El Ütüsü Tel Hortum Kelepçesi 8 Mm TY THK 8

Süper Mini El Ütülerinde Kullanılabilir

0,90 TL

TSPSA01 Paskala Ayağı

Ütü Masalarında Ve Paskaralarda Kullanılabilir

3,69 TL

El Ütüsü Siviç Kablosu 28 Cm

Buharlı Ütülerde Kullanılabilir

2,21 TL

Silter Uklp2 Çift Tırnak Ütü Kelepçe

Buharlı Ve Buharsız El Ütülerinde Kullanılabilir

0,52 TL

İtalyan Basınç Şalteri 2.5 Bar TYITPRS25

Süper Mini Ve Paskaralarda Kullanılabilir

70,58 TL

Teflon Bant (Ty Tb 12)

Buhar Ve Hava Tesisatlarında Kullanılabilir.

2,79 TL

Silter Syklt Porselen Klemens

SPR/MN 2005 E - 2110 Serileri İçin Kullanılabilir

5,68 TL

Silter Syaytr 4 Ay Terminal

Ütü Bağlantı Kablolarında Kullanılabilir

0,59 TL

Kırmızı Işıklı Anahtar Paskara Ve Mini Ütü İçin Ty Anh Gns1

Buhar Kazanlarında ve Ütülerde Kullanılabilir

9,37 TL

Silter El Ütüsü İçin Siviç Sy Ms 4929

Bütün Buharlı Ütülerde Kullanılabilir

14,60 TL

Silter Sy Ad 03 Ayar Düğmesi

SPR/MN 2020 D - 2020 PD Serisi Mini Ütüler İçin

6,13 TL

Buharlı Ütü Silikon Hortum 6x9 2.5 Mt.

Buharlı Ütülerde Kullanılabilir

43,49 TL

Silter Sinyal Lambası 220 V Ty Sl 28

SPR/MN 2000 Ve GLD/MN 2000 Serisi Mini Ütüler İçin Kullanılabilir

12,49 TL

Ütü Kazan Elektrodu 45 Cm

Buhar Kazanlarında Kullanılabilir

34,00 TL

Yuvarlak Işıklı Anahtar Buhar Serigraflı Ty Ya 01

Gazzella Süper Mini, Goldental Ve Fırmini

16,99 TL

Silter Yuvarlak Işıklı Anahtar Ütü Serigraflı Ty Ya 02

Gazzella Süper Mini, Goldental Ve Fırmini

16,99 TL

HTML İçerik

Ütü Yedek Parça

 

Gündelik hayatın ve tekstil endüstrisinin vazgeçilmez araçlarından biri olan ütüler, zaman zaman farklı nedenlerden dolayı arıza yaparak parça değişimini zorunlu hale getirebilmektedir. Bu gibi durumlarda ütü yedek parça ürünlerine gereksinim duyulmaktadır. Ancak ütüler için yedek parça seçimi yapmak, hassasiyet gerektiren bir konudur. Seçilecek olan parçanın ütü ile uyumlu olması, işlevsel olması ve kullanım ömrünün uzun olması gibi faktörlerin göz önünde bulundurulması gereklidir. Ütüler dıştan bir bütün olarak görünseler de esasında çok sayıda parçanın birleşiminden oluşmaktadır. Yaşanan sorunun hangi parçadan kaynaklandığının belirlenmesi, doğru yedek parça seçimi açısından önem arz etmektedir. 

 

Ütü Tabanı

 

Ütüleme işleminin yapılmasının olanaklı hale getiren temel parça ütü tabanıdır. Ütünün kıyafet ile temas eden kısmı olan ütü tabanı, bazen yandığından dolayı bazen de uzun süreli kullanımda aşınmış olmasından dolayı değişim gerektirebilmektedir. Ütü tabanının değişimi için her şeyden önce orijinal bir ütü tabanı gereklidir. Orijinal olmayan ütü tabanları makine ile tam uyum sağlayamayacağından dolayı, ütüde performans kaybının yaşanmasına neden olabilmektedir. Tefal ütü tabanı değişimi yapılacağı zaman mutlaka Tefal markalı bir taban kullanımına özen gösterilmelidir. Özellikle Silter mini ütü tabanı söz konusu olduğu zaman bu konu bir kat daha önem kazanmaktadır. 

 

Ütü Rezistansı

 

Rezistans, ütünün ütüleme işlemini yapabilmesi için gerekli olan ısıyı üretmeye yarayan parçadır. Prizden aldığı elektrik enerjisini ısı enerjisine çevirerek ütü tabanına aktaran rezistansın arıza yapması durumunda, ütüler ısınma problemi yaşamaktadır. Sorunun çözüme kavuşturulmaması, bir süre sonra ütünün tamamıyla işlevini yitirmesine neden olmaktadır. Bu yüzden de ısınma sorunu yaşayan ütülerde rezistansın zaman kaybedilmeden değiştirilmesi gerekmektedir. Rezistans değişiminde de orijinal parça kullanımına özen gösterilmelidir. Tefal markalı bir ütünün rezistansını değiştirmek için mutlaka Tefal ütü yedek parça tercih edilmelidir. Orijinal rezistans kullanımı, parça değişiminden sonra ütünün uzun bir süre daha kullanılabilmesine olanak tanımaktadır. 

 

Ütü Rölesi

 

Ütülerde zaman içerisinde değişim gerektiren parçalardan biri de rölelerdir. Ütü röleleri, ütü içerisindeki su seviyesinin tespit edilmesini sağlamaktadır. Rölede arıza meydana gelmesi, doldurulan suyun hangi düzeyde olduğunun görülememesine neden olmaktadır. Bu durum da ütünün susuz kullanımına ve dolayısıyla diğer parçaların da zarar görmesine yol açabilmektedir. Bu yöndeki istenmeyen durumların önüne geçebilmek için rölede arıza tespit edildiği andan itibaren anında değişim yapılması gereklidir. Arzum steamart diji ütü arızaları ve diğer ütü arızalarında olduğu gibi, ütü rölesi değişiminde de mutlaka orijinal yedek parça kullanılmalıdır. 

 

Ütü Hortum Kablo

 

Evlerde gündelik olarak kullanılan ütülerde yaygın bir durum olmasa da endüstriyel ütülerde hortum kablolar sıklıkla kullanılmaktadır. Özellikle buhar kazanlı ütülerde, hortum kablolara rastlamak mümkündür. Daha yüksek sıcaklık değerlerinin ortaya çıktığı endüstriyel ütülerde, ortam sıcaklığından kablonun iç kısmını koruyabilmek için hortum kablo tercih edilmektedir. Normal kabloların zaman içerisinde deforme olması ve esneme yaparak doğrudan kabloyu etkilemesi söz konusudur. Ancak hortum kablolarda da zaman içerisinde kullanıma bağlı olarak yıpranma, soyulma ya da kopma gibi sorunlarla karşılaşmak mümkündür. Bu durum karşısında hortum kablonun değiştirilmesi gerekmektedir. Kablonun değiştirilmeden olduğu gibi kullanılmaya devam edilmesi, daha büyük sorunları ortaya çıkarma potansiyeline sahiptir. Ütüler için hortum kablo seçimi yaparken, dayanıklı malzemeden üretilmiş olmasına dikkat edilmelidir. Dayanıklılık düzeyleri yüksek olan kabloların kullanım ömürleri daha yüksektir. 

 

Ütü Yedek Parça Fiyatları

 

Ütü yedek parçaları konusunda net bir fiyattan söz etmek mümkün değildir. Yedek parça seçiminde verilen kararların birçoğu, fiyatlar üzerinde etkili olmaktadır. Tefal ütü yedek parça fiyatları kısmen yüksek olsa da kaliteli ve orijinal olmalarından dolayı avantajlıdır. Tefal yedek parça sipariş işleminin ardından, kısa süre içerisinde istenilen parçaya sahip olabilme olanağı bulunmaktadır. Bu kategoride yer alan tüm yedek parçalar, orijinaldir. Dilerseniz şimdi ihtiyacınız olan yedek parçanın siparişini vererek ütünüzün arızasının giderilmesi için gereken adımı atabilirsiniz. Ütü yedek parça seçiminde esas dikkat edilmesi gereken husus fiyat değil, kalitedir. Yeteri kadar kaliteli olmayan bir yedek parça, kısa süre içerisinde yeniden arıza yaratarak yeni yedek parçalara gereksinim duyulmasına neden olabilmektedir. Bu durum da uzun vadede, daha yüksek bedellerin ödenmesi anlamına gelmektedir. Bunun yerine bir kez kaliteli ve orijinal yedek parça alınması tavsiye edilmektedir.