HTML İçerik

İğneli Masa

Tekstil işletmelerinde iş verimliliğinin arttırılabilmesi ve insan iş gücü üzerindeki yükün azaltılabilmesi için kullanılan çeşitli araçlar bulunmaktadır. Daha kısa sürede daha fazla üretim yapabilmeye olanak tanıyan bu araçların her biri farklı bir işlevi yerine getirmektedir. İğneli masalar da bu araçlar arasında yer almaktadır. Pastal serme işlemi için kullanılan iğneli masalar, tekstil işletmelerinin kesimhanelerinde yer almaktadır. Deste ya da top halinde gelen kumaşların masalara serildiği ve daha sonra da imal edilecek tekstil ürününe göre kesilerek kalıpların çıkarıldığı kesimhanelerde, serme ve kesme işleminin kolaylaşması için serim masaları kullanılmaktadır. İğneli kesim masası serim makinasının olmadığı ve serme işleminin el ile yapıldığı işletmelerde tercih edilmektedir. Üretim türüne göre dikey ya da yatay pozisyonlarda üretilen iğneli masalar, kumaşın seri şekilde el ile masaya sabitlenmesine olanak sağlamaktadır. İğneli masaların dikey pozisyonda kullanılması, yeri dar olan işletmeler açısından büyük bir avantajdır. Masa üzerine yerleştirilmiş olan sabit iğneler, kumaş serim işlemini pratik hale getirmektedir. Bu masalar sayesinde tek bir çalışan, kolay bir şekilde kumaş serim işlemini yapabilmekte ve hem zamandan hem de iş gücünden tasarruf sağlanabilmektedir.

Pastal serimi yapmak için alınacak iğneli masaların seçiminde aşağıdaki hususların göz önünde bulundurulması önem arz etmektedir:

·       İğneli tekstil serim masalarının yüzey kısımlarının MDF malzemeden imal edilmiş olması önemlidir. MDF yüzeyler kumaşın kaymadan kalmasını sağlamakta, aynı zamanda da herhangi bir zarar görmesini engellemektedir.

·       İğneli kesim masası ürünlerinin ayakları ile diğer metal parçalarının paslanmaz malzeme kullanılarak imal edilmiş olması da göz ardı edilmemelidir. Ayrıca bu parçaların elektrostatik toz boya kullanılarak boyanmış olması, elektrik kaçağı nedeniyle iş kazası yaşanmasının önüne geçmektedir.

·       İğneli serim masası satan firmaların, bu ürünler için boyut belirleyebilme olanağı sunması da gereksinim duyulan özellikler arasınadır. Standart boyutlarda üretilen serim makineleri ya kullanım alanına büyük gelmekte ya da küçük kalabilmektedir. Özel ölçülerde yapılacak üretim ile bu sorun da ortadan kaldırılmaktadır.

·       İğneli serim masalarında yer alan iğnelerin değiştirilebilir özelliğe sahip olması da göz ardı edilmemesi gereken noktalardadır.

İğneli Masa Fiyatları

İğneli kesim masası fiyatları hakkında net bir rakamdan söz edebilmek olanaksızdır. Üretilen masanın kalitesi, masa genişliği ve üretimde kullanılan malzeme türü gibi etkenler, fiyatların değişken olmasına yol açmaktadır. Ayrıca özel boyutlarda yapılan üretimlerde de fiyat farklılıkları görülmektedir. Üretilmesi ya da sevk edilmesi zor olan boyutlardaki ürünler için daha yüksek miktarların talep edilmesi mümkündür. Yine de özel üretim ürünlerin yer konusunda sağladığı yararlar, fiyat farkının amorti etmektedir. Ancak iğneli masa alırken fiyatın ikinci planda tutulması, kalitenin ve işlevselliğin öne çıkarılması daha önemlidir. Yalnızca fiyatına göre ürün seçimi yapmak, alınacak üründe bazı problemler ile karşılaşılmasına yol açabilmektedir. İğneli masa almadan önce gereksinimler iyi belirlenmeli ve masanın kurulacağı yerin ölçülerinin tespit edilmesi gereklidir. Daha sonra detaylı bir araştırma yapılmalı ve gereksinimleri karşılama potansiyeli olan ürünler arasından uygun fiyatlı olanlar seçilmelidir. Doğru ürün seçimi ile tekstil işletmelerinde verimliliğin yükseltilmesi mümkündür. 

Bu kategoride yer alan iğneli masa modellerini online alışverişin sağlamış olduğu avantajlar ile web sitemiz üzerinden şimdi sipariş edebilirsiniz. Üstelik kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde 9 aya varan taksit seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca web sitemizden yapacağınız 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti de tamamen tarafımızdan karşılanmaktadır. Daha fazla bilgi için 444 6 889 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.