Yuvarlak Kesim Motoru Dişlisi S-131 Geniş RS 100

10 cm Bıçaklı Motorlar İçindir

70,66 TL

HTML İçerik

Kesim Motoru Parçaları

Tekstil sektöründe yapılan işleri kolaylaştırmak ve verimliliği arttırmak için kullanılan çok sayıda tekstil makinesi bulunmaktadır. Bu sektörde üretilen ürünler, çeşitli makinelerin birbiri ardına yerine getirmiş olduğu işlevlerin bir çıktısıdır. Kesim motorları da tekstil sektöründe sıkça görülen makinelerden biridir. Özellikle seri üretim mantığına göre faaliyet gösteren firmalarda, deste halinde kumaşların kesilmesi ve dikim için hazırlanması bu makine sayesinde yapılabilmektedir. Günümüzde kesim makinesi üretimi yapan çok sayıda firma bulunmaktadır. Ancak en kaliteli markalar tarafından üretilen ürünlerde bile zaman zaman arızalar yaşanabilmektedir.

Tekstil makinelerinde yaşanan arızalar metal yorgunluğu ya da parçaların sürekli kullanımıyla oluşan aşınma nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Sorun her ne olursa olsun arızanın giderilmesi için parça değişimi gereklidir. Bu noktada kesim motoru yedek parça ürünlerine gereksinim duyulmaktadır. Ancak parça değişimi için yedek parça seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Her şeyden önce kesim motoru parçaları ürünlerinin orijinal olması gereklidir. Orijinal olmayan ürünler makine ile uyum sağlayamamakta ya da kullanım ömrünün kısalmasına neden olmaktadır. Ancak eski tip makinelerde orijinal yedek parçaların temin edilebilmesi büyük zorluklar taşımaktadır. Bu durumda da kumaş kesim motoru yedek parça ürünlerinin kaliteli yan sanayi ürünler olmasına dikkat edilmelidir. Yedek parça seçimi yaparken yalnızca fiyata odaklanmak, kalitenin ve kullanışlılığın gözden kaçırılması gibi bir olumsuzluğa da kapı aralamaktadır. Bu yüzden de yuvarlak kesim motoru yedek parça fiyatları kaliteden sonra dikkate alınmalıdır.

Kumaş Kesim Makinesi Kullanma Talimatı

Kumaş kesim makinesi, son derece dikkatli kullanılması gereken tekstil makinelerinden biridir. Oldukça keskin ve seri olan bıçağı, bu makinenin çalıştırılmadan önce iş güvenliği tedbirleri alınmasını zorunlu hale getirmektedir. Kumaş kesim motoru kullanma talimatı bu yüzden büyük önem taşımaktadır. Demir eldiven, bu makineyi kullanacak bireylerin kesinlikle kullanmaları gereken ürünlerden biridir. Kaza ile elin makineye yaklaşması durumunda elin kesilmesini engelleyen çelik eldiven, büyük bir güvenlik tedbiridir. Bununla birlikte kumaş kesim makinesini kullanacak bireylerin önceden belirlenmesi ve basit bir eğitim geçirilmeleri de güvenlik açısından önemlidir. Makine esas görevlileri haricinde çalıştırılmamalıdır. Makinenin bilinçsiz kullanımı hem kullananların sağlıklarının riske atılması hem de kumaş destelerinin yanlış kesilerek maddi zararın oluşması anlamına gelmektedir.

İkinci El Kumaş Kesim Motoru

Tekstil sektöründe sıfır makine kullanmak her zaman için avantajlı değildir. Özellikle işletmenin üretim kapasitesinin sıfır makine almayı gerektirmeyecek kadar düşük olduğu durumlarda, sıfır makine almak nakit akış dengesinin bozulmasına yol açabilmektedir. Kumaş kesim motoru ikinci el ürünleri bu noktada devreye girmektedir. Detaylı bir araştırma ile kaliteli bir yerden temin edilecek ikinci el makineler, sıfır makineler gibi uzun süre kullanılabilme olanağına sahiptir. Alınacak makinelerden istenilen performansın sağlanabilmesi için öncelikle makinenin yeni ve az kullanılmış olmasına özen gösterilmelidir. Uzun süre kullanılan makinelerde metal yorgunluğu nedeniyle arızalar görülebilmektedir. Alınacak makinenin marka bilinirliğinin yüksek olması da dikkate alınması gereken bir diğer noktadır. Kaliteli markaların imal ettiği makineler, daha uzun kullanım ömrüne sahiptir.

Bu kategoride yer alan kesim motoru yedek parçaları modellerini online alışverişin sağlamış olduğu avantajlar ile web sitemiz üzerinden şimdi sipariş edebilirsiniz. Üstelik kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde 9 aya varan taksit seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca web sitemizden yapacağınız 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti de tamamen tarafımızdan karşılanmaktadır. Daha fazla bilgi için 444 6 889 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.