HTML İçerik

Tornavida Çeşitleri

Tekstil makineleri hem evlerde hem de tekstil işletmelerinde dikiş başta olmak üzere çeşitli işlemlerin kolayca yapılmasını sağlamaktadır. Özellikle günümüzde tekstil ürünlerine duyulan talebin artması, makine kullanımını da vazgeçilmez hale getirmiştir. Her ne kadar dikiş makineleri bu alanda en yaygın kullanılan makineler olsalar da çok çeşitli makineler mevcuttur. Ancak bu makinelerden istenilen verimi alabilmek için düzenli bakımlarının yapılmasına özen gösterilmelidir. Özellikle makinelerin iç kısımlarının belirli aralıklarla temizlenmesi ve yağlanması, makinelerde performans kaybının olmaması açısından önemlidir. Bu noktada tornavidalar önemli bir yere sahiptir. Makinelerin iç kısımlarının açılmasını ve sonrasında yeniden kapatılmasını olanaklı kılan tornavidalar, tekstil makinelerinin kullanıldığı her alanda mutlaka bulunmalıdır. Ayrıca makinelerin iç aksanlarında meydana gelebilecek arızaların giderilmesi için de tornavidalara gereksinim duyulmaktadır. Tekstil makinelerinde, bahsedilen amaçlardan daha farklı nedenlerle kullanılan tornavidalar da mevcuttur.

Alyan Tornavida

Tekstil makinelerinin açılması amacıyla kullanılan tornavida çeşitleri arasında alyan tornavida ürünleri önemli bir yer tutmaktadır. Esasında allen tornavida olarak adlandırılan bu tornavida çeşidi, halk arasındaki kullanımından dolayı alyan olarak adlandırılmaktadır. Alyan tornavidaların en belirgin özellikleri altıgen biçiminde olmalarıdır. Altıgen biçimindeki alyan vidaların açılmasını ve yeniden sıkılmasını sağlayan bu tornavidalar, düz tornavidalara kıyasla daha güçlüdür. Bu yüzden de makinelerin daha önemli parçalarında alyan tornavidalar kullanılmaktadır.

İğne Tornavidası

İğne tornavidası tekstil sektöründe en yaygın kullanılan makine türü olan dikiş makinelerinde iğnenin çıkarılması ya da yeni iğne takılması için tercih edilmektedir.  Makinenin hızla çalıştığı esnada iğnenin zarar görmemesi ve oynamaması adına vidalama yapılmaktadır. İğne ucunun kırılması ya da körelmesi gibi durumlarda değişim kaçınılmaz hale gelmektedir. İğne tornavidaları olmaksızın bu değişimin yapılabilmesi mümkün değildir. Kullanışlı yapısı ve kalitesi ile FDM iğne tornavidası daha fazla tercih edilmektedir.

Uzun Şiş Tornavida

Uzun şiş tornavidalar da tekstil makinelerinin kullanıldığı alanlarda mutlaka bulundurulması gereken tornavida türlerindendir. Özellikle büyük boyutlu makinelerin derin bölgelerinde kalan vidaların açılmasında ya da sıkılmasında tornavida uzun şiş düz uçlu ürünlerinden yararlanılmaktadır. Normal tornavidalara boyu daha uzun olmasına karşın ince olması, derin noktalara bu tornavidanın daha rahat girmesini sağlamaktadır. Uzun şiş tornavidaların da kendi arasında farklı boyutları mevcuttur. Alınacak tornavidanın doğru boyutta olması önemlidir. Tornavida boyunun uzaması, kontrolün azalması anlamını taşımaktadır.

Tornavida Fiyatları

Tekstil sektöründe ya da tekstil makinelerinin bulunduğu evlerde kullanılan tornavida çeşitleri bunlarla sınırlı değildir. Bu doğrultuda daha fazla tornavida çeşidinden söz etmek mümkündür. Tornavida fiyatları; alınacak tornavidanın kalitesi, kim tarafından üretildiği ve işlevi gibi etkenler tarafından doğrudan etkilenmektedir. Bu yüzden de tornavida fiyatları açısından net bir rakam söylemek doğru değildir. Ancak satın alınmak istenilen tornavidanın, mevcut makine ya da makinelerle uyumlu olmasına özen gösterilmelidir. Bununla birlikte alınacak tornavidaların kalitesi de üzerinde durulması gereken noktalar arasındadır. Kalite, uyum ve işlevsellik etkenleri değerlendirildikten sonra fiyat değerlendirmesi yapılmalıdır. Yalnızca fiyatına bakarak tornavida almak, alınacak ürünün kullanışsız kalmasına ya da atıl hale gelmesine neden olabilmektedir.

Bu kategoride yer alan tornavida çeşitleri ile mıknatıslı siper modellerini online alışverişin sağlamış olduğu avantajlar ile web sitemiz üzerinden şimdi sipariş edebilirsiniz. Üstelik kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde 9 aya varan taksit seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca web sitemizden yapacağınız 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti de tamamen tarafımızdan karşılanmaktadır. Daha fazla bilgi için 444 6 889 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.