708,00 TL
Ücretsiz Kargo

Boş Askı Stoklama Standı T180

Nakliye ve Kargo Masrafları Alıcıya Aittir

1.121,00 TL
Ücretsiz Kargo

Potalı Pantolon Askı Standı T166

Nakliye ve Kargo Masrafları Alıcıya Aittir

708,00 TL
Ücretsiz Kargo

HTML İçerik

Ütü Paket Ekipmanları

Tekstil atölyeleri, her biri farklı görevleri yerine getiren birden fazla birimin bir araya gelmesinden oluşmaktadır. Her departmanda da yapılan işin niteliğine uygun olarak kullanılan çeşitli ekipmanlar bulunmaktadır. Ütü paket ekipmanları da tekstil fabrikalarında ütüleme ve sonrasında paketleme işlemlerinin yapılabilmesi için kullanılan ekipmanlardır. Bununla birlikte ütü ve paketleme işlemlerinin yapılabilmesi için farklı ekipmanlardan da yararlanılmaktadır. Endüstriyel kullanım için tasarlanmış olan ütü masaları, evlerdeki masalara kıyasla daha geniş boyutludur. Genellikle kare şeklinde olan bu masaların boyutları, kullanılacakları alana göre değişiklik göstermektedir.

Kalite Kontrol Masaları

 Kalite kontrol masaları tekstil atölyelerinde en çok gereksinim duyulan ürünler arasında yer almaktadır. Her ne kadar bu sektörde ürünlerin önemli bir kısmı makineler tarafından üretilse de zaman zaman yaşanabilen aksaklıklar nedeni ile kalite kontrolü yapılması bir mecburiyettir. Bu kalite kontrol işlemi, insanlar tarafından el ve göz ile yapılmaktadır. Bu amaçla kullanılan kalite kontrol masalarının çeşitli işlevleri bulunmaktadır. Işıklı kalite kontrol masası kontrol edilecek ürünün daha iyi incelenebilmesini sağlamaktadır. Masanın üstüne sabitlenmiş olan bu lambalar, kontrol görevlisinin işini büyük ölçüde kolaylaştırmaktadır. Ütü masalarında olduğu gibi, kalite kontrol masalarında da farklı boyut seçenekleri mevcuttur.

Kumaş Kontrol Masası

Tekstil atölyelerinde kullanılan kumaşlar, genellikle büyük toplar ve rulolar halinde getirilmektedir. Bu kumaşların işlenmeye başlamadan önce incelemeden geçirilmesi son derece önemlidir. Her ne kadar makinede dokunmuş olsalar da kumaşlarda defolu olma ya da desenlerde uyumsuzluk olma gibi problemler söz konusu olabilmektedir. Kumaş kontrol masası rulo halindeki kumaşın top halinde açılarak ışık altında incelenmesini sağlamaktadır. Kalite kontrol masalarına benzer bir yapıya sahip olan bu masada, bir yandan kumaş açılarak incelenirken; öte yandan yeni bir ruloya sarılmaktadır. Bu sayede kumaşta olması muhtemel kusurlar önceden fark edilebilmekte ve üretim zayiatlarının önüne geçilebilmektedir. Kumaş kontrolü için kullanılan masaların alttan ve üstten aynı anda ışıklı olan modellerinin yanı sıra yalnızca üstten ışıklı olan modelleri de bulunmaktadır. Çift yönlü ışıklı masalar, kumaşın aynı anda iki taraftan da kontrol edilebilmesini sağlamaktadır.

Aynalı Tekli Kontrol Masası

Genellikle yatay olarak imal edilen kalite kontrol masalarının dikey olan modelleri de mevcuttur. Bunlar genellikle takım elbiseler gibi değerli parçaların detaylı incelenmesini sağlamak için kullanılmaktadır. Arka kısmında bir aynaya sahip olan aynalı tekli kontrol masalarının üzerinde, askı asmak için bir aparat yer almaktadır. Bu aparata askı ile asılan kıyafetler ayna yardımı ile hem arkadan hem de önden incelenmektedir.

Paketleme Masası

Büyük tekstil atölyelerinde genellikle paketleme işi için makinalar kullanılmaktadır. Ancak el ile paketleme yapılan tekstil işletmelerinin sayısı da oldukça fazladır. Bu tür işletmelerde paketleme yapabilmek için paketleme masası kullanılmaktadır. Genel bir masadan çok fazla farkı olmayan paketleme masalarının üzerine yapıştırma makinası da eklenebilmektedir. Bazı işletmelerde ütüleme ve paketleme için aynı masa kullanılmaktadır. Bu hem yerden tasarruf edilmesini hem de iki farklı masa almak için daha fazla bütçe harcanmasını engellemektedir. Her iki işlem de düz bir masa üzerinden kolaylıkla yapılabilmektedir.

Bu kategoride yer alan ütü paket ekipmanlarını ve kalite kontrol masalarını online alışverişin sağlamış olduğu avantajlar ile web sitemiz üzerinden şimdi sipariş edebilirsiniz. Üstelik kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde 9 aya varan taksit seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca web sitemizden yapacağınız 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti de tamamen tarafımızdan karşılanmaktadır. Daha fazla bilgi için 444 6 889 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.