Saip Kılçık Tabancası Standart (Normal Uçlu)

Tüm Normal Kılçıklarla Kullanılabilir

130,56 TL
Ücretsiz Kargo

Saip Kılçık Tabancası İğnesi (İnce) (5 Adet)

Saip İnce Kılçık Tabancasına Uyumlu

48,48 TL

Red Arrow Kılçık Tabancası YH-11

Tüm Normal Kılçıklarla Kullanılabilir

87,36 TL

HTML İçerik

Ütü Paket Malzemeleri

Tekstil ürünlerine karşı talebin her geçen gün artması, bu sektörde seri üretimin daha profesyonel şekilde yürütülmesine neden olmaktadır. Daha kısa sürede daha fazla iş yapılmasına olanak tanıyan makinelerin kullanılmaya başlamasıyla birlikte, iş süreçleri de hızlanmıştır. Tekstil işletmelerinde yapılan faaliyetlere göre çeşitli bölümler bulunmaktadır. Bu süreçlerin sonuncusu ise tekstil ürünlerinin ütülenmesi, varsa lekelerinin giderilmesi ve son olarak da paketlenmesidir. Bu alanda kullanılan buhar kazanlı ütüler, tekstil sektörünün bel kemiğini oluşturan makineler arasında yer almaktadır. Ancak ütüleme ve paketleme alanında kullanılan malzemelerde zaman zaman bakım gereksinimi ortaya çıkabilmektedir. Ya da makinelerin arıza yapması durumunda, bir dizi parça değişimleri zorunlu hale gelebilmektedir. Bu amaçla ütüleme ve paketleme alanlarında kullanılan çeşitli araçlar ve aparatlar bulunmaktadır.

Hava Tabancası

Bazen ütüleme işleminden önce bazen de bu işlemden sonra kullanılan hava tabancaları, tekstil ürünü üzerinde kalan ip ve toz gibi yabancı maddelerin temizlenmesini sağlamaktadır. Bu tabancalara hava, hava hortumu ile aktarılmaktadır. Ancak bu araçların sürekli olarak çekilerek kullanılması, zaman içerisinde hortumun yıpranmasına neden olabilmektedir. Yıpranan hortum bir süre sonra delinmekte ve bu deliklerden de hava kaçağı meydana gelmektedir. Bu durumda spiral hava hortumu değişiminin yapılması zorunlu hale gelmektedir. Yeni alınacak hortumun kalın ve kaliteli olması, bu ürünün uzun süre kullanılabilmesi açısından önemlidir. Yalnızca fiyatına bakarak yapılan hortum seçimlerinde daha sonra çeşitli olumsuzluklarla karşılaşılabilmektedir.

Ütü Kireç Temizleyici

Daha önce de belirtildiği gibi, buhar kazanlı ütüler ya da diğer isimleriyle endüstriyel ütüler tekstil sektöründe en yaygın kullanılan makineler arasında yer almaktadır. Paketleme yapılmadan önce ürünlerin ütülenmesini sağlayan bu ütülerde zaman içerisinde kireçlenme meydana gelebilmektedir. Ütülerde kireç problemi genellikle kullanılan sudan kaynaklanmaktadır. Kireç sorununun çözülememesi, zaman içerisinde ütü tesisatının tamamen tıkanmasına ve nihayetinde de ütünün arıza yapmasına neden olmaktadır. Ütü kireç temizleme için kullanılan farklı yöntemler bulunmaktadır. Ütü kireç temizleyici ürünler, bu noktada en sık başvurulan yöntemlerdendir. Ütü suyuyla birlikte ütünün içerisine atılan bir çözeltiden oluşan bu temizleyiciler, kısa sürede ütünün temizlenmesini sağlamaktadır. Belirli aralıklarla bu işlemi tekrar etmek, ütünün kireç tutmasını engellemekte ve daha uzun süre kullanılabilmesine olanak tanımaktadır.

Leke Sökücü Sprey

Leke sökücü sprey üretim ya da önceki aşamalarda tekstil ürününde meydana gelen lekelerin yok edilmesi ve ürünün temiz bir şekilde paketlemeye gönderilmesi amacıyla kullanılmaktadır. Son derece güçlü çözücüler olmalarına rağmen tekstil ürünlerine herhangi bir zarar vermeyen bu spreyler, leke çıkarıcı sprey adıyla satışa sunulmaktadır. Bu spreylerin de farklı kalite aralıkları mevcuttur. Zorlu lekeler karşısında da etki sağlayabilmek adına alınacak spreyin kaliteli olması önem arz etmektedir. Leke sökücü spreylerin kullanımında aşırılıktan kaçınılması gereklidir. Zira çözücü olmalarından dolayı, bu spreylerin aşırı kullanılması durumunda leke kalması ya da ağarma yaşanması da söz konusudur. Bu noktada spreyin üzerindeki kullanma talimatının okunması ve bilinçli kişiler tarafından, bu talimatlar doğrultusunda tekstil ürünlerine uygulama yapılması tavsiye edilmektedir.

Bu kategoride yer alan ütü ve paket malzemelerini online alışverişin sağlamış olduğu avantajlar ile web sitemiz üzerinden şimdi sipariş edebilirsiniz. Üstelik kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde 9 aya varan taksit seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca web sitemizden yapacağınız 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti de tamamen tarafımızdan karşılanmaktadır. Daha fazla bilgi için 444 6 889 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.