Siyah Taytlı Prova Mankeni (36 - 38 Beden) (Bayan) (Ayarlanabilir Boy)

Göğüs : 88 cm | Bel : 62 cm | Basen : 92 cm | Boy : 170 cm

15%
177,00 TL 149,00 TL
Ücretsiz Kargo

Siyah Taytlı Prova Mankeni (38 - 40 Beden) (Bay) (Ayarlanabilir Boy)

Göğüs : 96 cm | Bel : 80 cm | Basen : 95 cm | Boy : 170 cm

15%
177,00 TL 149,00 TL
Ücretsiz Kargo

İçi Süngerli Prova Mankeni (38 Beden) (Bayan) (Rahat İğne Batırılan Manken)

Göğüs : 88 cm | Bel : 62 cm | Basen : 92 cm | Boy : 180 cm

16%
354,00 TL 295,00 TL
Ücretsiz Kargo

HTML İçerik

Cansız Manken

 

Cansız manken tekstil sektöründe daha kolay ölçü alabilmek ve tam ölçüsüne göre dikim yapabilmek için kullanılmaktadır. Dikim atölyelerinde, terzihanelerde ve tekstil sektörünün çeşitli kollarında yararlanılan cansız mankenler, farklı beden seçeneklerine sahiptir. Seri üretimde kullanmak için çok uygun olmasa da el ile dikim yapılan işletmelerde cansız mankenlere duyulan ihtiyaç son derece yüksektir. Bununla birlikte cansız mankenler, hazır giyim ürünlerinin mağaza vitrinlerinde sergilenmesi amacı ile de kullanılmaktadır. Ancak bu amaçla kullanılan mankenler daha basit bir yapıdadır. Prova mankeni olarak da adlandırılan cansız manken ürünleri, genellikle boyu ayarlanabilir bir yapıdadır. Bu da çalışacak kişiye büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Ölçü aldıktan sonra dikimin her aşamasında ölçüye göre hareket edebilmek ve müşteri memnuniyetini tam olarak sağlayacak ürünleri hazırlayabilmek açısından büyük öneme sahiptir.

 

Prova mankeni alırken dikkat edilmesi gereken bir dizi husus bulunmaktadır. Bunların başında mankenin kolay iğnelenebilir olması gelmektedir. Dikimde yapılacak düzeltmeleri belirlerken kullanılan iğnelerin düşmemesi açısından bu önemlidir. Ayrıca mankenin taşınmasının kolay olmasına da faydalıdır. Bu sayede çalışma alanı içerisinde mankenin hareket ettirilmesi ve yer kaplamaması sağlanmaktadır. Prova mankeni seçiminde üzerinde durulması gereken konulardan biri de mankenin cinsiyetidir. Erkek ve kadın beden ölçüleri farklı olduğundan dolayı, dikilecek ürünlerin hitap ettiği cinsiyete göre manken seçimi yapılmalıdır. Hem erkek hem de kadın kıyafetlerinin dikiminin yapıldığı durumlarda birden fazla mankenin bulundurulması daha yararlıdır. Son olarak da mankenlerin kaliteli malzemeden imal edilmiş olmasına ve uzun süre kullanılabilecek niteliklere sahip olmasına özen gösterilmelidir. Manken seçiminde fiyat uygunluğundan daha çok, kaliteye dikkat edilmelidir.

 

Burada bahsedilen tüm cansız manken ürünlerini ve daha fazlasını online alışverişin sağlamış olduğu kolaylıklardan yararlanarak web sitemiz üzerinden sipariş edebilirsiniz. Kredi kartınız ile güvenli ödeme yapabileceğiniz web sitemizde, aynı zamanda 9 taksit avantajından de yararlanabilirsiniz. Ayrıca 100 TL ve üzeri tüm alışverişlerinizde kargo ücreti de firmamız tarafından karşılanmaktadır. Daha detaylı bilgi almak için 444 6 889 numaralı müşteri destek hattımız üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.