Ütü Yedek Parça

Markalar

Fiyat Aralığı

FırsatlarPlastik Hortum Kelepçesi (El Ütüsü) (Sy Phk 406)

Hortum Ve Ütü Kordonu İçin Kullanılabilir

31%
0,35 TL 0,24 TL

Ay Terminal (El Ütüsü) (Sy Aytr 4)

Ütü Bağlantı Kablolarında Kullanılabilir

32%
0,30 TL 0,20 TL

Tel Hortum Kelepçesi (8 Mm) (El Ütüsü) (Ty Thk 8)

Süper Mini El Ütülerinde Kullanılabilir

43%
1,07 TL 0,61 TL

Gazzella Mikrosiviç (El Ütüsü) (Sy Ms 4929)

Bütün Buharlı Ütülerde Kullanılabilir

27%
15,34 TL 11,12 TL

Paskara Kol Bezi (Keçeli) (Isıya Dayanıklı) (Mavi) (Sy Tx 1997)

Paskara Kol Aparatları İçin Kullanılabilir

34%
12,96 TL 8,45 TL

Siltex Hazır Dar Paskara Bezi (Keçeli) (Isıya Dayanıklı) (Sy Stx 2481)

Bütün Dar Tip Ütü Paskaralarında Kullanılabilir

30%
37,80 TL 26,12 TL

Kazan Elektrodu (25 Cm) (Kazanlı Ütü) (Ts Ke 25)

Buhar Kazanları İçin Kullanılabilir

29%
33,04 TL 23,28 TL

Teflon Bant (Ty Tb 12)

Buhar Ve Hava Tesisatlarında Kullanılabilir.

11%
1,77 TL 1,57 TL

Paskara Ayağı (M 6) (Paskara Ütü) (Ts Pa 01)

Ütü Masalarında Ve Paskaralarda Kullanılabilir

22%
3,54 TL 2,75 TL

Sap Siviç Bağlantı Yan Kapağı (El Ütüsü) (Sy Syk 200)

Bütün Buharlı Ütülerde Kullanılabilir

16%
1,42 TL 1,19 TL

Tel Hortum Kelepçesi (10 Mm) (El Ütüsü) (Ty Thk 10)

Süper Mini El Ütülerinde Kullanılabilir

43%
1,07 TL 0,61 TL

Işıklı Anahtar (Kırmızı) (Paskara Ve Mini Ütü) (Ty Anh Gns1)

Buhar Kazanlarında ve Ütülerde Kullanılabilir

37%
12,89 TL 8,05 TL

Porselen Klemens (5 - 7.5 - 10 Litre Mini Ütü) (Sy Klt 22)

SPR/MN 2005 E - 2110 Serileri İçin Kullanılabilir

27%
5,90 TL 4,28 TL

Pistole Butonu (Kırmızı) (Leke Paskarası) (Ty Pak 01)

Eski Model Pistolelerde Kullanılabilir

31%
21,48 TL 14,82 TL

Pistole Butonu (Yeşil) (Leke Paskarası) (Ty Pay 01)

Eski Model Pistolelerde Kullanılabilir

31%
21,48 TL 14,82 TL
27%
64,43 TL 46,86 TL

Çift Tırnak Ütü Kelepçesi (El Ütüsü) (Sy Uklp 2)

Buharlı Ve Buharsız El Ütülerinde Kullanılabilir

35%
0,59 TL 0,38 TL

Silter Sinyal Lambası (220 V) (Mini Ütü) (Ty Sl 28)

SPR/MN 2000 Ve GLD/MN 2000 Serisi Mini Ütüler İçin Kullanılabilir

40%
26,85 TL 15,99 TL
31%
85,90 TL 59,22 TL

HTML İçerik

Ütü Yedek Parça

 

Gündelik hayatın ve tekstil endüstrisinin vazgeçilmez araçlarından biri olan ütüler, zaman zaman farklı nedenlerden dolayı arıza yaparak parça değişimini zorunlu hale getirebilmektedir. Bu gibi durumlarda ütü yedek parça ürünlerine gereksinim duyulmaktadır. Ancak ütüler için yedek parça seçimi yapmak, hassasiyet gerektiren bir konudur. Seçilecek olan parçanın ütü ile uyumlu olması, işlevsel olması ve kullanım ömrünün uzun olması gibi faktörlerin göz önünde bulundurulması gereklidir. Ütüler dıştan bir bütün olarak görünseler de esasında çok sayıda parçanın birleşiminden oluşmaktadır. Yaşanan sorunun hangi parçadan kaynaklandığının belirlenmesi, doğru yedek parça seçimi açısından önem arz etmektedir. 

 

Ütü Tabanı

 

Ütüleme işleminin yapılmasının olanaklı hale getiren temel parça ütü tabanıdır. Ütünün kıyafet ile temas eden kısmı olan ütü tabanı, bazen yandığından dolayı bazen de uzun süreli kullanımda aşınmış olmasından dolayı değişim gerektirebilmektedir. Ütü tabanının değişimi için her şeyden önce orijinal bir ütü tabanı gereklidir. Orijinal olmayan ütü tabanları makine ile tam uyum sağlayamayacağından dolayı, ütüde performans kaybının yaşanmasına neden olabilmektedir. Tefal ütü tabanı değişimi yapılacağı zaman mutlaka Tefal markalı bir taban kullanımına özen gösterilmelidir. Özellikle Silter mini ütü tabanı söz konusu olduğu zaman bu konu bir kat daha önem kazanmaktadır. 

 

Ütü Rezistansı

 

Rezistans, ütünün ütüleme işlemini yapabilmesi için gerekli olan ısıyı üretmeye yarayan parçadır. Prizden aldığı elektrik enerjisini ısı enerjisine çevirerek ütü tabanına aktaran rezistansın arıza yapması durumunda, ütüler ısınma problemi yaşamaktadır. Sorunun çözüme kavuşturulmaması, bir süre sonra ütünün tamamıyla işlevini yitirmesine neden olmaktadır. Bu yüzden de ısınma sorunu yaşayan ütülerde rezistansın zaman kaybedilmeden değiştirilmesi gerekmektedir. Rezistans değişiminde de orijinal parça kullanımına özen gösterilmelidir. Tefal markalı bir ütünün rezistansını değiştirmek için mutlaka Tefal ütü yedek parça tercih edilmelidir. Orijinal rezistans kullanımı, parça değişiminden sonra ütünün uzun bir süre daha kullanılabilmesine olanak tanımaktadır. 

 

Ütü Rölesi

 

Ütülerde zaman içerisinde değişim gerektiren parçalardan biri de rölelerdir. Ütü röleleri, ütü içerisindeki su seviyesinin tespit edilmesini sağlamaktadır. Rölede arıza meydana gelmesi, doldurulan suyun hangi düzeyde olduğunun görülememesine neden olmaktadır. Bu durum da ütünün susuz kullanımına ve dolayısıyla diğer parçaların da zarar görmesine yol açabilmektedir. Bu yöndeki istenmeyen durumların önüne geçebilmek için rölede arıza tespit edildiği andan itibaren anında değişim yapılması gereklidir. Arzum steamart diji ütü arızaları ve diğer ütü arızalarında olduğu gibi, ütü rölesi değişiminde de mutlaka orijinal yedek parça kullanılmalıdır. 

 

Ütü Hortum Kablo

 

Evlerde gündelik olarak kullanılan ütülerde yaygın bir durum olmasa da endüstriyel ütülerde hortum kablolar sıklıkla kullanılmaktadır. Özellikle buhar kazanlı ütülerde, hortum kablolara rastlamak mümkündür. Daha yüksek sıcaklık değerlerinin ortaya çıktığı endüstriyel ütülerde, ortam sıcaklığından kablonun iç kısmını koruyabilmek için hortum kablo tercih edilmektedir. Normal kabloların zaman içerisinde deforme olması ve esneme yaparak doğrudan kabloyu etkilemesi söz konusudur. Ancak hortum kablolarda da zaman içerisinde kullanıma bağlı olarak yıpranma, soyulma ya da kopma gibi sorunlarla karşılaşmak mümkündür. Bu durum karşısında hortum kablonun değiştirilmesi gerekmektedir. Kablonun değiştirilmeden olduğu gibi kullanılmaya devam edilmesi, daha büyük sorunları ortaya çıkarma potansiyeline sahiptir. Ütüler için hortum kablo seçimi yaparken, dayanıklı malzemeden üretilmiş olmasına dikkat edilmelidir. Dayanıklılık düzeyleri yüksek olan kabloların kullanım ömürleri daha yüksektir. 

 

Ütü Yedek Parça Fiyatları

 

Ütü yedek parçaları konusunda net bir fiyattan söz etmek mümkün değildir. Yedek parça seçiminde verilen kararların birçoğu, fiyatlar üzerinde etkili olmaktadır. Tefal ütü yedek parça fiyatları kısmen yüksek olsa da kaliteli ve orijinal olmalarından dolayı avantajlıdır. Tefal yedek parça sipariş işleminin ardından, kısa süre içerisinde istenilen parçaya sahip olabilme olanağı bulunmaktadır. Bu kategoride yer alan tüm yedek parçalar, orijinaldir. Dilerseniz şimdi ihtiyacınız olan yedek parçanın siparişini vererek ütünüzün arızasının giderilmesi için gereken adımı atabilirsiniz. Ütü yedek parça seçiminde esas dikkat edilmesi gereken husus fiyat değil, kalitedir. Yeteri kadar kaliteli olmayan bir yedek parça, kısa süre içerisinde yeniden arıza yaratarak yeni yedek parçalara gereksinim duyulmasına neden olabilmektedir. Bu durum da uzun vadede, daha yüksek bedellerin ödenmesi anlamına gelmektedir. Bunun yerine bir kez kaliteli ve orijinal yedek parça alınması tavsiye edilmektedir.