2.643,20 TL
Ücretsiz Kargo
6.649,30 TL
Ücretsiz Kargo
15%
7.080,00 TL 5.959,00 TL
Ücretsiz Kargo
14%
8.260,00 TL 7.103,60 TL
Ücretsiz Kargo

Fdm 082 Vakumlu Dar Ütü Tezgahı (Kollu)

Paskara Bezi Fiyata Dahil Değildir

18%
3.540,00 TL 2.890,00 TL
Ücretsiz Kargo

Fdm 001 Buhar Kazanı (Tam Otomatik)

Nakliye Ücreti Alıcıya Aittir

6%
9.440,00 TL 8.785,10 TL
Ücretsiz Kargo

Fdm 017 Vakumlu Dar Ütü Paskarası (137 X 92 X 40)

Paskara Bezi Fiyata Dahil Değildir

10%
2.950,00 TL 2.643,20 TL
Ücretsiz Kargo
6%
37.156,73 TL 34.832,94 TL
Ücretsiz Kargo
6%
22.420,00 TL 20.989,50 TL
Ücretsiz Kargo
5%
5.074,00 TL 4.788,00 TL
Ücretsiz Kargo

Fdm 075 Leke Çıkarma Makinası

Leke Pistolesi Fiyata Dahil Değildir

4.932,40 TL
Ücretsiz Kargo

Fdm 006 Kendinden Kazanlı Otomatik Geniş Paskara (Kollu)

El Ütüsü ve Paskara Bezi Fiyata Dahil Değildir

6.950,00 TL
Ücretsiz Kargo
23%
56.062,98 TL 42.787,98 TL
Ücretsiz Kargo

Fdm 080 Kendinden Kazanlı Otomatik Dar Paskara (Kollu)

El Ütüsü ve Paskara Bezi Fiyata Dahil Değildir

6.890,00 TL
Ücretsiz Kargo

Fdm 076 Leke Çıkarma Makinası (Kazanlı)

Leke Pistolesi Fiyata Dahil Değildir

8.366,20 TL
Ücretsiz Kargo
6.077,00 TL
Ücretsiz Kargo

Fdm 073 Leke Çıkarma Makinası (Çift Vakumlu) (Kazanlı)

Leke Pistolesi ve Tabancası Fiyata Dahil Değildir

Fiyat Sorunuz
Fiyat Sorunuz

Fdm 022 Dar Tip Ütü Masası (Kol Aparatlı) (Mini Koymalı)

Mini Ütü ve Paskara Bezi Fiyata Dahil Değildir

Fiyat Sorunuz

HTML İçerik

Ütü Grubu

 

Ütüler, kıyafetlerdeki kırışıklıkların giderilmesi ve daha düz bir görünümün sağlanması için kullanılan ürünlerdir. İçerisinde bulunan rezistans sayesinde elektrik enerjisini ısıya dönüştüren ütüler, zaman içerisinde teknik alanda yaşanan gelişmelere paralel olarak birtakım değişiklikler geçirmiştir. Ütüleri kullanım amaçlarına bağlı olarak sanayi tipi ütü ve ev tipi ütü olmak üzere iki başlık altında incelemek mümkündür. Sanayi tipi ütüler genellikle tekstil endüstrisinde, terzi işletmelerinde ve kuru temizleme yapan işyerlerinde tercih edilmektedir. Bu ütülerin temel özelliği, sürekli olarak hızlı bir şekilde ütü yapılabilmesine olanak tanımalarıdır. Ev tipi ütüler ise evlerde kullanılan daha küçük çaplı ütülerdir. 

 

Ütü Çeşitleri

 

Ütüleri, özellikleri doğrultusunda kendi içlerinde bir sınıflandırmaya tabi tutmak mümkündür. Buna göre belli başlı ütü türleri şunlardır:

  • El Ütüleri: Klasik ütü olarak da adlandırılması mümkün olan el ütüsü doğrudan elektrik prizi ile bağlantılı olan ütülerdir. Bu tür ütülerin buharlı olanlarında buhar kazanı doğrudan ütünün kendi üzerinde yer almaktadır. Ütünün ayrıca bağlı olduğu herhangi bir devre ya da kazan söz konusu değildir. 
  • Buhar Kazanlı Ütüler: Ütüden ayrı olarak bir de buhar tankının bulunduğu ütülerdir. Buhar kazanlı ütü daha hızlı ve basınçlı buhar üretmesi ile ütülenmesi en zor olan parçaların ütülenmesini kolaylaştırmaktadır. Güçlü buhar özelliği, çamaşırlardaki kırışıklıkların daha hızlı giderilmesine olanak tanımaktadır. 
  • Mini Ütüler: Buharlı ütüler ile el ütülerine kıyasla daha küçük boyutlu olan ütülere mini ütü adı verilmektedir. Harici buhar kazanı olmayan mini ütüler, genellikle seyahatlerde kullanılırken; buhar kazanlı mini ütüler küçük parçaların ütülenmesi için endüstriyel alanlarda tercih edilmektedir. 
  • Otomatik Ütüler: Normal ütülere kıyasla daha büyük boyutlu olan otomatik ütü makinesi ürünleri, tekstil fabrikalarında kullanılmaktadır. Bu ütüler ile kısa sürede çok sayıda kıyafetin ütülenmesi amaçlanmaktadır. 
  • Askıda Ütüler: Askıda ütü normal bir ütü masasının ya da platformun üzerinde değil; havada asılı halde duran ütüleri ifade etmektedir. Bu tür ütülerde genellikle ütünün asılabilmesi için dikey bir askı mevcuttur. 

 

Yukarıda sözü edilen ütü çeşitleri konusunda Silter ütü oldukça geniş seçenekler sunmaktadır. Ütü konusunda en bilindik markalardan olan Silter, değişik ihtiyaçları karşılamak amacıyla üretmiş olduğu geniş bir ürün portföyüne sahiptir. Dilerseniz web sitemiz üzerinden Silter ütü modellerini inceleyebilir ve sizin için en uygun olan ütüyü kolaylıkla sipariş edebilirsiniz. 

 

Ütü Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Bir ütüden istenilen verimi elde edebilmek için, kullanım amacına uygun ütü seçmek gereklidir. Bu yüzden de ütü seçiminde dikkat edilmesi gereken birtakım hususlar bulunmaktadır. Öncelikle tercih edilecek ütülerin buhar kazanlı mı yoksa klasik mi olacağına karar verilmesi gereklidir. Aralıksız olarak çok sayıda parçanın ütülemesinin yapıldığı endüstriyel alanlarda ve geniş aile evlerinde buharlı ütüler oldukça pratiktir. Ayrıca ütü alırken kireç temizleme sisteminin olmasına da özen gösterilmelidir. Ütünün daha uzun ömürlü olabilmesi açısından kireçten korunması elzemdir. 

 

Ütü alırken üzerinde durulması gereken hususlardan bir diğeri ise ütünün gücüdür. Watt cinsinden ifade edilen bu değer arttıkça ütünün elektrik üretimi de artar; ancak buna karşın daha hızlı ütü yapabilme imkânı sağlamaktadır. Ütü tabanının imal edildiği malzeme de ütü seçimi açısından önemlidir. 

 

En Kaliteli Ütü Markaları

 

Günümüzde hem normal kullanım için hem de endüstriyel kullanım için ütü üretimi yapan çok sayıda firma bulunmaktadır. Ancak bunlar arasında iki marka özellikle ön plana çıkmaktadır. Silter ütü bu markaların ilkidir. Özellikle sanayi tipi ütü üretiminde son derece başarılı modeller ortaya koyan Silter, kullanıcı memnuniyeti açısından ütü markaları arasında üst sıralardadır. Başarılı olan diğer bir ütü markası da Gazella’dır. Bu iki markanın üretmiş olduğu ütüleri web sitemiz üzerinden inceleyebilir ve dilerseniz avantajlı seçenekler ile anında sipariş verebilirsiniz. 

 

 

Ütü Fiyatları

 

Ütü fiyatları tercih edilecek ütünün markası, kalitesi ve sahip olduğu diğer özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Kaliteli ve yüksek performans sunan bir ütüye sahip olabilmek için, bir miktar fazla ödeme yapmanın göze alınması gereklidir. Ütü fiyatları ütü seçiminde üzerinde durulan konulardan biri olmasına rağmen, bu faktörün kalitenin önüne geçirilmemesi önem arz etmektedir. Satın alınacak ütü seçilmeden önce detaylı bir piyasa araştırması yapılmalı ve hem kullanıcı memnuniyeti hem de genel özellikleri açısından iyi nota sahip bir ürün seçilmelidir.