HTML İçerik

Dikiş Makinesi Çardağı

Tekstil sektöründe en sık kullanılan makine türü olan dikiş makineleri, çok sayıda ana ve ara parçanın birleşiminden oluşmaktadır. Ana parçalar makinenin çalışmasını ve kendisinden beklenen işlevleri yerine getirirken, ara parçalar da bu işlevselliğin artmasına ve işlerin kolaylaşmasına neden olmaktadır. Aynı durum evlerde kullanılan ev tipi dikiş makineleri için de geçerlidir. Dikiş makinesi çardağı dikiş makinelerinde kullanılan yardımcı elemanlardan biridir. Makine plakası üzerinden makinenin arka tarafına takılan çardaklar, iplik bobinlerinin karışmadan daha hızlı sarılabilmesini sağlamaktadır. Özellikle büyük iplik bobinleri ile çalışılan durumlarda bu çardaklar büyük kolaylık sunmaktadır. Bazı dikiş makinesi çardaklarının üzerinde yer alan çeşitli bölmelere masura yerleştirilmesi de mümkündür.

Makine Çardağı Çeşitleri

Dikiş makinesi çardağı kullanılacak makine türüne bağlı olarak çeşitli sınıflandırmalara tabi tutulmaktadır. Buna göre ev tipi dikiş makine çardağı ve sanayi tipi makine çardağı olmak üzere ikili bir ayrımdan söz etmek mümkündür. Ev tipi makine çardakları daha basit yapılı ve görece daha az yer kaplayan ürünlerdir. Bobin haricindeki ürünlerin yerleştirilmesi için ev tipi çardaklarda daha az bölme bulunmaktadır. Sanayi tipi çardaklar ise bu alanda kullanılan bobinlerin daha büyük olmasından dolayı iri yapılıdır. Ayrıca masura başta olmak üzere çeşitli malzemeleri yerleştirmek için sanayi tipi çardaklarda çeşitli bölmeler de mevcuttur.

Makine çardaklarının sınıflandırılmasında kullanılan bir diğer yöntem de iplik sayısıdır. Bir çardak üzerine kaç ipliğin yerleştirilebileceğini ifade eden bu durum, evlerde ve tekstil endüstrisinde farklılık göstermektedir. Ev tipi dikiş makine çardağı 3 iplikli ya da daha az iplik sayısına sahip ürünlerdir. Evlerde çok fazla bobin kullanılmamasından dolayı, 3 iplikli çardaklar evler için yeterli gelmektedir. Tekstil sektöründe kullanılan çardaklarda ise dört, beş ve altı iplikli modeller söz konusudur. Elbette bu alanda da 2 ya da 3 iplikli çardakların da kullanılabilmesi mümkündür. Ancak genellikle makinelerin büyük olması ve daha çok iplik bobininin aynı anda kullanılması, bu sektör için çok iplikli çardakların tercih edilmesine neden olmaktadır. Ayrıca endüstri alanında, biyenin aparaya daha kolay gelmesini sağlamak için kullanılan biye çardağı ürünlerine de rastlamak mümkündür.

Dikiş Makinesi Çardak Fiyatları

Gerek ev tipi makinelerde gerekse de sanayi tipi makinelerde kullanılacak çardakların fiyatları; iplik sayısına, ürün kalitesine, üreten markanın bilinirliğine ve işlevselliğine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bu yüzden de dikiş makine çardağı fiyatları hakkında net bir rakamdan söz edebilmek mümkün değildir. Detaylı bir araştırma yaparak gereksinim duyulan çardaklara uygun fiyatlar ile erişim sağlayabilmek mümkündür. Özellikle tekstil makineleri ile bu makinelerin parçalarının satışını yapan internet siteleri, bu yönde büyük fırsatlar sunmaktadır. Ancak makine çardağı alırken yalnızca fiyata odaklanmak, alınacak ürünün kalitesinin düşük olmasına da yol açabilmektedir. Kalitesiz çardak kullanımı ise dikiş esnasında işlerin aksamasına ya da bobinlerin çardağa takılmasına neden olabilmektedir. Bu yüzden de fiyattan önce kaliteye odaklanılması ve yeteri kadar kaliteli ürünler arasından uygun fiyatlı olanlarının seçilmesi büyük önem taşımaktadır.

Bu kategoride yer alan dikiş makinesi çardaklarını online alışverişin sağlamış olduğu avantajlar ile web sitemiz üzerinden şimdi sipariş edebilirsiniz. Üstelik kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde 9 aya varan taksit seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca web sitemizden yapacağınız 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti de tamamen tarafımızdan karşılanmaktadır. Daha fazla bilgi için 444 6 889 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.