Çelik Eldiven
3 Parmak Eldiven
5 Parmak Eldiven
title


Çelik Eldiven


     Çelik eldiven, çelik örgüden üretilmiş eldivendir. Paslanmaz çelikten üretildiği için nemli ortamlarda da kullanılabilir. Aynı eldivenin iç-dış çevirerek istediğiniz eliniz ile kullanabilirsiniz. El uzuvlarının kesilme riski bulunan işletmelerde yoğun olarak kullanılır. Özellikle gıda sektöründe et ve kemik kesimi işlerinde sıklıkla kullanılır. Çelik örgü eldiven kasap eldiveni olarak da bilinir.
     Çelik eldiven, başta gıda sektöründe özellikle et kesimhanelerinde kasap eldiveni olarak, tarım, balıkçılık, ahşap ve tekstil sektörlerinde kullanılır. Ayrıca çelik örgü eldivenler delinme ve kesilme riskinin yüksek olduğu, parçalama ve kesim makinelerinin olduğu üretim alanlarında da sıklıkla kullanılır..Çelik Eldiven Özellikleri ve Çeşitleri


     Çelik eldivenlerin çeşitli özelliklere göre farklı modellere sahiptir: parmak sayısı, bilek uzunluğu, ek malzeme çeşidi, örgü zincir çapı vb. özelliklere göre çeşitleri vardır. İş güvenliği uzmanınızın yapacağı değerlendirmeye göre tercihinizi yapmanız önemlidir.
     Çelik eldivenlerin pek çok çeşidi mevcuttur: parmak sayısı, bilek uzunluğu, ek malzeme çeşidi, örgü zincir çapı vb. özelliklere göre çeşitleri vardır. Örneğin aşağıda 3 parmak çelik eldiven, 5 parmak kısa çelik eldiven ve uzun çelik eldiven örneklerini görebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR