HTML İçerik

Çelik Eldiven

Tehlikeli iş alanlarında meydana gelmesi muhtemel iş kazalarına karşı tedbir almak, son yıllarda yaşanan iş kazalarıyla birlikte yasal bir zorunluluk haline gelmiştir. Bu konularda denetlemelerin sıklaşması ve tedbirlerin artırılması, daha güvenli iş ortamlarının oluşmasına neden olmuştur. Tekstil sektörü esasında riskli işlerin olduğu bir alan olmasa da bazı bölümlerde bir dizi risk barındırmaktadır. Tekstil sektörü, farklı bölümlerde yapılan çeşitli işlerin birleşiminden oluşmaktadır. Kesimhaneler de tekstil atölyeleri ile fabrikalarındaki bölümlerden biridir. Top ve rulo halde gelen kumaşların kesilerek dikim bölümüne gönderildiği bu bölümde, büyük kumaş kesim motorları kullanılmaktadır. Elektrik ile çalışan ve büyük dişli bıçaklara sahip olan bu motorlar, dikkatsiz kullanıldıkları zaman bir dizi kazanın meydana gelmesine de neden olmaktadır. Özellikle parmakların kopması ya da kolun tamamen kopması gibi durumlar, bu makinelerin tedbirsiz olarak kullanılması durumunda karşılaşılan kazalar arasındadır. Çelik örgü eldiven kumaş kesme motorlarıyla çalışan bireylerin bahsedilen kazalardan korunabilmeleri adına başvurulan tedbir malzemeleri arasında yer almaktadır. Bilek ile birlikte eli kaplayan ve paslanmaz çelik malzemeden imal edilen bu eldivenler, elin makine bıçağına temas etmesi durumunda bıçağın durmasını sağlamakta ya da herhangi bir zarar görmeden işleme devam edilmesine yardımcı olmaktadır. Bu makineler ile çalışanların çelik eldiven kullanmaları, iş sağlığı ve güvenliği açısından zorunluluk arz etmektedir.

Çelik Eldiven Çeşitleri

Kesme motorlarında çalışanların ellerini ve kollarını korumak için kullandıkları çelik eldivenlerin farklı çeşitleri bulunmaktadır. Bu çeşitlenme daha çok eldivenlerin boyutları ya da parmak sayısı ekseninde şekillenmektedir. 5 parmak çelik örgü eldiven bu ürünler arasında en yaygın kullanılan modeldir. Elin tüm parmaklarını ve bileği kapayan bu eldiven ile iş kazalarından tamamen korunabilmek mümkündür. Genellikle çalışan kişinin, makine ile temas eden eline takılan bu eldivenin farklı boyut seçenekleri de bulunmaktadır. Ancak 5 parmak L beden çelik eldivenler, ortalama insanların hepsine uyum sağlamaktadır. Bununla birlikte eli büyük olan ya da küçük olanlar için de farkı boyut seçenekleri bulunmaktadır. 3 parmak çelik örgü eldiven modelleri de bu noktada sıkça rastlanan bir diğer modeldir. Makine kullanan kişinin, makine ile temas halinde olan ilk üç parmağını koruyan ve bilekten bir bant yardımı ile bağlanan bu model de güvenlik açısından iyi bir değere sahiptir.

Çelik Eldiven Fiyatları

Çelik eldiven fiyatları konusunda net bir rakamdan söz edebilme olanağı bulunmamaktadır. Zira çelik piyasada satılan çok farklı çelik eldiven modelleri bulunmaktadır. Her eldivenin de aynı kalitede olamayacağı göz önünde bulundurulduğu zaman, farklı fiyat aralıklarında eldiven bulabilmenin mümkün olduğunu söylemek daha doğru olacaktır. Ancak çelik eldiven alırken fiyattan daha çok kaliteye odaklanmak gereklidir. Zira yalnızca fiyatına bakarak alınan eldivenin kısa sürede paslanması ya da yeteri kadar sağlam olmaması gibi bir dizi sorunlar karşı karşıya bırakma ihtimali bulunmaktadır. Özellikle alınacak eldivenin tam paslanmaz çelikten imal edilmiş olmasına ve örgüsünün de sağlam olmasına dikkat edilmelidir. Bu yüzden de eldiven almadan önce hem kalite hem de fiyat bakımından detaylı bir araştırma yapılması tavsiye edilmektedir.

Bu kategoride yer alan çelik eldiven modellerini online alışverişin sağlamış olduğu avantajlar ile web sitemiz üzerinden şimdi sipariş edebilirsiniz. Üstelik kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde 9 aya varan taksit seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca web sitemizden yapacağınız 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti de tamamen tarafımızdan karşılanmaktadır. Daha fazla bilgi için 444 6 889 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.