HTML İçerik

Etek Boy Ölçer

Terzihanelerde ve modaevlerinde yapılacak olan kişiye özel dikim işlemlerinde, doğru ölçü almak en önemli faaliyetlerden biridir. Zira ölçü almada yapılacak yanlışlık, dikilecek kıyafetin istenilen boyutlarda olmamasına neden olacaktır. Bu yüzden de ölçü alma işleminin profesyonel kişiler tarafından ve gerekli araçlar kullanılarak yapılması gereklidir. Günümüzde kıyafetlerden daha doğru ölçü almak için geliştirilmiş olan çeşitli pratik araçlar bulunmaktadır. Etek boyu ölçme aparatı da bunlardan biridir. Ölçü almanın en zor olduğu kıyafetler arasında yer alan eteklerden kolayca boy ölçüsü alabilmek için yararlanılan bu aparat, pudra ile işaretleme yaparak tam ölçülen noktadan işaretleme yapılmasını sağlamaktadır. Etek boyu pudralı ölçme ve işaretleme aleti kullanımı kolay bir alet olmasına rağmen büyük ölçüde dikkat gerektirmektedir. Ancak bu aparat ile alınan ölçüler, el ile ya da cetveller ile alınan ölçülere kıyasla daha isabetlidir. Üstelik işaretlemenin otomatik olarak yapılması da ayrıca çizgi taşı bulundurma veya işaretleme yapma gibi zahmetlerin ortadan kalkmasına olanak tanımaktadır.

Etek Ölçüsü Almanın Püf Noktaları

Etek boyu için doğru ölçü alabilmenin bazı püf noktaları bulunmaktadır. Bu noktaların gözden kaçırılması, alınacak ölçünün hatalı olmasına neden olacaktır. Etek boyu ölçüsü alınacak kişinin, etek ile birlikte giyineceği ayakkabısının ya da genellikle giyindiği ayakkabısının boyu da dikkate alınarak ölçüm yapılmalıdır. Ölçü alırken birkaç santimetrenin bile önemli olduğu unutulmamalıdır. Özellikle topuklu ayakkabı tercih eden kadınlardan ölçü alırken, mutlaka ayakkabı ile birlikte ölçüm yapılmalıdır. Ölçüm esnasında, ölçüsü alınan kişinin tamamen dik durması gereklidir. Eğilerek etek ölçüsüne bakmak veya tam dik durmamak, eteğin arka kısmından bir miktar yukarı kalkma yaşanmasına neden olacaktır. Bu da alınacak ölçüde hata yapılması anlamına gelmektedir. Ölçü alınırken, eteğin alt kısmının nerede duracağının belirlenmiş olması gereklidir. Etek sahibi tarafından belirlenen bu noktadan alınan işaret, daha sonra kumaşa aktarılmalıdır. Etek boyu ölçme işleminde boy ölçme aparatının kullanılması, yapılacak işlemlerin kolaylaşmasına neden olacaktır. Pudralı olarak doğrudan ölçüm yapan bu cihazlar, eteğin hem boy hem de genişlik olarak tam istenilen düzeyde olmasını sağlamaktadır.

Etek Boy Ölçer Fiyatları

Terzi etek boyu ölçme aparatları, farklı fiyat aralıklarında satışa sunulmaktadır. Alınacak ürünün kalitesi ve markası, fiyatın belirlenmesindeki en önemli hususlardan biridir. Kaliteli markaların etek ölçme aparatları, fiyat bakımından yüksek olmasına rağmen hem daha uzun ömürlü hem de kullanışlıdır. Bu yüzden de etek boyu ölçme aparatı alırken fiyattan önce kaliteye odaklanılması tavsiye edilmektedir. Yalnızca fiyata bakılarak yapılacak alışverişlerin daha sonra çeşitli nedenlerden dolayı pişmanlık yaratabilmesi söz konusudur. Günümüzde internetin ve ona bağlı olarak online alışverişin yaygınlaşması, farklı markalar tarafından imal edilen boy ölçerlere tek bir noktadan ulaşabilme imkânı sağlamaktadır. Bu olanağın iyi değerlendirilmesi kaliteli ürünlerin daha uygun fiyatlar ile satın alabilmesini mümkün kılmaktadır. Bu yüzden de öncelikle gereksinimlerin belirlenmesi ve bu gereksinime uygun kaliteli ürünlerin seçilmesi, sonrasında da aday ürünler arasından en uygun fiyatlı olanının tercih edilmesi tavsiye edilmektedir.

Bu kategoride yer alan etek boy ölçer ürünlerini online alışverişin sağlamış olduğu avantajlar ile web sitemiz üzerinden şimdi sipariş edebilirsiniz. Üstelik kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde 9 aya varan taksit seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca web sitemizden yapacağınız 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti de tamamen tarafımızdan karşılanmaktadır. Daha fazla bilgi için 444 6 889 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.