814,20 TL
Ücretsiz Kargo

Boş Askı Stoklama Standı T180

Nakliye ve Kargo Masrafları Alıcıya Aittir

1.298,00 TL
Ücretsiz Kargo

Potalı Pantolon Askı Standı T166

Nakliye ve Kargo Masrafları Alıcıya Aittir

826,00 TL
Ücretsiz Kargo

HTML İçerik

Ütü Paket Ekipmanları

Tekstil atölyeleri, her biri farklı görevleri yerine getiren birden fazla birimin bir araya gelmesinden oluşmaktadır. Her departmanda da yapılan işin niteliğine uygun olarak kullanılan çeşitli ekipmanlar bulunmaktadır. Ütü paket ekipmanları da tekstil fabrikalarında ütüleme ve sonrasında paketleme işlemlerinin yapılabilmesi için kullanılan ekipmanlardır. Bununla birlikte ütü ve paketleme işlemlerinin yapılabilmesi için farklı ekipmanlardan da yararlanılmaktadır. Endüstriyel kullanım için tasarlanmış olan ütü masaları, evlerdeki masalara kıyasla daha geniş boyutludur. Genellikle kare şeklinde olan bu masaların boyutları, kullanılacakları alana göre değişiklik göstermektedir.

Tekstil sektöründe faaliyet gösteren büyük işletmelerde yapılması gereken işlerin fazla olmasından dolayı farklı iş bölümleri bulunmaktadır. Tekstil fabrikalarında ya da üretim atölyelerinde her bölüm farklı bir işlevi üstlenmekte ve tüm bu işlevlerin birleşiminden nihai tekstil ürünleri ortaya çıkmaktadır. Dolayısıyla her bölümde kullanılan araç gereçler de farklılık göstermektedir. Ütüleme ve paketleme faaliyetleri de tekstil işletmelerindeki iş bölümleri arasında yer almaktadır. Tüm üretim aşamaları tamamlanmış olan ürünler, bu kısımda temizlenmekte, ütülenmekte ve son olarak da paketlenmektedir. Nihai ürünlerin göze daha hoş görünebilmesi açısından bu aşamaya özen gösterilmesi gereklidir.

Bant Arası İplik Bobin Arabaları

Tekstil alanında kullanılan araçlar arasında iplik bobin arabaları önemli bir yere sahiptir. Bant halinde üretim yapılan tekstil işletmelerinde üretime ara verilmemesi ve sürekliliğin sağlanabilmesi için iplikler bobin arabaları yardımıyla dağıtılmaktadır. Bobin arabaları, üzerinde çok sayıda ipliğin bobinler halinde bulunduğu arabalardır. Hem çok sayıda ipliğin taşınmasını kolaylaştırması hem de kullanımının pratik olması, bu araçların tercih edilmesine neden olmaktadır. İplik bobin arabaları genellikle kare biçimindedir ve dört köşesinde tekerleri bulunmaktadır. Bant arası iplik bobin arabası standı ise normal arabaların aksine dikey şekilde imal edilmiş araçlardır. Tekstil işletmesinde üretim yapılacak alanın dar olduğu durumlarda bu araca daha çok gereksinim duyulmaktadır. Bantlar arası mesafenin kısa olması durumunda, dikey biçimli bant arası iplik bobin arabası standı kullanılmaktadır. Kare bir sepet yerine üzerinde cağlar bulunan bu stant, altında bulunan tekerleri sayesinde bantlar arasında kolayca hareket ettirilebilmektedir. Bu sayede iplikler yine aynı kolaylıkla bantlara dağıtılmakta ancak bu işlem daha kısıtlı alanda yapılabilmektedir.

Boş Askı Stoklama Standı

Tekstil sektöründe gereksiz gibi görünen ancak önemli işlevleri olan bazı araçlar da mevcuttur. Boş askı stoklama standı da bu araçlar arasında yer almaktadır. Kıyafet askılarının kaybolmasını engellemesi ve bir arada kalmalarını sağlaması bakımından boş askı saklama stantları değerlidir. Askıların sürekli olarak kaybolması ya da istenildiği zamanlarda bulunamaması işlerin aksamasına ve sürekli askı alınması nedeniyle işletme maliyetlerinin artmasına neden olabilmektedir. Boş askı stoklama standı dört köşesinde tekerleri bulunan ve birkaç kattan oluşan küçük araçlardır. Kullanım alanının gereksinimlerine ve özelliklerine bağlı olarak bu araçların genişlikleri ile kat sayıları değişiklik gösterebilmektedir. Stant almadan önce bu noktanın üzerinde durulması ve gereksinimlere uygun bir ürün seçimi yapılması tavsiye edilmektedir.

Potalı Pantolon Askı Standı

Potalı pantolon askı stantları çok kullanılan ürünler değildir. Ancak yine de zaman zaman gereksinim duyulabilmektedir. İki ya da dört tekerlek üzerinde yer alan bir direk ve bu direğe bağlı bir potandan oluşan potalı pantolon askı standı imal edilen pantolonların asılmasına yaramaktadır. Aynı anda çok sayıda pantolonun asılabilmesine olanak tanıyan bu stantlar, genellikle üretimden gelen ve ütü sırası bekleyen ya da ütülendikten sonra paketleme sırası bekleyen pantolonlar için kullanılmaktadır. Bu pantolonların kırışmadan sırada durabilmesi, askı stantları sayesinde olanaklıdır. Aksi halde kırışıklıklar ya da karışıklıklar meydana gelebilmektedir.

Kalite Kontrol Masaları

 Kalite kontrol masaları tekstil atölyelerinde en çok gereksinim duyulan ürünler arasında yer almaktadır. Her ne kadar bu sektörde ürünlerin önemli bir kısmı makineler tarafından üretilse de zaman zaman yaşanabilen aksaklıklar nedeni ile kalite kontrolü yapılması bir mecburiyettir. Bu kalite kontrol işlemi, insanlar tarafından el ve göz ile yapılmaktadır. Bu amaçla kullanılan kalite kontrol masalarının çeşitli işlevleri bulunmaktadır. Işıklı kalite kontrol masası kontrol edilecek ürünün daha iyi incelenebilmesini sağlamaktadır. Masanın üstüne sabitlenmiş olan bu lambalar, kontrol görevlisinin işini büyük ölçüde kolaylaştırmaktadır. Ütü masalarında olduğu gibi, kalite kontrol masalarında da farklı boyut seçenekleri mevcuttur.

Kumaş Kontrol Masası

Tekstil atölyelerinde kullanılan kumaşlar, genellikle büyük toplar ve rulolar halinde getirilmektedir. Bu kumaşların işlenmeye başlamadan önce incelemeden geçirilmesi son derece önemlidir. Her ne kadar makinede dokunmuş olsalar da kumaşlarda defolu olma ya da desenlerde uyumsuzluk olma gibi problemler söz konusu olabilmektedir. Kumaş kontrol masası rulo halindeki kumaşın top halinde açılarak ışık altında incelenmesini sağlamaktadır. Kalite kontrol masalarına benzer bir yapıya sahip olan bu masada, bir yandan kumaş açılarak incelenirken; öte yandan yeni bir ruloya sarılmaktadır. Bu sayede kumaşta olması muhtemel kusurlar önceden fark edilebilmekte ve üretim zayiatlarının önüne geçilebilmektedir. Kumaş kontrolü için kullanılan masaların alttan ve üstten aynı anda ışıklı olan modellerinin yanı sıra yalnızca üstten ışıklı olan modelleri de bulunmaktadır. Çift yönlü ışıklı masalar, kumaşın aynı anda iki taraftan da kontrol edilebilmesini sağlamaktadır.

Aynalı Tekli Kontrol Masası

Genellikle yatay olarak imal edilen kalite kontrol masalarının dikey olan modelleri de mevcuttur. Bunlar genellikle takım elbiseler gibi değerli parçaların detaylı incelenmesini sağlamak için kullanılmaktadır. Arka kısmında bir aynaya sahip olan aynalı tekli kontrol masalarının üzerinde, askı asmak için bir aparat yer almaktadır. Bu aparata askı ile asılan kıyafetler ayna yardımı ile hem arkadan hem de önden incelenmektedir.

Paketleme Masası

Büyük tekstil atölyelerinde genellikle paketleme işi için makinalar kullanılmaktadır. Ancak el ile paketleme yapılan tekstil işletmelerinin sayısı da oldukça fazladır. Bu tür işletmelerde paketleme yapabilmek için paketleme masası kullanılmaktadır. Genel bir masadan çok fazla farkı olmayan paketleme masalarının üzerine yapıştırma makinası da eklenebilmektedir. Bazı işletmelerde ütüleme ve paketleme için aynı masa kullanılmaktadır. Bu hem yerden tasarruf edilmesini hem de iki farklı masa almak için daha fazla bütçe harcanmasını engellemektedir. Her iki işlem de düz bir masa üzerinden kolaylıkla yapılabilmektedir.

Bu kategoride yer alan ütü paket ekipmanlarını ve kalite kontrol masalarını online alışverişin sağlamış olduğu avantajlar ile web sitemiz üzerinden şimdi sipariş edebilirsiniz. Üstelik kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde 9 aya varan taksit seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca web sitemizden yapacağınız 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti de tamamen tarafımızdan karşılanmaktadır. Daha fazla bilgi için 444 6 889 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.