HTML İçerik

Makine Kayışı Koruma Kapağı

Dünya nüfusunun her geçen gün daha kalabalık hale gelmesi ve modanın sürekli olarak yeni ürünler tanıtması, tekstil ürünlerine olan talebin artmasını da beraberinde getirmektedir. Sanayi Devrimi’nden sonra tekstil sektöründe başlayan makineleşme, günümüzde tekstil sektörünün bel kemiğini oluşturmaktadır. Özellikle dikiş makineleri, her tekstil işletmesinin önemli bir parçasıdır. Aynı zamanda evlerde de kullanılan ve dikiş işlemlerinin hem kolay hem de hızlı şekilde yapılmasına olanak sağlayan bu makineler, pek çok parçadan oluşmaktadır. Bu parçalardan biri olan düz makine kayışı motorun üretmiş olduğu gücün makineye aktarılmasını ve böylelikle dikiş işleminin yapılmasını sağlamaktadır. Diğer bir ifadeyle makinelerin çalışması, kayışlara bağlıdır. Ancak dikiş makinesi kayışlarının açıkta olması, makineyi kullananlar açısından bazı tehlikeler barındırmaktadır. Bu yüzden de düz makine kayış koruma kapağı kullanılması gerekmektedir. Bu kapak, makine kayışının iç kısımda kalmasını sağlamakta ve iş kazalarının yaşanmasını önlemektedir.

Dikiş Makinesi Kayış Koruma Kapağı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Düz makine kayışı koruma kapağı iş güvenliğinin yanı sıra makinenin sorunsuz şekilde çalışmasına da olanak tanımaktadır. Açık halde duran lastiğin, takılma ya da çarpma durumlarında yerinden çıkması mümkündür. Bu durum da sürekli lastik takma ile uğraşılmasına yol açmaktadır. Kapak kullanımı bu sorunun da ortadan kaldırılmasını sağlamaktadır. Ancak dikiş makinesi lastiği için koruma kapağı alırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Öncelikle alınacak kapağın, kullanılacak makinenin markası ile uyumlu olması gerekmektedir. Piyasada makine ve makine parçaları üreten çok sayıda firma vardır. Ancak üretilen her yedek parçanın her makineye uygun olduğunu söylemek mümkün değildir. Bu yüzden de markaya uygun seçim yapılması gereklidir. Juki düz makine kayışı Juki markalı dikiş makineleri için tercih edilmesi gereken kapaktır. Bu kapağın farklı makinelerle uyum sağlaması olanaksız olduğu gibi, Juki marka makinelere diğer markaların kapaklarını uydurmak da imkansızdır. Brother n serisi kayış muhafaza koruma kapağı da Brother tarafından üretilen dikiş makineleri için uygundur.

Kayış koruma kapağı seçerken dikkat edilmesi gereken noktalardan bir diğeri de boyuttur. Tekstil makinesi üreten firmalar, bu konuda geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Tüm dikiş makinelerinde motor ya da lastik aynı boyutta değildir. Bu yüzden de alınacak kayış koruma kapağının makine modeli de dikkate alarak belirlenmesi gereklidir.

Dikiş Makinesi Kayış Koruma Kapağı Fiyatları

Dikiş makinesi kayışların muhafaza etmek için alınacak kapakların fiyatları hakkında net bir rakamdan söz edebilmek mümkün değildir. Zira bu ürünlerin fiyatlarının belirlenmesinde etkili olan çok sayıda etken vardır. Alınacak ürünün hangi marka tarafından üretildiği, kalitesi, boyutu, üretimde kullanılan malzeme ve rekabet koşulları bu etkenlerin başında yer almaktadır. Ancak dikiş makinesi kayış koruma kapağı alırken fiyattan daha çok kaliteye ve uyumluluğa odaklanılmalıdır. Yalnızca fiyatı uygun olduğu için tercih edilecek ürünler, kısa sürede kullanılmaz hale gelebilmektedir. Bu durum da uzun vadede daha fazla maliyetin ortaya çıkmasına yol açma ihtimali taşımaktadır. Bu yüzden de fiyat kalite ve uyumluluktan sonra dikkate alınmalıdır.

 

Bu kategoride yer alan dikiş makinesi kayış koruma kapaklarını online alışverişin sağlamış olduğu avantajlar ile web sitemiz üzerinden şimdi sipariş edebilirsiniz. Üstelik kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde 9 aya varan taksit seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca web sitemizden yapacağınız 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti de tamamen tarafımızdan karşılanmaktadır. Daha fazla bilgi için 444 6 889 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.