1.357,00 TL
Ücretsiz Kargo
2.360,00 TL
Ücretsiz Kargo
17.995,00 TL
Ücretsiz Kargo
4.897,00 TL
Ücretsiz Kargo
3.068,00 TL
Ücretsiz Kargo
2.714,00 TL
Ücretsiz Kargo
1.062,00 TL
Ücretsiz Kargo
1.062,00 TL
Ücretsiz Kargo

HTML İçerik

Kalite Kontrol Masaları

Gündelik yaşamda insanlar tarafından kullanılan ürünlerin önemli bir kısmı tekstil sektöründen çıkmaktadır. Evlerde, iş yerlerinde ya da giyilen kıyafetlerde bu sektörün izleri bulunmaktadır. Üretim hacmi bu denli büyük olan bir sektörde, üretilen ürünlerin kalite kontrolünden geçirilmesi de önemli arz etmektedir. Üretimi tamamlanan ürünlerin paketlenmeden ve nihai tüketiciye ulaştırılmadan önce değerlendirilmesi için, tekstil atölyelerinde kurulmuş olan kaliteli kontrol alanları bulunmaktadır. Ürünlerin kalitesinin daha kolay kontrol edilebilmesi için de bu alanlarda kalite kontrol masası kullanılmaktadır. Ürünlerin tek tek elden geçirildiği kalite kontrol masalarının pek çok türü bulunmaktadır. Bu masaların önemli bir kısmında inceleme ışığı bulunmaktadır. Ürünlerin ışık altında daha rahat incelenebilmesi için tekstil kalite kontrol masaları, güçlü ancak göz yormayan ışıklar ile donatılmıştır. Ayrıca kullanım alanlarına ve amaçlarına bağlı olarak geliştirilmiş olan farklı kalite kontrol masaları da bulunmaktadır.

Tekneli Kalite Kontrol Masaları

Işıklı kalite kontrol masası modellerinden biri olan tekneli kalite kontrol masaları, değerlendirilen ürünlerin alt kısımda ya da yanda bulunan bir tekneye ayrılmasını sağlamaktadır. Tekneli masaların da kendi içerisinde farklı türleri bulunmaktadır. Tek tekneye sahip olan masalarda ya kalite kontrolden geçen ürünler tekneye alınmakta ya da kalite kontrol aşamasında bir kusuru saptanan ürünler tekneye ayrılarak paketlemeye geçmesi engellenmektedir. Daha gelişmiş ve büyük boyutlu kalite kontrol masası modellerinde ise her iki işlevi aynı anda yapmaya yarayacak şekilde, iki ya da daha fazla tekne bulunmaktadır. Çok tekneli kontrol masalarında bir yana kalite testini geçen ürünler, diğer yana da kusuru bulunan ürünler alınmaktadır.

Aynalı Kalite Kontrol Masaları

Klasik kalite kontrol masaları ile tüm tekstil ürünlerinin kontrollerinin yapılması mümkün değildir. Daha detaylı inceleme gerektiren ya da boyut olarak daha büyük olan tekstil ürünleri için de kalite kontrolü yapabilmek için geliştirilmiş olan farklı masalar bulunmaktadır. Aynalı kalite kontrol masası da bunlardan biridir. Genellikle takım elbise ya da boydan elbise gibi kıyafetlerin kalite değerlendirmelerinin yapılması için kullanılan aynalı kalite kontrol masalarında U biçiminde bombeli bir ayna yer almaktadır. Ayna önünde bulunan askılığa asılan tekstil ürünleri, bu sayede hem önden hem de arkadan çok yönlü olarak incelenebilmektedir. Aynalı kalite kontrol masalarında da hem ışıklı hem de ışıksız seçenekler mevcuttur.

Kalite Kontrol Masası Fiyatları

Kalite kontrol masa fiyatı hakkında kesin bir rakamdan söz edebilmek mümkün değildir. Çünkü günümüzde tekstil işletmelerinde kullanılan çok sayıda kalite kontrol masası bulunmaktadır. Her masa, sahip olduğu özellikler doğrultusunda farklı fiyatlandırmalara sahiptir. Ayrıca kalite kontrol masası üreten ve bunların satışını yapan firmaların sayısındaki fazlalık da kalite kontrol masalarının fiyatlarında değişikliğe neden olmaktadır. Kalite kontrol için masa almak isteyenler açısından bu çeşitlilik önemli bir avantajdır. Zira çok sayıda ürün arasından seçim yaparak, daha kaliteli ürünler daha uygun fiyatlar ile satın alınabilmektedir. Yine de kalite kontrol masası alırken fiyattan daha çok kaliteye odaklanılmalıdır. Kalitesinden emin olunmayan ya da yeteri kadar gereksinimleri karşılama potansiyeli bulunmayan masalar, yalnızca düşük fiyatlı olduğu için satın alınmamalıdır.

Bu kategoride yer alan kalite kontrol masalarını online alışverişin sağlamış olduğu avantajlar ile web sitemiz üzerinden şimdi sipariş edebilirsiniz. Üstelik kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde 9 aya varan taksit seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca web sitemizden yapacağınız 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti de tamamen tarafımızdan karşılanmaktadır. Daha fazla bilgi için 444 6 889 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.