Kumaş Açma Aparatı T149

Nakliye ve Kargo Masrafları Alıcıya Aittir

2.266,00 TL
Ücretsiz Kargo
2.974,00 TL
Ücretsiz Kargo
4.815,00 TL
Ücretsiz Kargo
2.832,00 TL
Ücretsiz Kargo

Kot Kumaş İçin Borulu Top Çözücü T90

Nakliye ve Kargo Masrafları Alıcıya Aittir

3.540,00 TL
Ücretsiz Kargo

Pantolon Çevirme Aparatı T79

Nakliye ve Kargo Masrafları Alıcıya Aittir

7.364,00 TL
Ücretsiz Kargo

Kumaş Top Çevirme Aparatı T02

Nakliye ve Kargo Masrafları Alıcıya Aittir

2.975,00 TL
Ücretsiz Kargo
154,00 TL
Ücretsiz Kargo

HTML İçerik

Kumaş Açma Makinası

Tekstil sektöründe, işlerin daha pratik hale gelebilmesi ve insan iş gücü üzerindeki yükün azalabilmesi için kullanılan çeşitli makine ve araçlar bulunmaktadır. Sektörde her geçen gün artan seri üretim gereksiniminin karşılanabilmesi için yararlanılan bu makine ve araçlar, aynı zamanda üretimde verimliliğe yardımcı olmaktadır. Kumaş açma makinası da bu alanda kullanılan önemli makinalardan biridir. Tekstil işletmelerinde kullanılan kumaşlar genellikle büyük toplar biçiminde gelmekte ve bu toplar açılarak serim makinelerine yerleştirilmektedir. Tekstil kumaş açma işleminin hızlı yapılması, üretimin diğer süreçlerinin de hızlanması anlamına gelmektedir. Kumaş açma aparatı olarak da adlandırılan bu ürünlerin farklı türleri bulunmaktadır. En yaygın kullanılan aparatlar, genellikle iki yanında ayakları olan ve ortasında kumaş topunun geçirilmesini sağlayan bir çubuğun yer aldığı ürünlerdir.

Kumaş açma aparatlarının seçiminde dikkat edilmesi gereken bir dizi nokta bulunmaktadır. Bu noktaların göz ardı edilmesi, alınacak üründen istenilen verimin elde edilememesi anlamına gelmektedir. Bu noktada önemli olan hususları şu şekilde sıralamak mümkündür:

·       Alınacak ürünlerin metal parçalarının mutlaka elektrostatik toz boya ile kaplanmış olmasına özen gösterilmelidir. Bu hem yaşanabilecek iş kazalarının önlenmesine hem de alınan ürünün daha uzun süre kullanılabilmesine olanak tanımaktadır.

·       Kumaş açma aparatı seçerken kullanılacak kumaş topları ile ürün boyutunun uyumlu olması da üzerinde durulması gereken hususlar arasındadır. Büyük topların kullanıldığı alanlarda daha küçük aparatlara yer vermek, verim kaybına ya da aparatların zarar görmesine yol açabilmektedir.

Kumaş Dinlendirme Rafı

Kumaş dinlendirme rafı da tekstil alanında yaygın olarak kullanılan aparatlar arasında yer almaktadır. Kumaş toplarına sıkı halde sarılan kumaşların dinlenerek daha rahat açılabilmesi için bu ürünlerden yararlanılmaktadır. Kumaş dinlendirme rafları, genellikle likralı esnek kumaşların kullanıldığı alanlarda görülmektedir. Bu kumaşlar sıkı sarılma sonucunda sıklaşmakta ve yeniden aynı esnekliklerini kazanabilmeleri için dinlendirilmeye gereksinim duyulmaktadır. Kumaş dinlendirme raflarında, gereksinime uygun olarak farklı boyutlar ve raf sayıları mevcuttur. Dinlendirme rafı almadan önce gereksinimlerin göz önünde bulundurulması ve işletmede açılmaya ihtiyaç duyulan kumaş miktarına yetecek büyüklükte raf alınması önem arz etmektedir. Kumaş dinlendirme raflarında gelişigüzel seçim yapmaktan kaçınılmalı ve aynı zamanda ürün boyutlarının üretim alanına uygun olmasına da dikkat edilmelidir.

Kumaş Açma Makinesi Fiyatları

Kumaş açma makinası fiyatları hakkında kesin bir rakamdan söz etmek oldukça zordur.  Zira bu aparatların fiyatları üzerinde belirleyici olan çok farklı etkenler bulunmaktadır. Alınacak ürünün büyüklüğü ile üretimde kullanılan malzemenin kalitesi bu noktada ilk sırada yer almaktadır. Ayrıca özel boyutta üretim yaptırmak isteyenler için de fiyatlarda değişiklik görüleceği bilinmelidir. Ancak kumaş açma makinesi ya da kumaş dinlendirme rafı alırken, fiyattan önce kaliteye odaklanılması gereklidir. Yeteri kadar kaliteli olmayan ürünlerin kullanım ömürlerinin kısa olması gibi sorunlarla karşı karşıya kalmak olasıdır. Bu yüzden de kumaş açma makinesi alırken öncelikle istenilen kriterlere uygun olmasına, sonra da fiyatının uygun olmasına dikkat edilmelidir. Bu noktada alışveriş öncesinde detaylı bir araştırma yapılmalı ve en uygun ürün bulunmalıdır.

Bu kategoride yer alan kumaş açma makineleri, trapez ve kumaş dinlendirme raflarını online alışverişin sağlamış olduğu avantajlar ile web sitemiz üzerinden şimdi sipariş edebilirsiniz. Üstelik kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde 9 aya varan taksit seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca web sitemizden yapacağınız 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti de tamamen tarafımızdan karşılanmaktadır. Daha fazla bilgi için 444 6 889 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.