Janome P60794W Açık Parmak Piko-Aplike Ayak Tabanı(Şeffaf)

Janome Ev Tipi Dikiş Makinalarına Uyumludur

10,00 TL
89,10 TL
Ücretsiz Kargo

Janome 6287 Biye Aparalı Dikiş Ayağı

Janome Ev Tipi Dikiş Makinalarına Uyumludur

50,00 TL

Janome RJ-7308 Siperli Gizli Dikiş Ayağı

Janome Ev Tipi Dikiş Makinalarına Uyumludur

17,50 TL

Janome Rj-722Sn Tekerlekli Teflon Ayak (Şeffaf)

Janome Ev Tipi Dikiş Makinalarına Uyumludur

15,25 TL

Janome Rj-7307 Kıvırma Ayak Tabanı (Geniş)

Janome Ev Tipi Dikiş Makinalarına Uyumludur

10,00 TL

Janome Deri Dikiş İğnesi (Pakette 5 Adet)

Janome Elektronik Model Ev Tipi Dikiş Makinalarına Uyumludur

Fiyat Sorunuz

HTML İçerik

Ev Tipi Yedek Parça

 

Dikiş makineleri, endüstriyel kullanımlarının yanı sıra evlerde de sıklıkla kullanılan araçlardır. Gündelik dikiş işlerini yapmak, kıyafetlerde onarım yapmak ya da daha profesyonel amaçlarla kullanılan dikiş makinelerinde kullanılan çok sayıda yedek paça bulunmaktadır. Zaman içerisinde yaşanan aşınma nedeni ile ya da kullanım esnasında yapılan hatalardan dolayı bu yedek parçaların değiştirilmesi gerekli hale gelebilmektedir. Bu durumda ev tipi dikiş makineleri için gerekli olan yedek parçaların temin edilmesi gerekmektedir. Ancak dikiş makinelerinde yedek parça seçimi yapmak, üzerinde durulması gereken hassas bir konudur. Alınacak parçanın makine ile uyumlu olmasının yanı sıra kaliteli ve uzun ömürlü olması da gözetilmesi gereken hususlardandır. Bu kategoride yer alan tüm dikiş makinesi yedek parçaları tamamen orijinaldir ve kaliteli malzemeden imal edilmiştir. 

 

Dikiş Makinesi Ayağı

 

Dikiş makinesi ayakları dikiş makinelerinde en çok ihtiyaç duyulan yedek parçalar arasındadır. Farklı işlevleri yerine getiren farklı ayak türleri mevcuttur. Tüm ayak türlerinin bir arada bulunduğu setler olduğu gibi, tek tek satış olanağı da bulunmaktadır. Bunları kısaca şu şekilde sıralamak mümkündür: 

  • Düz Dikiş Ayağı: Dikiş makinası ayakları arasında yer alan düz dikiş ayakları, basit dikişlerin yapılması için kullanılmaktadır. Özellikle ağır kumaşların dikimi esnasında büyük avantaj sağlamaktadır. Ancak basit dikiş işlemlerinin dışında kullanılması, iğne kırılmalarına neden olabilmektedir. 
  • Zikzak Dikiş Ayağı: Bu ayak türü daha çok dekoratif amaçlı dikişlerin yapımında tercih edilmektedir. Her ne kadar düz dikişlerde de kullanılabilse de daha çok süsleme amaçlı dikişlerde ön plana çıkmaktadır. 
  • Kıvırma Ayağı: Bir diğer dikiş makinası ayağı türü de kıvırma ayağıdır. Daha çok ince kumaşların kenarlarının şekilli ve düzgün hale getirilmesi için tercih edilen bu ayak türü hem düz dikiş hem de zikzak dikiş modelleri için uygundur. 
  • Fermuar Ayağı: Fermuarların çevresinde dikim işlemi yaparken, normal ayaklar ile dişlilere çok fazla yaklaşabilmek mümkün değildir. Fermuar ayakları ise dişlilere maksimum düzeyde yaklaşarak dikiş yapılabilmesine olanak tanımaktadır. 
  • İlik Ayağı: Sık kullanılan bir ayak türü olan ilik ayakları, düğmeler için ilik açmak amacıyla kullanılmaktadır. İliklerin boyunun aynı oranda ayarlanabilmesi için üzerinde ölçüler bulunmaktadır. 
  • Teflon Ayak: Önceki maddelerde belirtilen dikiş makinesi ayaklarının tamamı metal malzeme kullanılarak imal edilmiştir. Ancak metal ayaklar süit, deri ve diğer ağır kumaşların rahat hareket etmesi açısından istenilen düzeyde değildir. Bu noktada teflon ev tipi dikiş makinesi ayak tabanı ön plana çıkmaktadır. Ağır kumaşların kolaylıkla hareket ettirilebilmeler açısından teflon ayaklar büyük destek sağlamaktadır.

 

El İğnesi Seti

 

Evlerde dikiş makineleri kullanılarak yapılan dikişlerden sonra, ince işçilik denilen ve el ile yapılması gereken bazı işlemler de bulunmaktadır. Bu ince işlerin yapılması için de el iğnelerinden yararlanılmaktadır. Daha iyi işlerin ortaya çıkarılabilmesi açısından kaliteli bir el iğnesi seti tercih edilmelidir. Geniş setler içerisinde genellikle her ihtiyacı karşılayacak nitelikte iğne bulunmaktadır. Yine de alınacak setin, gereksinim duyulan parçalara sahip olup olmadığına da dikkat edilmelidir. 

 

Dikiş İğneleri

 

Dikiş iğneleri dikiş makinelerinin vazgeçilmez parçalarındandır. Ancak yapılacak işlemin niteliğine ve kullanılacak kumaşın türüne göre farklı iğnelerin kullanılması önem arz etmektedir. İğne kullanımında dikkatsiz olmak, sıklıkla iğne kırılması sorunu ile karşılaşılmasına neden olmaktadır. Dikiş iğneleri sınıflandırılırken jarse iğnesi, normal dikiş iğnesi, kot iğnesi, overlok iğnesi ve çift dikiş iğnesi gibi türlerden söz etmek mümkündür. Bu iğne türlerinin de kendi aralarında incelik ve kalınlık bakımından gruplar halinde ele alınmaktadır. En iyi ve en zahmetsiz dikiş için, yapılacak işleme en uygun dikiş iğnesinin seçilmesine özen gösterilmelidir. Aksi halde kumaşta katlanma, toplama, kumaşın zor hareket ettirilmesi ve iğne kırılması gibi olumsuzluklarla karşılaşılması söz konusu olabilmektedir. 

 

Ev Tipi Dikiş Makinesi

 

Sanayi tipi dikiş makineleri ile kıyaslandıkları zaman, ev tipi dikiş makinesi ürünlerinin daha sıradan işlemler için kullanıldığını söylemek mümkündür. Esasında aralarındaki en temel fark, güçleri ve hızları noktasında ortaya çıkmaktadır. Bu kategoride yer alan sıfır ve ikinci el dikiş makineleri ile evlerde her türlü dikiş işlemini yapabilme olanağı bulunmaktadır. Dilerseniz hemen sipariş vererek bu makinelerden birine sahip olabilirsiniz.