HTML İçerik

Merdivenler

Merdivenler, insan boyunun yetmediği yerlere çıkmak için kullanılan işlevsel ürünlerdir. Genellikle aynı eğim açılarına sahip olan iki ayaktan oluşan merdivenler, kullanım alanına ve amacına göre çeşitli farklı basamak sayısına sahip olabilmektedir. Merdivenlerin üretiminde kullanılan malzemeler de farklılık göstermektedir. Dayanıklı olmamaları ve çok yüksek noktalara erişebilecek boyutta üretilememeleri nedeniyle ahşap merdivenler günümüzde kullanılmamaktadır. Günümüzde paslanmaz çelik ya da alüminyum malzeme kullanılarak üretilen merdivenler ön plana çıkmaktadır.

Üç Basamaklı Merdivenler

Üç basamaklı merdiven modelleri, genelde evlerde ya da yükseğe erişim gerektirmeyen iş yerlerinde kullanılmaktadır. Üç basamağa sahip olan bu merdivenler, aynı zamanda katlanabilir özelliğe sahiptir. Bu sayede de daha ergonomiktir. Üç basamaklı merdivenleri katlayarak, kullanılmadıkları zamanlarda kolayca saklayabilme olanağı mevcuttur. Bu merdivenlerin imalatında genel olarak alüminyum kullanılmaktadır. Alüminyumun hem sağlam hem de hafif olması, merdiven üretiminde en sık tercih edilen madde olmasına neden olmaktadır.

İstenilen Ölçülerde Özel Üretim Merdivenler

Merdivenler genellikle standart ölçüler ve basamak sayıları göz önünde bulundurularak üretilmektedir. Ancak standart merdivenler, her zaman için en iyi kullanımı sunmamakta; bazen daha fazlasına gereksinim duyulabilmektedir. Bu gibi durumlar için de özel üretim merdiven ürünleri devreye girmektedir. İstenilen boyda ve basamak sayısında imal edilebilen özel merdivenler ile istenilen her alanda kullanım sağlanabilmektedir. Özel üretim merdiven siparişi vermeden önce, merdivenin kullanılacağı alanın yüksekliğinin iyi bilinmesi ve merdivenin saklanacağı alanın da belirlenmesi gereklidir. Gereğinden yüksek olan bir merdivenin saklanması esnasında zorluklar yaşanabilmektedir.

Tekerlekli Merdivenler

Merdivenleri ayak türlerine göre sınıflandırmak gerekirse; tekerlekli merdiven ve sabit ayaklı merdiven olmak üzere ikili bir ayrım yapmak mümkündür. Tekerlekli merdivenler, genellikle bir kişinin merdiven üzerinde durduğu ve diğer bir kişinin de onun hareket etmesini sağladığı merdiven türüdür. Bu merdivenler daha çok yüksek duvarların ya da camların silinmesi için kullanılmaktadır. Tekerlekli merdivenlerin çift çapraz ayaklı modelleri daha yaygındır. Ancak tekerlekli platform merdiven ürünlerine de pek çok alanda rastlanmaktadır. Platform merdivenler, genellikle inşaat iskelesine benzeyen bir yapıya sahiptir. Kişinin yanı sıra kullanacağı malzemeler de bu merdivende yanında durabilmektedir. Tekerlekli merdivenlerin ana gövdesinin üretiminde alüminyum, tekerlerinin üretiminde ise kauçuk kullanılmaktadır. Bu sayede tekerlekli merdivenler itilmedikleri sürece, üzerinde bir kişi varken hareket etmemekte ve çalışan kişinin güvenliğini tehlikeye sokmamaktadır.

Merdiven Fiyatları

Merdiven fiyatları konusunda net bir rakamdan söz edebilmek oldukça zordur. Zira günümüzde imal edilen çok sayıda merdiven türü bulunmaktadır. Üretilen merdivenin kalitesi, basamak sayısı, ayak durumu gibi etkenler, fiyatların değişikliğe uğramasına neden olmaktadır. Ayrıca özel üretim merdivenlerde fiyat talebe göre değişmektedir. Üç basamaklı merdiven fiyatları ya da diğer merdiven türlerinin fiyatları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için detaylı bir araştırma yapılması önemlidir. Ancak merdiven alınacağı zaman, kalite her zaman fiyatın önünde tutulmalıdır. Yalnızca fiyatına göre alım yapmak, çoğu zaman kaliteden taviz vermek anlamına gelmektedir. Bu durum da merdivenin kullanımı esnasında çeşitli kazaların yaşanabilmesine ya da merdiven ömrünün daha kısa olmasına yol açabilmektedir.

Bu kategoride yer alan merdiven türlerini online alışverişin sağlamış olduğu avantajlar ile web sitemiz üzerinden şimdi sipariş edebilirsiniz. Üstelik kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde 9 aya varan taksit seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca web sitemizden yapacağınız 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti de tamamen tarafımızdan karşılanmaktadır. Daha fazla bilgi için 444 6 889 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.