60%
1.188,00 TL 467,00 TL
Ücretsiz Kargo
50%
270,00 TL 133,00 TL
Ücretsiz Kargo
54%
540,00 TL 246,00 TL
Ücretsiz Kargo
56%
1.080,00 TL 467,00 TL
Ücretsiz Kargo

HTML İçerik

Medikal Ürünler

 

Medikal ürünler, geniş bir yelpazede çeşitlenmektedir. Ancak genel olarak söylemek gerekirse, sağlık alanında kullanılan her türlü ürünü bu kategoriye sokmak mümkündür. Tüm dünyayı derinden etkileyen Covid-19 salgını döneminde kullanımı büyük ölçüde artan ve hatta pek çok ülkede zorunlu hale getirilen virüs koruyucu maske ürünleri de bu kategoriye dahildir. Söz konusu koruyucu maska olduğu zaman FdMask tarafından üretilmiş olan yüz maskeleri, önemli bir yere sahiptir. FdMask ürünlerine bu ayrıcalığı tanıyan bir dizi unsur bulunmaktadır. 

 

Cerrahi Maske

 

Cerrahi maske yakın döneme kadar yalnızca hastanelerde görev yapan sağlık personelleri tarafından kullanılan medikal bir üründü. Ancak 2019 yılının son aylarında ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını nedeni ile halk arasında büyük ölçüde yaygınlaştı. Cerrahi maskelerin en temel amacı, ağız ve burundan dökülen zararlı damlacıkların yakalanmasıdır. Cerrahi maske takan bireyler, havada serbest halde dolanan bu damlacıkları solumaktan ve onların getireceği zararlı etkilerden korunmaktadır. Ancak cerrahi maske seçimi, üzerinde dikkatle durulması gereken bir konudur. Zira her maskenin aynı derecede koruyucu olduğunu söylemek mümkün değildir. FdMask tarafından üretilen cerrahi maskeler, ISO 9001 ve ISO 13485 standartlarına uygundur. Bu nedenle de koruyuculuğu konusunda herhangi bir şüpheye mahal yoktur. Kapalı alanlarda bulunan Covid-19 zerreciklerinin solunmasını engellemek için, FdMask ürünlerinden yararlanabilirsiniz. 

 

Renkli Cerrahi Maske

 

Düz maskelerin yeteri kadar estetik görünmediğini düşünen bireyler için, renkli maskeler bir alternatif sağlamaktadır. Ancak cerrahi maskelerde olduğu gibi, renkli cerrahi maske seçiminde de dikkatli olmak gereklidir. Zira maskelerde kullanılan kumaşları renklendirmek için kullanılan boyaların kalitesiz olması, sürekli olarak ağız ile temas halinde olan bu maskelerin yarardan çok zarar vermesine neden olabilir. Özellikle sentetik boyalar kullanılarak renklendirilen ve herhangi bir standart damgası taşımayan maskeler bu sentetiklerin solunmasına, dolayısıyla da uzun vadede akciğerlerin olumsuz reaksiyonlar göstermesine yol açmaktadır. FdMask renkli cerrahi maske ürünleri, sağlık açısından herhangi bir yan etkiye sahip değildir. Sahip olduğu kalite standart belgeleri de bu durum açısından kanıtlayıcı niteliktedir. 

 

Meltblown Kumaş Maske

 

FdMask tarafından üretilen 3 katlı cerrahi maske ürünlerinde tamamen meltblown kumaş kullanılmaktadır. Polimer esaslı bir teknoloji kullanılarak meydana getirilen meltblown kumaşlar, yüksek hızlı havanın yavaşlatılmasını ve daha ince zerreciklerin bile kolaylıkla tutulabilmesini sağlamaktadır. Filtrelemeye duyulan ihtiyacın yüksek olduğu cerrahi maskelerde bu kumaşın kullanılması, diğer maskelere oranla koruyuculuk seviyesinin yüksek olmasına imkân tanımaktadır. 

 

Cerrahi Maske Fiyatları

 

Cerrahi maskeler, farklı paketleme ve gönderim seçeneklerine sahiptir. Bu da maske fiyatları konusunda değişkenlik yaşanmasına neden olmaktadır. Ayrıca renkli maskeler ile normal cerrahi maskelerin fiyatları arasında da kısmi değişiklikler mevcuttur. Dilerseniz bu menüde bulunan ürünleri inceleyebilir ve ihtiyacınız düzeyinde siparişinizi anında oluşturabilirsiniz. 

 

Maskelerde Lateks Kullanımı Zararlı Mı?

 

Gerçek anlamıyla lateks, kauçuktan elde edilen bir maddedir. Ancak bu maddeye duyulan alerji hem Türkiye’de hem de dünyada her geçen gün daha sık bir şekilde görülmektedir. Cerrahi maske ürünlerinde lateks kullanımı, lateks alerjisi bulunan bireylerin ciddi reaksiyonlar yaşamasına neden olabilmektedir. Ayrıca kauçuk haricinde, sentetik malzemeler kullanılarak elde edilen lateks maddesi de alerjisi olmayan bireyler üzerinde bile olumsuz etkiler bırakabilmektedir. FdMask tarafından üretilen cerrahi maskelerde ne kauçuktan üretilmiş ne de sentetik olarak elde edilmiş lateks mevcut değildir. Bu yönüyle de FdMask 3 katlı cerrahi maske ürünlerini gönül rahatlığı ile kullanabilmek mümkündür. 

 

Doğru Cerrahi Maske Seçimi Nasıl Yapılır?

 

Salgın sürecinde cerrahi maskeler, başta çalışanlar olmak üzere pek çok insanın günün önemli bir kısmında kullandıkları ürünler haline geldi. Dolayısıyla bu uzun zaman dilimi içerisinde maskenin herhangi bir olumsuzluk yaratmaması için doğru maske seçimi yapmak önem arz etmektedir. Bu konuda ilk dikkat edilmesi gereken şeylerden biri, maskede kullanılan lastiklerin kulağı sıkmayacak ya da tahriş etmeyecek şekilde imal edilmiş olmasıdır. Bununla birlikte maskelerde burun demirinin bulunması, tam korunmanın sağlanabilmesi adına göz önünde bulundurulması gereken bir diğer husustur. Cerrahi maske seçerken tek katlı düz maskeler yerine, 3 katlı olanları tercih etmek; 3 kat daha fazla korunmak anlamına gelmektedir.