542,80 TL
Ücretsiz Kargo

Emprime Baskı Masası (Çift Raylı)

Kurulum ve Nakliye Fiyata Dahil Değildir

2.301,00 TL
Ücretsiz Kargo

İş Açma Masası (En:180 Cm - Boy:200 Cm)

Nakliye ve Kargo Masrafları Alıcıya Aittir

1.840,80 TL
Ücretsiz Kargo

İş Açma Masası (En:180 Cm - Boy:180 Cm)

Nakliye ve Kargo Masrafları Alıcıya Aittir

1.593,00 TL
Ücretsiz Kargo

Demet Arabası (En:45Cm - Boy:85Cm - Yükseklik:75Cm) (Fdm Tm-T20)

Nakliye ve Kargo Masrafları Alıcıya Aittir

9%
649,00 TL 590,00 TL
Ücretsiz Kargo

İğneli Ekose Serim Masası

Kurulum ve Nakliye Fiyata Dahil Değildir

149.565,00 TL
Ücretsiz Kargo
18%
590,00 TL 483,80 TL
Ücretsiz Kargo
16%
472,00 TL 395,30 TL
Ücretsiz Kargo
1.380,60 TL
Ücretsiz Kargo
37%
1.725,75 TL 1.081,47 TL
Ücretsiz Kargo

HTML İçerik

Kesimhane Ekipmanları

Tekstil sektörü, değişik işlerin yerine getirildiği farklı bölümlerden oluşmaktadır. Bir tekstil ürünü, fabrikaya girdikten sonra farklı aşamalardan geçerek nihai ürün haline getirilmektedir. Tekstil fabrikalarının en önemli kısımlarından biri de kesimhanelerdir. Genellikle kumaş kesimi ya da biçimi yapıldığı için bu adla adlandırılan kesimhanelerde kullanılan çok çeşitli ekipmanlar bulunmaktadır. Bu ekipmanlar, mantık olarak basit ancak işlev olarak oldukça değerlidir.

Mal Taşıma Arabası

Mal taşıma arabası kesimhanelerde en çok gereksinim duyulan araçlardan biridir. Hem kesilecek kumaşların fabrika içine taşınması hem de kesilen kumaşların dikimhane ya da farklı alanlara aktarılması için bu arabalardan yararlanılmaktadır. Özellikle iş yükünün fazla olduğu büyük fabrikalarda, mal taşıma arabaları oldukça yaygındır. Bu arabalar, kullanılacakları alanlara göre farklı hacimlere sahiptir. Güçlü tekerlekleri ile aynı anda çok miktarda kumaşı ya da ürünü daha az enerji ile farklı alanlara taşıyabilme imkanı sunmaktadır.

Serim Masası

Kesimhanelerde yer alan ekipmanlar arasında seri masaları da oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Kumaşların el ile rulo haline getirildiği fabrikalarda, serim masası üzerinde kumaşların gerdirilmesi ve hazırlanması gerçekleştirilmektedir. Gereksinimler doğrultusunda serim masalarının farklı boyutları bulunmaktadır.

Demet Arabası

Demet arabası da mal taşıma arabaları ile ortak kullanım amacına sahiptir. Demetler halinde hazırlanmış olan kumaşların kesimhane içinde taşınması ya da dikimhaneye aktarılması için bu arabalar kullanılmaktadır. Demet arabaları, mal taşıma arabalarına göre daha küçük yapıdadır.

Kumaş Çevirme Aparatı

Kesimhaneler açısından önem arz eden bir diğer ekipman da kumaş çevirme aparatlarıdır. Özellikle büyük toplar halindeki kumaşların daha rahat kullanılabilmeleri için bu aparatlara başvurulmaktadır. Kumaş çevirme aparatı iki ayağın ortasında bulunan rulo biçimindeki bir demirden meydana gelmektedir. Top halindeki kumaşın bu ruloya takılması ile kumaş rahatlıkla çekilebilmektedir.

Hızar Masası

Hızar masası hızar makinelerinin işlem yaparken kullandıkları masalardır. Makinenin büyüklüğüne bağlı olarak masanın boyutu da değişiklik göstermektedir. Hızar makinaları, deste ya da top halindeki kumaşların tek seferde kesilerek işlenmesini sağlamaktadır. Makinenin kaza çıkarmadan çalışabilmesi için seçilecek hızar masasının sağlam olmasına dikkat edilmelidir.

İğneli Masa

Ekoseli ve çizgili kumaşları tutturmak için kullanılan masalar, iğneli masa olarak adlandırılmaktadır. İğneli masalar sayesinde tutturulan bu kumaşlar üzerinde kolaylıkla işlem yapılabilmektedir. Bu masalar; sabit iğneli masalar ve hareketli iğneli masalar olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Sabit iğneli masalar, normal masalar ile oldukça benzerdir. El ya da ayak ile kontrol edilen bu masaların yalnızca üst tablalarında iğneler bulunmaktadır. Hareketli iğneli masalar, kullanım biçimi bakımından bununla benzerdir. Ancak daha kaygan ve hareketli kumaşlarda kullanılmaktadır. Modüler bir yapıya sahip olan ve normal masalara eklenebilen iğneli masaların iğne boyutları da isteğe göre ayarlanabilmektedir.

Pastal Masa

Pastal çıkarma ya da pastal atma, kumaşların kesim biçimlerine göre bir masaya kat kat dizilmesini ifade etmektedir. Bu dizme ya da gerdirme işleminin yapıldığı masalar ise pastal masa olarak adlandırılmaktadır. Pastal masalar, genellikle düz ve pürüzsüz bir yapıya sahiptir. Pastal atma işlemi sayesinde atölyelerde zamandan ve maliyetten tasarruf edilmektedir.

Bu kategoride yer alan kesimhane ekipmanlarını online alışverişin sağlamış olduğu avantajlar ile web sitemiz üzerinden şimdi sipariş edebilirsiniz. Üstelik kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde 9 aya varan taksit seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca web sitemizden yapacağınız 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti de tamamen tarafımızdan karşılanmaktadır. Daha fazla bilgi için 444 6 889 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.