24%
7.970,90 TL 6.002,30 TL
Ücretsiz Kargo

Typical Tw5-225 Tranta Makinası

Fiyata Tabla + Ayak + Motor Dahildir

6.315,92 TL
Ücretsiz Kargo
8.365,68 TL
Ücretsiz Kargo
38%
198.018,00 TL 122.468,15 TL
Ücretsiz Kargo
36%
99.009,00 TL 62.975,90 TL
Ücretsiz Kargo

HTML İçerik

Ayakkabı Makineleri

Dünya nüfusunun giderek artmasına bağlı olarak ayakkabı üretimine olan talep büyük boyutlara ulaşmıştır. Sanayi Devrimi ile başlayan ve günümüze kadar sürekli olarak gelişerek devam eden makineleşme, ayakkabı üretimi konusunda da büyük kolaylıklar sunmaktadır. Ayakkabı üreticilerine hem maddi yönden hem de zaman yönünden kazanç sunan bu makineler, sektörün temel mantığı olan seri üretimi desteklemektedir. Ayakkabı üretiminde ayakkabı makineleri farklı işlevleri yerine getiren değişik çeşitlerde üretilmektedir.

Lateks Sürme Makinesi

Lateks sürme makinası ayakkabı üreten işletmelerin en sık kullandıkları makineler arasında yer almaktadır. Kauçuk gibi bitkilerden elde edilen bu madde, ayakkabı derisinin dış yüzeyine sürülmektedir. Lateks sayesinde hem ayakkabılar daha canlı ve parlak bir görünüme sahip olmakta hem de su geçirgenliği engellenmektedir. Lateks sürme makinelerinin alt kısmında yer alan hazne, lateks malzeme ile doldurulmaktadır. Daha sonra iki silindirden oluşan makinede, sürülecek lateksin kalınlığı ayarlanmaktadır. Lateks sürme işleminin yapılabilmesi için daha sonra makinenin merdanelerinin arasından ayakkabı parçaları geçirilmelidir. Lateks katmanının kalın olması, daha önce bahsedilen yararların daha yüksek olmasını sağlamaktadır.

Saya Makinesi

Saya, ayakkabının dış kısmına verilen isimdir. Saya hazırlama ve birleştirme işlemi için kullanılan çok sayıda makine bulunmaktadır. Birden fazla işlevi bir arada yapabilen saya makineleri de mevcuttur. Saya yarma makinesi, derinin etten ayrılmasını ve istenilen kalınlığa göre ayrılmasını sağlamaktadır. Bununla birlikte saya makinası ile sayanın kenarlarının kesilmesi ve istenilen şekilde biçimlendirilebilmesi de mümkündür. Bununla birlikte saya parçalarının numaralandırılmasını sağlayan damga makinesi ve saya parçalarının kenarlarındaki fazlalıkları alarak istenilen inceliğe kavuşmasını sağlayan saya tıraş makinesi gibi makineler de saya makinesi olarak adlandırılmaktadır.

Ayakkabı ve Terlik Tabanı Dikiş Makinesi

Ayakkabı ve terlik üretiminde en önemli süreçlerden biri, taban dikme işleminin yapılmasıdır. Deri ve benzeri sert kumaşlardan yapılan ayakkabı ve terliklerin tabanlarının rahatlıkla dikilebilmesi için özel dikiş makineleri kullanılmaktadır. Ayakkabı ve terlik tabanı dikiş makinası olarak adlandırılan bu makinalar, sert yapıdaki malzemenin dikimini sağlamaktadır. Deri dikiş makinesi adıyla da bilinen bu makineler, güçlü yapılarının yanı sıra kalın iğnelere sahiptir. Ayakkabı ve terlik tabanı dikiş makineleri ile hem tek sıra hem de çift sıra dikiş yapabilmek mümkündür.

Tranta Makinası

Tranta makinesi ayakkabı üretiminde yaygın olarak kullanılan ve birden fazla işlevi yerine getirebilen bir makinedir.  Dikiş düzeltilmesi, kenar frezesi ve otomatik tranta kesme gibi farklı görevleri yerine getirebilen bu makinelerin esas görevi ise saya kenarlarına yapıştırıcı destek şerit hazırlamaktır. Saya ile tabanın daha güçlü bir şekilde birbirini tutması için bu şeritlerin önemi son derece büyüktür.

Sülüksiyon ve İç Yapıştırma Makinası

Üretilecek ola ayakkabıların yalnızca dıştan dikilmesi ya da yapıştırılması yeterli değildir. Çift yönlü sağlamlık sağlayabilmek için içten de yapıştırma işleminin yapılmasına gereksinim duyulmaktadır. Sülüksiyon ve iç yapıştırma makinesi bu amaçla kullanılmaktadır. Ayakkabının iç yüzünü, tabanın iç kısmı ile kaynaştıracak şekilde yapıştırmayı ve böylece maksimum sağlamlık elde etmeyi amaçlayan bu makine, uzun kullanım ömürlü ayakkabıların üretilmesinde önemli bir yere sahiptir.

Bu kategoride yer alan ayakkabı makinelerini online alışverişin sağlamış olduğu avantajlar ile web sitemiz üzerinden şimdi sipariş edebilirsiniz. Üstelik kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde 9 aya varan taksit seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca web sitemizden yapacağınız 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti de tamamen tarafımızdan karşılanmaktadır. Daha fazla bilgi için 444 6 889 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.