Ürün Listesi

2.414,00 TL
Size Özel Fiyat İçin Arayınız Ücretsiz Kargo
1.360,00 TL
Size Özel Fiyat İçin Arayınız Ücretsiz Kargo
1.649,00 TL
Size Özel Fiyat İçin Arayınız Ücretsiz Kargo
1.512,00 TL
Size Özel Fiyat İçin Arayınız Ücretsiz Kargo
1.649,00 TL
Size Özel Fiyat İçin Arayınız Ücretsiz Kargo

HTML İçerik

Mini Ütü

Tekstil ürünlerinin üretimi ilk bakışta kolay bir işlem olarak görülse de esasında birden fazla işin birbiri ardına yapılması ile tamamlanan zorlu bir süreçtir. Bu birbirini takip eden işlemlerin daha hızlı yapılması, üretimin verimli hale gelmesine ve karın maksimize olmasına kapı aralamaktadır. Bu yüzden de makineleşme tekstil sektörünün bel kemiğini oluşturmaktadır. Ütüler de bu endüstride kullanılan ve büyük önem gören araçlardır. Ancak kullanım alanlarına göre ütüler de değişiklik göstermektedir.

Ütü türlerinden biri olan mini ütü modelleri, endüstriyel alanlardan ziyade daha küçük tekstil atölyelerinde, moda evlerinde ya da terzihanelerde tercih edilen ütü modelleridir. Mini ütülerin en büyük kolaylığı, taşınabilir olmasıdır. Bu sayede aynı işletme içerisinde farklı alanlarda mini ütü kullanımı mümkündür. Genellikle düşük hacimli bir buhar kazanına sahip olan ve endüstriyel ütülere kıyasla daha küçük boyutlu olan mini ütüler, kolay ısınma ve kısa sürede kullanıma hazır hale gelme avantajlarına sahiptir. Üstelik mini ütüler ile dikey ütüleme yapabilme olanağı da bulunmaktadır. Mini ütü fiyatları büyük boyutlu ütüler ile kıyaslandığında daha düşüktür. Maliyetinin de uygun olması dolayısıyla küçük işletmelerde daima bu tür ütüler tercih edilmektedir.

 

Sanayi Tipi Ütü

Sanayi tipi ütüler ya da daha yaygın isimleri ile buhar kazanlı ütüler, tekstil fabrikalarında ve büyük ölçekli atölyelerde kullanılan ütü modelleridir. Mini ütülerden daha büyük boyutlu olan ve kazan hacmi daha geniş olan bu ütüler, saatler boyunca kesintisiz ütü yapabilme olanağı sunmaktadır. Sanayi ütüsü modelleri, sahip olduğu özelliklerden dolayı tekstil endüstrisinde hem zamandan tasarruf sağlamakta hem de çalışanlar üzerindeki iş yükünün azaltılmasına yardımcı olmaktadır. Üstelik sanayi tipi ütü makinesi yüksek buhar gücüne sahip olduğu için, mini ütü modellerinin zorlandığı pek çok ütüleme işlemini kolaylıkla yapabilmektedir. Bu özelliklerinin yanı sıra enerji maliyetinin yükselmesi gibi bir dezavantajın da ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Büyük buhar kazanının ısınması için daha fazla elektrik kullanan bu ütülerin sağladığı kolay ütüleme avantajı düşünüldüğünde, elektrik maliyetinin kabul edilebilir olduğu görülmektedir.

Sanayi tipi ütü fiyatları üzerinde etkili olan pek çok faktör bulunmaktadır. Ütünün kazan kapasitesi bunların başında gelmektedir. Daha büyük kazan hacmine sahip olan sanayi tipi ütüler, fiyat olarak da daha pahalıdır. Bununla birlikte ütünün buhar gücü ve ısınma süresi de fiyatı etkilemektedir. Daha güçlü buhar üreten ve daha çabuk ısınan ütüler de fiyat bakımından daha üst seviyededir. Ayrıca satın alınacak ütünün markası da fiyat üzerinde söz sahibi olan etkenler arasındadır. Kaliteleri ile tüm tekstil sektörünce bilinen ve kullanılan markaların üretmiş olduğu ütüler, daha pahalıdır. Sanayi ütüsü fiyatları ütü seçiminde son derece önemli bir husustur. Ancak yalnızca bu konuya odaklanmak, seçilecek ütünün kalitesiz olması gibi bir problemi de ortaya çıkarmaktadır. Bu yüzden de öncelikle kalite standartlarına odaklanmalı ve ihtiyaç karşılama potansiyeli en yüksek olan ütü modelleri arasından uygun fiyatlı olanı tercih edilmelidir. Ayrıca seçilecek ütü markasının yaygın bayi ağına sahip olması ve ürünlerinin yedek parçalarının kolay bulunabilir olması da önem arz etmektedir.

Bu kategoride yer alan mini ütüleri ve sanayi tipi ütüleri online alışverişin sağlamış olduğu avantajlar ile web sitemiz üzerinden şimdi sipariş edebilirsiniz. Üstelik kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde 9 aya varan taksit seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca web sitemizden yapacağınız 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti de tamamen tarafımızdan karşılanmaktadır. Daha fazla bilgi için 444 6 889 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.