HTML İçerik

Sarf Malzemeleri

Tekstil sektöründe makineleşmenin temeli, Sanayi Devrimi’ne kadar dayanmaktadır. Bu dönemde artan seri üretim ihtiyacının karşılanması için kullanılmaya başlayan tekstil makineleri, günümüzde de varlığını sürdürmektedir. Tarihsel süreç içerisinde meydana gelen teknolojik değişimleri de bünyesine katan tekstil makineleri, günümüzde oldukça gelişmiş formlara ulaşmayı başarmıştır. Başta dikiş makineleri olmak üzere bu alanda kullanılan çok çeşitli makineler mevcuttur. Ancak bu makinelerden istenilen verimi alabilmek, makinelerin bakımlarını yapmak ya da kullanımını kolaylaştırmak için yararlanılan çok çeşitli malzemeler de mevcuttur. Sarf malzemeleri olarak adlandırılan bu malzemeler, her ne kadar tekstil üretiminin ya da makinelerin ana parçalarından biri olmasalar da sağlamış oldukları yararlar dolayısıyla önemli bir yere sahiptir.

Kumpas Çeşitleri

Kumpas hassas bir ölçüm aletidir. Tekstil sektöründe ya da dikiş yapılan evlerde kumpas kullanımı çok yaygın değildir. Bu malzeme daha çok işleme ya da süsleme yapılan yerlerde kullanılmaktadır. Dikiş boylarının ya da dikiş arası mesafelerin hesaplanmasında kullanılan kumpaslar, milimetrik ölçüm yapmalarından dolayı büyük yarar sağlamaktadır. Hassas bir ölçüm aleti olarak kumpasların 2 türü bulunmaktadır. Bunlardan biri manuel kumpas modelleridir. Ölçümlerin tamamen ile yapıldığı ve sonucun da manuel olarak hesaplanıp yazıldığı kumpas türleri bu isimle adlandırılmaktadır. Diğer bir kumpas türü olan dijital kumpas modelleri ise ölçüm işlemini otomatik olarak yapmakta ve üzerinde bulunan dijital gösterge sayesinde ölçüm rakamını belirtmektedir. Kumpas fiyatları hakkında net bir rakamdan söz edebilmek mümkün değildir. Alınacak kumpasın türü, kalitesi, markası ve daha farklı özellikleri kumpas fiyatlarının belirlenmesinde etkilidir. Kumpas alırken fiyattan ziyade kaliteye odaklanılması, daha doğru olacaktır.

Makine Temizlik Fırçası

Dikiş makineleri, overlok makineleri ya da diğer tekstil makineleri zaman içerisinde tozlanabilmekte veya kumaş tozları nedeniyle iç parçaları kirlenebilmektedir. Bu duruma karşı düzenli olarak makinelerin temizlenmesi ve bakımlarının yapılması gereklidir. Aksi halde makinelerin çalışma performanslarında düşme görülmesi kaçınılmaz olacaktır. Makine temizlik fırçası dikiş makinelerinin iç ve dış parçalarının temizlenmesi amacıyla üretilmiş olan kullanışlı ürünlerdir. Tekstil makinelerinin kullanıldığı her alanda mutlaka bir de temizlik fırçası bulunmalıdır.

Makine Çekmecesi

Dikiş makinelerinin daha rahat kullanılabilmesi adına yararlanılan pek çok parça mevcuttur. Bu parçaların düzenli bir şekilde saklanabilmesi ve kaybolmaması açısından makine çekmecesi kullanılmaktadır. Seyyar halde bulunan ve makine sandıklarının alt kısmına yerleştirilen makine çekmeceleri ile dikiş makinelerinin ek parçaları ile bakım ve onarım malzemelerini güvenli bir şekilde saklamak mümkündür. Makine çekmecelerinin raylı ve raysız modelleri mevcuttur. Bu çekmecelerin kullanılacakları alan göz önünde bulundurularak seçim yapılmalıdır.

Kablo Taşıyıcısı

Kablo taşıyıcısı sarf malzemeleri arasında önemli bir yere sahiptir. Dikiş makinesinin kablolarının dağılmasını ve karışıklık olmasını engelleyen bu taşıyıcılar, kabloların bir arada kalmasını sağlamaktadır. Özellikle tekstil işletmelerinde birden fazla kablonun bir arada bulunması durumunda yaşanabilecek karışıklıkların önüne geçebilmek adına kablo taşıyıcılardan yararlanılmaktadır. Her kablonun çıkış noktası ile varış noktası arasında düzenli kalmasını sağlayan bu taşıyıcılar, az yer tutmaları ve pratik ürünler olmalarıyla da önemlidir. Kullanışlı ürünler olan kablo taşıyıcıların, tekstil makinesi dışında farklı alanlarda kullanımı da mümkündür.

Bu kategoride yer alan sarf malzemelerini online alışverişin sağlamış olduğu avantajlar ile web sitemiz üzerinden şimdi sipariş edebilirsiniz. Üstelik kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde 9 aya varan taksit seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca web sitemizden yapacağınız 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti de tamamen tarafımızdan karşılanmaktadır. Daha fazla bilgi için 444 6 889 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.