bir arada ulaşabilmek ve bunları inceleyerek haklarında yapılan yorumları görebilmek mümkün hale gelmiştir. Bu olanak iyi değerlendirilmeli ve pastal kâğıdı ile vakum naylonu alınmadan önce detaylı bir araştırma yapılmalıdır.

Bu kategoride yer alan pastal kağıtları ile vakum naylonlarını online alışverişin sağlamış olduğu avantajlar ile web sitemiz üzerinden şimdi sipariş edebilirsiniz. Üstelik kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde 9 aya varan taksit seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca web sitemizden yapacağınız 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti de tamamen tarafımızdan karşılanmaktadır. Daha fazla bilgi için 444 6 889 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.