HTML İçerik

Ütü Termostat

Tekstil sektöründe, küçük tekstil atölyelerinde, terzihanelerde, moda evlerinde ve evlerde kaçınılmaz olarak kullanılan ütüler, çalışmak ve kendilerinden beklenen işlevleri yerine getirmek için pek çok parçaya gereksinim duymaktadır. Ütülerin çalışmasını sağlayan parçalardan birinin eksikliği bile önemli sorunların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bu parçalardan biri olan ütü termostatı ütülerin daha önceden ayarlanan sıcaklık değerinde sabit kalmasını sağlamaktadır. Termostat içerisinde yer alan ve sıcaklığa karşı duyarlı olan hassas parçaların sayesinde, ütüler sürekli olarak aynı sıcaklık değerinde tutulabilmektedir. Ütü termostat arızası ütünün ısınmamasına ya da belirlenen ısı değerlerinin altında ve üstünde hareket etmesine neden olmaktadır. Bu durum hem ütünün sıhhati açısından zararlıdır hem de ütülenecek kıyafetlerde olumsuzlukların ortaya çıkmasına yol açabilmektedir. Bu yüzden de ütü termostat parçalarında görülen arızalar karşısında zaman kaybetmeden termostatın değiştirilmesi gereklidir. Bozulan termostatların tamir edilmesi bazı durumlarda mümkündür. Ancak tamir işlemi kalıcı bir çözüm sunmamakta ve kısa sürede aynı sorunun yeniden ortaya çıkmasına neden olabilmektedir.

Termostat Çeşitleri

Günümüzde teknolojinin gelişimine bağlı olarak sürekli yeni ütü modellerinin ortaya çıkması, bu ütülerde kullanılan termostatların da çeşitlenmesine neden olmaktadır. Bu yüzden de ütü termostatında yaşanan arızalarda termostat değişimi yapılacağı zaman, ütüye uygun termostatın seçilmesine özen gösterilmelidir. Ütü termostat çeşitleri genellikle ütülerin yapıları ve kullanım alanları doğrultusunda değişiklik göstermektedir. Buharlı ütü termostatı bu doğrultuda ilk bahsedilebilecek ürünlerden biridir. Genellikle endüstriyel alanlarda kullanılan büyük buhar kazanlı ütülerin içerisinde yer alan bu termostatlar, normal ütülerde kullanılan termostatlara kıyasla daha büyük ve farklı işlevlere sahiptir. Sanayi ütü termostat olarak da anılan bu termostat türleri, kullanılan ütünün marka ve modeline uygun olarak seçilmelidir. Termostat uyumsuzluğu da ütünün zarar görmesine ya da termostatın işlevsiz kalmasına neden olabilmektedir.

Ev tipi ütü termostatı da bu kategorideki ürünler arasında yer almaktadır. Ev ütüsü termostatı olarak da tanımlanan bu termostatlar, genellikle gündelik amaçlarla evlerde kullanılan ütüler için tercih edilmektedir. Her termostat çeşidinin kendine has bir yapısının olmasından dolayı birbirlerinin yerlerine kullanılabilmeleri mümkün değildir. Diğer termostat çeşitleri kadar yaygın olmasa da ütülerde görülen bir diğer termostat çeşidi de gazlı termostatlardır.

Ütü Termostat Fiyatları

Yukarıda da bahsedildiği gibi, ütüler için kullanılan termostatlar oldukça çeşitlidir. Özellikle ütü modellerinin sürekli olarak çeşitlenmesine paralel olarak, termostatlarda da ürün yelpazesi genişlemektedir. Bu da termostat fiyatları konusunda net bir rakamdan söz edilmesini olanaksız hale getirmektedir. Termostatların çeşitlenmiş olması, termostat almayı düşünen bireyler için büyük bir avantajdır. Zira seçeneğin ve rekabetin fazla olduğu ortamlarda, daha kaliteli ürünlerin daha uygun fiyatlar ile satın alınabilmesi mümkündür. Ancak ev tipi ya da sanayi tipi ütüler için termostat alırken, fiyattan önce uyumlu ve kaliteli olmasına dikkat edilmelidir. Alınacak termostatın gereksinim karşılama potansiyelinin bulunması da önemlidir. Yalnızca uygun fiyatlı olduğu için alınacak termostatların orta ve uzun vadede yeniden arıza yaparak daha fazla maliyet yaratma potansiyeli bulunmaktadır. Bu yüzden de ütü termostatı fiyatları her zaman ikinci planda tutulmalıdır.

Bu kategoride yer alan ütü termostatı modellerini online alışverişin sağlamış olduğu avantajlar ile web sitemiz üzerinden şimdi sipariş edebilirsiniz. Üstelik kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde 9 aya varan taksit seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca web sitemizden yapacağınız 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti de tamamen tarafımızdan karşılanmaktadır. Daha fazla bilgi için 444 6 889 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz