HTML İçerik

Sağlık Ürünleri

Sağlık ürünleri insanların gündelik yaşamda sağlıklarını tehdit eden unsurlardan korunmalarını sağlayan ürünlere verilen genel isimdir. Özellikle 2019 yılının son aylarında Çin’de ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan Covid 19 virüsü ile birlikte sağlık ürünlerine duyulan gereksinim de giderek artmaya başlamıştır. Salgının ilk günlerinde dünya çapında sağlık ürünlerinin temininde zorluklar yaşanmışsa da günümüzde bu sorun aşılmış ve sağlık ürünlerine erişim mümkün hale gelmiştir. Özellikle internetin hemen her yerden sipariş vermeye olanak tanıyan yapısı, sağlık ürünlerine erişmek isteyenler için büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

Cerrahi Maske

Cerrahi maske ürünleri, Covid 19 salgını boyunca insanların korunmak amacıyla en sık kullandıkları sağlık ürünü olma özelliğine sahiptir. Özellikle aşıların geliştirilmediği ilk dönemlerde, kalabalık ortamlardaki bulaşma riskini azaltmak için maske kullanımı pek çok ülkede zorunlu hale gelmiştir. Günümüzde bu zorunluluk büyük ölçüde kalkmış olsa da kapalı alanlarda maske kullanımına devam edilmektedir. Fdmask cerrahi maske imalatı konusunda üretim yapan önde gelen firmalar arasında yer almaktadır. Avrupa kalite standartlarına uygun maske imalatı yapan bu marka, ürünlerini farklı paket ve adet seçenekleri ile satışa sunmaktadır. 3 katlı full ultrasonik sertifikalı telli maske üretimi yapan Fdmask, salgın süreci boyunca önemli bir rol oynamıştır.

Cerrahi Maske Seçiminin Püf Noktaları

Salgın sürecinin başlarında maske konusunda büyük eksiklikler yaşanması, pek çok yeni üreticinin ortaya çıkmasına neden olmuştur. Ancak üretim yapan her markanın aynı kalitede ürün imal ettiğini söylemek mümkün değildir. Daha koruyucu ve sağlık açısından risk oluşturmayan maskeler alabilmek için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Maske seçiminin püf noktalarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

·       Kovid 19 başta olmak üzere çeşitli dış etkenlerden korunmak için maske alırken, ilk olarak 3 katlı yapıda olmasına ve burun telinin bulunmasına dikkat edilmelidir. Maskenin üç katlı olmaması, koruyuculuğunun 3 kat daha düşük olması anlamına gelmektedir. Burun teli ise arada oluşabilecek boşluktan girebilecek hava partiküllerinin engellenmesini sağlamaktadır.

·       Alınacak cerrahi maskelerin hem Türkiye Cumhuriyeti hem de Avrupa Birliği tarafından belirlenmiş olan kalite standartlarına uygun olması ve bu yönde bir sertifikasının bulunması da gözden kaçırılmaması gereken hususlar arasındadır.

·       Maske kumaşının kaliteli olması ve sağlık için risk teşkil eden ürünler kullanılmadan imal edilmiş olması da maske seçiminin püf noktalarındandır. Özellikle kanserojen madde içeren petrol ürünlerinin maske üretiminde kullanılmamış olmasına dikkat edilmelidir.

Dijital Ateş Ölçer

Dijital ateş ölçer ürünleri de Covid 19 salgını ile birlikte en çok aranan ürünler arasında yer almaktadır. Bu hastalığın en belirgin etkilerinden biri olan yüksek ateşin tespit edilmesi için kullanılan dijital ateş ölçerler, daha hızlı ve daha net ölçüm yapmaları ile ön plana çıkmaktadır. Klasik ateş ölçerlerin hem yavaş olması hem de zaman zaman yanılma paylarının olması, hastalık belirtilerinin hızlıca anlaşılmasını engellemektedir. Daha çok havalimanları, alışveriş merkezleri ve oteller gibi kalabalık alanların girişlerinde kullanılan dijital ateş ölçerler, sahip oldukları dijital ekran üzerinden anlık olarak sonuçların takip edilebilmesini sağlamaktadır.

Cerrahi Maske Fiyatları

Bu kategoride yer alan tüm sağlık ürünlerini online alışverişin sağlamış olduğu avantajlar ile web sitemiz üzerinden şimdi sipariş edebilirsiniz. Üstelik kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde 9 aya varan taksit seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca web sitemizden yapacağınız 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti de tamamen tarafımızdan karşılanmaktadır. Daha fazla bilgi için 444 6 889 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.