HTML İçerik

Gramaj Terazileri

Gramaj terazileri ya da hassas teraziler, adlarından da anlaşılacağı üzere hassas bir şekilde ölçüm yapmaya yarayan ürünlerdir. Gram bazında ölçüm yapılması durumunda bu terazilerden yararlanılmaktadır. Gramaj terazisi aynı amaçla çok farklı sektörlerde kullanılmaktadır. Tekstil sektörü de bu terazilerin yaygın olarak kullanıldığı alanlar arasında yer almaktadır. Esasında tekstil kumaşlarının kesilmesinde ya da hazırlanmasında gram değil, metre ya da santimetre kullanılmaktadır. Ancak bazı durumlarda, farklı kumaşlardan alınacak numunelerin aynı boyut ve ağırlıkta olmasını sağlayabilmek için hassas gramaj terazisi kullanılmaktadır. Bu alet genellikle showroom mağazalarında göstermek ya da kataloglarda sergilemek için hazırlanan ürünlerde tercih edilmektedir. Tekstil alanında kullanılan hassas teraziler, normal terazilerin aksine bir de kesme donanımına sahiptir. Kumaş tartımı ve kesimi için özel olarak tasarlanan hassas kumaş gramaj terazisi kumaşın hem tartılmasını hem de kesilmesini sağlamaktadır. Bu amaçla kullanılan gramaj terazilerinin farklı boyutları bulunmaktadır. Gramaj tartısı alırken gereksinimlerin ve kullanım amacının göz önünde bulundurulması ve amaca en uygun terazinin satın alınması büyük öneme sahiptir.

Gramaj Terazisi Parçaları

Gramaj terazileri tek parça olarak görünse de esasında birden fazla parçanın bir araya gelmesinden oluşmaktadır. Teraziyi oluşturan bu parçaların zaman içerisinde yıpranması ya da kırılması söz konusudur. Bu durumda terazinin ve kesme sisteminin yeniden işlevini sürdürebilmesini sağlamak için bu parçaların değiştirilmesi gereklidir. Hassas terazi parçaları terazinin satıldığı yerlerden kolayca temin edilebilen ürünlerdir. Terazi lastiği bu parçalar içerisinde değişime en çok gereksinim duyulan parçadır. Özellikle terazinin sürekli kullanılması durumunda bu parçada yıpranma gözlenebilmektedir. Terazi lastikleri tekli olarak satılabildiği gibi, beşli ve onlu deste seçenekleri de bulunmaktadır. Gramaj terazisi jileti de bu cihazların önemli parçalarındandır. Tartılan kumaşın tam istenildiği yerden kesilmesini sağlayan bu jiletlerde de zamanla körelme meydana gelmektedir. Bu durumda jiletin değiştirilmemesi, sonraki kumaşların çiğnenmesine ya da zarar görmesine yol açmaktadır. Gramaj terazisi jiletleri de aynı şekilde tekli ve çoklu seçeneklerle satışa sunulmaktadır.

Gramaj Terazisi Fiyatları

Hassas terazi fiyatları konusunda net bir rakamdan söz edebilme olanağı bulunmamaktadır. Zira günümüzde hassas terazi imalatı ve satışı yapan çok sayıda firma bulunmaktadır. Firma sayısındaki bu çeşitlilik, fiyatlara da doğrudan yansımaktadır. Detaylı bir araştırma yaparak her bütçeye uygun hassas terazi bulabilmek mümkündür. Ancak hassas terazi alırken fiyattan daha çok kaliteye ve işlevselliğe odaklanılması gereklidir. Yalnızca fiyatına bakılarak alınacak ürünlerin kısa sürede arıza yapmaları ya da çeşitli olumsuzluklara neden olmaları kaçınılmazdır. Bu yüzden öncelikle gereksinimlerin iyi belirlenmesi, sonra da belirlenen gereksinimleri karşılama potansiyeli bulunan kumaş gramaj terazisi ürünleri arasından en uygun fiyatlı olanının tercih edilmesi tavsiye edilmektedir. Günümüzde internetin sağlamış olduğu kolaylıklar nedeniyle, farklı markaların ürünlerine tek bir noktadan ulaşım sağlamak ve bu ürünleri incelemek mümkündür. Ayrıca çeşitli değerlendirme sitelerinde, hassas terazi modellerine dair kullanıcı yorumlarına da ulaşılabilmektedir. Doğru ürünü alabilmek ve sonrasında herhangi bir sorun yaşamamak adına bu olanağın da değerlendirilmesi gereklidir.

Bu kategoride yer alan gramaj terazileri ile terazi parçalarına online alışverişin sağlamış olduğu avantajlar ile web sitemiz üzerinden şimdi sipariş edebilirsiniz. Üstelik kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde 9 aya varan taksit seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca web sitemizden yapacağınız 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti de tamamen tarafımızdan karşılanmaktadır. Daha fazla bilgi için 444 6 889 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.